Zakup i dostawa fabrycznie nowego, mobilnego systemu do monitoringu jakości powietrza i analizy termicznej obiektów wraz z wyposażeniem

Gmina Ożarów Mazowiecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00267405
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00267405/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-05-29 09:46
Lokalizacja
Ożarów Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3224bbf2-b6d7-43bc-9e9c-e7ede0970057
Identyfikator
1181766202
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Bezzałogowe statki powietrzneSprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

Wykonawcy

1 przyznane

SOFTBLUE SPÓŁKA AKCYJNABydgoszcz, PL · lot 0
207 624 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267405 z dnia 2026-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa fabrycznie nowego, mobilnego systemu do monitoringu jakości powietrza i analizy termicznej obiektów wraz z wyposażeniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ożarów Mazowiecki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271269

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Ożarów Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-850

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: 227313200

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@ozarow-mazowiecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ozarow-mazowiecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3224bbf2-b6d7-43bc-9e9c-e7ede0970057

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa fabrycznie nowego, mobilnego systemu do monitoringu jakości powietrza i analizy termicznej obiektów wraz z wyposażeniem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3224bbf2-b6d7-43bc-9e9c-e7ede0970057

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267405

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016116/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa dronu z dodoatkowym wyposażeniem - kamerą termowizyjną

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie/Umowa realizowane jest w związku z realizacją projektu pn. „Mazowsze bez smogu” nr FEMA.02.01-IP.01-01TS/24, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021–2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00188648

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 174777,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego, mobilnego systemu do monitoringu jakości powietrza i analizy termicznej obiektów wraz z wyposażeniem obejmującego :
- bezzałogowy statek powietrzny dron wraz z niezbędnym wyposażeniem,
- kamerę wizyjną (multisensorową), kompatybilną z oferowanym dronem
- urządzenie pomiarowe do badania jakości powietrza, kompatybilne z dronem
- dodatkowa kamera termowizyjna do pracy naziemnej (opcjonalnie)
- dokumentacje, gwarancję, serwis, niezbędne szkolenia, wsparcie techniczne
1.2 Zamówienie/Umowa realizowane jest w związku z realizacją projektu pn. „Mazowsze bez smogu” nr FEMA.02.01-IP.01-01TS/24, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021–2027.
1.3 Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego i unijnego, wytycznymi dotyczącymi kwalifikowalności wydatków oraz zasadami informacji i promocji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
1.4 Wykonawca zobowiązuje się do poddania kontroli przez uprawnione instytucje, w tym Instytucję Zarządzającą, Instytucję Pośredniczącą oraz inne organy uprawnione do kontroli projektów współfinansowanych ze środków UE, w zakresie prawidłowości realizacji umowy.
1.5 Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją umowy przez okres wymagany przepisami dotyczącymi projektów współfinansowanych ze środków UE.
1.6 Dostarczany asortyment musi być nieużywany i fabrycznie nowy wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku z gwarancją producenta
1.7 Wykonawca wraz z dostawą dostarczy komplet dokumentów w postaci:
1) deklaracja zgodności CE na dopuszczenie urządzenia do użytkowania na terenie Polski,
2) komplet gwarancji na dostarczone urządzenia wraz z akcesoriami,
3) instrukcje obsługi w języku polskim w formie papierowej i elektronicznej,
4) instrukcje obsługi oprogramowania do wszystkich urządzeń w języku polskim,
5) wygenerowany plik licencji na dostarczone oprogramowanie do obsługi urządzenia pomiarowego i tworzenia raportów,
6) certyfikat kalibracji dla urządzenia pomiarowego na mierzone pyły oraz gazy,
7) świadectwo wzorcowania sensora pyłu potwierdzający zgodność jego wskazań (współczynnik determinacji/korelacji) z instrumentem pomiarowym wyższej klasy wystawiony przez producenta tego rozwiązania,
8) deklaracja zgodności CE dla urządzenia pomiarowego.
1.8 Odbiór drona wraz z wyposażeniem wskazanym w punkcie 4.1 SWZ zostanie wykonany na koszt Wykonawcy po dostarczeniu do siedziby Urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim, z siedzibą przy ul. Kolejowej 2, 05-850 Ożarów Mazowiecki w dni robocze, w godzinach od 9:00-13:00 wraz z kompletem dokumentów.
1.9 Wymagania w zakresie szkoleń:
1) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkoleń wymaganych do utrzymania pełnej gwarancji producenta na dostarczony dron, jego wyposażenie oraz pozostałe elementy systemu. Oznacza to zapewnienie szkolenia z obsługi drona wraz z wyposażeniem (produktowego) oraz szkolenia z uprawnień niezbędnych zakończonego uzyskaniem certyfikatu UAVO/A2,
2) adresatem szkoleń będzie dwóch pracowników Zamawiającego,
3) minimalny zakres szkolenia produktowego obejmuje następujące zagadnienia:
a) dron i osprzęt – prezentacja urządzeń,
b) zasady składania urządzeń, montowanie w różnych konfiguracjach (dron – kamery),
c) przygotowanie do pracy: bezpieczne włączenie urządzeń, sprawdzenie poprawności połączeń, podstawowe odczyty, źródła zasilania,
d) podstawowe zasady bhp związane z obsługą urządzeń,
4) szkolenie odbędzie się w miejscu dostawy i ma charakter stacjonarny,
5) szkolenie będzie składać się z części teoretycznej i praktycznej,
6) szkolenie odbędzie się z wykorzystaniem dostarczonego w ramach zamówienia sprzętu,
7) szkolenie musi być przeprowadzone przez osobę posiadająca uprawnienia do wykonywania lotów,
8) szkolenie będzie obejmowało zakres obsługi urządzeń pokładowych stałych i wymiennych (kamera wizyjna oraz urządzenie pomiarowe) oraz zakres pobierania i analizowania pobranych prób przy użyciu zainstalowanych analizatorów, w tym mi.in, techniki poboru próbki, możliwości zdalnego odczytu, archiwizowania i mapowania wyników pobranych próbek,
9) wykonawca odpowiada za wszelkie szkody powstałe w toku realizacji szkolenia, w tym w szczególności za uszkodzenia sprzętu, z wykorzystaniem którego sprawdzone jest szkolenie,
10) szkolenie produktowe musi odbyć się najpóźniej w dniu następnym po dniu dostarczenia sprzętu do miejsca dostawy lub w innym terminie ustalonym z Zamawiającym i trwać min. 14h.
11) szkolenie z uprawnień niezbędnych – UAVO/A2 może zostać przeprowadzone w terminie 14 dni od dnia dostarczenia przedmiotu zamówienia i zostanie zakończone dokumentem potwierdzającym jego ukończenie oraz nabyte kompetencje
1.10 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia, dalej w treści jako: ,,OPZ’’ lub ,,Zał. nr 1’’
CPV: 34711200-6 Bezzałogowe statki powietrzne, 38000000-5 sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
1.10.1 Odbycie wizji lokalnej oraz sprawdzenie dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty. W niniejszym postępowaniu powyższe nie stanowi przesłanki odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
1.11 Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający nie wymaga aby spełniał on wymogi w zakresie, o którym mowa w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34711200-6 - Bezzałogowe statki powietrzne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 207624,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 207624,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 207624,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOFTBLUE SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 341338798

7.3.3) Ulica: ul. Jana Zamoyskiego 2 lokal B

7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz

7.3.5) Kod pocztowy: 85-063

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207624,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

2026-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy