„Remont odcinka nawierzchni drogi leśnej Łodzinka - Reberec nr inw. 242/167 o długości 900,0m od km 0+880 do km 1+780 w leśnictwie Łodzinka Nadleśnictwo Bircza”

NADLEŚNICTWO BIRCZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00267538
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00267538/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-29 10:24
Lokalizacja
Stara Bircza, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dc5d2258-b162-4540-b534-cd242fb78407
Identyfikator
7950010169
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

STRABAG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPRUSZKÓW, PL · lot 0
553 520,44 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267538 z dnia 2026-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont odcinka nawierzchni drogi leśnej Łodzinka - Reberec nr inw. 242/167 o długości 900,0m od km 0+880 do km 1+780 w leśnictwie Łodzinka Nadleśnictwo Bircza”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO BIRCZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650502296

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 99

1.5.2.) Miejscowość: Stara Bircza

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-740

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.7.) Numer telefonu: (016) 65 22 280

1.5.8.) Numer faksu: (016) 65 22 281

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bicza@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bircza.krosno.lasy.gov.pl/web/bircza

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_bircza

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bircza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont odcinka nawierzchni drogi leśnej Łodzinka - Reberec nr inw. 242/167 o długości 900,0m od km 0+880 do km 1+780 w leśnictwie Łodzinka Nadleśnictwo Bircza”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc5d2258-b162-4540-b534-cd242fb78407

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267538

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00546066/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont Droga Łodzinka-Reberec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212912

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.24.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis robót:
A. W ramach zadania przewidziano wykonanie następujących robót polegających
na remoncie odcinka istniejącej drogi leśnej o długości 900 mb:
• przeprowadzeniu remontu istniejącej nawierzchni jezdni bitumicznej o szerokości 3,20m,
• konserwacji systemu odwodnienia jezdni poprzez udrożnienie istniejących rowów przydrożnych i przepustów (wraz z remontem przepustu w km 1+365,55),
• wykonaniu remontu poboczy drogowych,
• innych prac o charakterze przygotowawczym, pomocniczym i porządkującym, takich jak frezowanie nawierzchni jezdni przeznaczonej do remontu,
• zabezpieczeniu terenu robót wynikających z planowanej organizacji ruchu na czas remontu drogi, uwzględniającym również etapowanie robót i przyjęte przez wykonawcę technologie.
B. Na całej szerokości istniejącej jezdni przewidziano remont konstrukcji nawierzchni,
z podziałem na dwa rodzaje konstrukcji:
• od km 0+880 do km 1+231 i od km 1+453 do km 1+780 oraz w obrębie remontowanego przepustu w km 1+365,55
- poprzez frezowanie warstw bitumicznych (śr. gr. 6cm) oraz rozbiórkę części podbudowy (śr. gr. 22cm), a następnie ułożeniu następujących warstw konstrukcji:
4cm warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 S
4cm warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W
20cm warstwa podbudowy zasadniczej z chudego betonu (C6/9)
• od km 1+231 do km 1+453
- poprzez ułożenia warstwy bitumicznej na istniejącej jezdni:
4cm warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11 S
C. Po remoncie jezdnia będzie miała przekrój szlakowy o pochyleniu:
• jednostronnym 2% - na łukach w km 0+910,18÷0+944,73 oraz w km 1+616,92÷1+663,83,
• daszkowym 2% - na pozostałych odcinkach prostych i łukach o większych promieniach.
Zmiana pochylenia jezdni z daszkowego na jednostronny powinna być wykonana na prostych przejściowych o długości 25m.
Przebieg wysokościowy jezdni będzie nawiązywał do stanu istniejącego z uwzględnieniem zakładanych rodzajów remontu konstrukcji.
D. Po obu stronach jezdni remontowanej drogi leśnej zaprojektowano wykonanie remontu istniejących poboczy poprzez rozbiórkę istniejących poboczy gruntowo-kruszywowych oraz wykonanie poboczy umocnionych destruktem pochodzącym z frezowania nawierzchni. Zaprojektowano pobocza o szerokości 50 cm i grubości:
• 10cm - na odcinkach od km 0+880 do km 1+231 oraz od km 1+453 do km 1+780,
• 5cm - na odcinku od km 1+231 do km 1+453.
E. W ramach zadania przewidziano wykonanie remontu przepustu pod drogą w km 1+365,55, w ramach którego założono wykonanie następujących prac:
• rozbiórce elementów istniejącego przepustu,
• wykonanie wykopu pod projektowane elementy przepustu,
• ułożeni geotkaniny polipropylenowej,
• wykonanie ławy pod przewód przepustu z mieszanki niezwiązanej 0/31,5mm,
• ułożenie przepustu z rur HDPE o średnicy 600mm,
• wykonanie ścianek czołowych i gurtów z betonu C25/30 wraz z montażem zbrojenia,
• wykonaniu zasypki przepustu z mieszanki niezwiązanej 0/31,5mm.
F. Na odcinku drogi objętym remontem przewidziano również prace konserwacyjne polegające na odcinkowym oczyszczeniu/odmuleniu istniejących rowów drogowych oraz przepustów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 553520,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 795803,58 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 553520,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521-04-21-928

7.3.4) Miejscowość: Pruszków

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 553520,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

2026-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane