Budynek obsługi turystycznej - świetlica wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w m. Pałówko

Gmina Postomino

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00267550
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00267550/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-29 10:26
Lokalizacja
Postomino, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-046c6fd5-42a3-43ab-9383-38371abe85df
Identyfikator
4990424533
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ ŻUREKKoszalin, PL · lot 0
1 978 062,63 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267550 z dnia 2026-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budynek obsługi turystycznej - świetlica wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w m. Pałówko

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Postomino

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979890

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Postomino 30

1.5.2.) Miejscowość: Postomino

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-113

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@postomino.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.postomino.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-046c6fd5-42a3-43ab-9383-38371abe85df

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budynek obsługi turystycznej - świetlica wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w m. Pałówko

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-046c6fd5-42a3-43ab-9383-38371abe85df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267550

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035798/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budynek obsługi turystycznej - świetlica wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w m. Pałówko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00104375

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026.SS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budynek obsługi turystycznej – świetlica wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w m. Pałówko”.
3.2. Zakres robót w ramach zadania obejmuje:
1) przygotowanie terenu inwestycji wraz z zabezpieczeniem placu budowy na czas realizacji zadania,
2) budowę budynku świetlicy o powierzchni zabudowy 238,04 m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi na działce nr 116 obr. ew. Pałówko,
3) budowę zewnętrznych instalacji i przyłączy wod-kan. oraz wewnętrznej linii zasilającej,
4) budowę i montaż bezodpływowego zbiornika dwupłaszczowego o pojemności 5 m3,
5) budowę i montaż instalacji zbiornikowej gazu płynnego,
6) wykonanie utwardzenia terenu oraz miejsc parkingowych z płyt betonowych ażurowych wypełnionych czarnoziemem i wysianych trawą na podbudowie z kruszywa łamanego 0/31,5 C50/30 stabilizowanego mechanicznie o grubości 25 cm i piasku o grubości 10cm,
7) wykonanie miejsca na odpady (plac gospodarczy), zgodnie z dokumentacją projektową,
8) towarzyszące zagospodarowanie terenu działki w ramach którego należy wykonać:
a) wykonanie niwelacji, humusowania i obsiania trawą całej powierzchni działki nr 116,
b) demontaż istniejącego ogrodzenia wzdłuż wschodniej granicy działki
c) montaż 4 szt. ławek o długości nie mniejszej niż 150 cm, stalowej konstrukcji ramowej, lakierowane proszkowo w kolorze czarnym, siedziska z elementów drewnianych impregnowanych, w kolorze odpowiadającym wykończeniu desek na koszu śmietnikowym, zgodnie z załączonym zdjęciem poglądowym,
d) montaż 4 szt. koszy na śmieci o pojemności nie mniejszej niż 80 litrów, stalowej konstrukcji ramowej, malowanej proszkowo na kolor czarny, wykończone deskami z drewna impregnowanego, zgodnie z załączonym zdjęciem poglądowym,
e) wykonanie nasadzeń, na terenie działki przedmiotowej inwestycji w miejscu wskazanym przez Zamawiającego podczas realizacji robót,
f) zagospodarowanie we własnym zakresie mas ziemnych powstałych w trakcie realizacji robót budowlanych,
9) wykonanie dodatkowych elementów tj:
a) montaż gniazda siłowego (400 V) zewnętrznego na ścianie zachodniej budynku,
o odpowiednim stopniu ochrony IP,
b) wbudowanie karbowanej, dwuściennej rury osłonowej o średnicy 40 mm (produkowanej zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 50626-1:2023), celem późniejszego montażu światłowodu na odcinku od granicy działki prostopadle do budynku, wprowadzając go do pomieszczenia oznaczonego jako: „7 Biuro” w projekcie architektoniczno-budowlanym.
c) Inwestor odstępuje od przeniesienia istniejącej wiaty, która ujęta była w dokumentacji projektowej.
d) przygotowanie niezbędnych elementów do montażu zbiornika gazu płynnego, posadowienie zbiornika gazu wraz z jego uzbrojeniem w armaturę oraz przyłączenie do budynku, przygotowanie dokumentów odbiorowych, w tym próby ciśnieniowe, pomiary elektryczne, odbiór UDT (Zamawiający zawierać będzie umowę dzierżawy zbiornika wraz z jego dostawą według odrębnego postępowania).
10) uszczegółowienie dokumentacji projektowej w zakresie:
a) drzwi wewnętrzne: należy wykonać w okleinie CPL, z wypełnieniem płytą HDF i ościeżnicą stalową malowaną proszkowo,
b) wyłazy dachowe na poddasze należy dostosować do klasy odporności pożarowej przegrody sufitu oraz zapewnić jego odpowiednią izolacyjność termiczną,
c) wykonanie poszycia dachowego z blachy na rąbek w kolorze antracyt. Dopuszcza się zastosowanie koloru grafit.
d) fragmenty elewacji drewniane wykonać jako elastyczna deska klejona,
e) drzwi oznaczone w dokumentacji jako D3, wykonać z aluminium w odcieniach szarości. - drzwi wewnętrzne Dz1-Dz4 wykonać jako aluminiowe w kolorze antracyt lub grafit, drzwi mają być wyposażone w samozamykacze,
f) drzwi wewnętrzne wykonać w odcieniu szarości tożsamym z drzwiami D3,
g) stolarkę okienną należy wykonać z PVC w kolorze wewnętrznym białym, zewnętrznym – zgodnie z rysunkiem elewacji. Montaż okien dokonać jako ciepły i szczelny (ciepłe profile pod parapety i taśmy do ciepłego montażu). Do kalkulacji należy przyjąć montaż okien trzyszybowych, spełniających wymagania izolacyjności termicznej dla przegród. Okna O1
i O2 powinny być przedzielone ramą, natomiast okna O1, O2, O3, O4 i O5 posiadać możliwość otwarcia i uchylenia,
h) zastosować materiały izolacyjne o współczynniku lambda nie wyższym niż 0,038 W/(m2K)
i) wykonać bramę garażową podnoszoną segmentową z przetłoczeniami o odpowiednim stopniu izolacyjności i ognioodporności dla przegrody. Brama musi posiadać napęd elektryczny z możliwością ręcznego otwierania awaryjnego w przypadku braku zasilania,
j) wykonanie przepustu pod zjazdem z rury dwuściennej dwuwarstwowej karbowanej
o średnicy DN400 klasie sztywności SN8 i długości 9,0m, ścianki czołowe wykonać z bruku kamiennego,
k) elewację budynku wykonać z tynku silikonowego,
l) posadzkę pomieszczenia gospodarczego wykonać w technologii odpowiadającej posadzce przemysłowej, wykończonej posypką cementową na kruszywach kwarcowych z impregnacją preparatami na bazie żywicy akrylowej o odpowiednim stopniu antypoślizgowości. Ponadto należy wykonać w warstwie betonu C25/30 zbrojenie dołem z prętów fi10 w rozstawie 10x10cm, 2 pasy dozbrojenia górą warstwy betonu na powierzchni o szerokości 0,80m i długości 11,00 m z prętów fi10 w rozstawie 5x10 cm.
ł) Wymagane jest montaż zaworu priorytetu o średnicy DN25 z zaworem odcinającym oraz zaworem zwrotnym antyskażeniowym, zgodnie z załączonym rysunkiem
3.3. Zwraca się szczególną uwagę na warunki gruntowo – wodne i występujące grunty wysadzinowe mogące występować w podłożu fundamentów obiektu. Podczas prowadzenia prac ziemnych należy zagwarantować usuwanie wód opadowych z wykopów wykonywanych w obrębie glin, ponieważ pozostawienie ich w wykopie może spowodować istotne pogorszenie parametrów geotechnicznych podłoża wskutek rozmakania gruntów spoistych. Należy zabezpieczać także dno wykopów przed przemarzaniem.
3.4. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca prowadzenia robót budowlanych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia.
3.5. Przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej, która jest podstawą określenia ceny, w tym:
1) Projekt architektoniczno-budowlany budynku świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu,
2) Projekt techniczny budynku świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu,
3) Załączniki do projektu budowlanego
4) Projekt techniczny budynku świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu – branża konstrukcyjna
5) Projekt techniczny budynku świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu – branża elektryczna
6) Projekt techniczny budynku świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu – branża sanitarna – przyłącze wodociągowe, hydrant p.poż. naziemny, zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej wraz ze zbiornikiem bezodpływowym oraz zewnętrzna instalacja gazowa ze zbiornikiem na gaz płynny
7) Projekt techniczny budynku świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu – branża sanitarna – wewnętrzne instalacje sanitarne: wodociągowa, p.poż., kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania i gazowa
8) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
9) Opinia geotechniczna z dokumentacją podłoża gruntowego – zawarta w załącznikach do projektu budowalnego,
10) Przedmiary robót stanowiące elementy pomocnicze przy określeniu ceny,
11) Specyfikacja Warunków Zamówienia.
3.6 Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi „towarzyszące” realizacji robót, o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia w szczególności: koszty wykonania dokumentacji powykonawczej niezbędnej do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie, koszty sporządzenia instrukcji użytkowania będącej elementem dokumentacji odbiorowej, koszty obsługi geodezyjnej, koszty zatwierdzenia zmian nieistotnych przez projektanta, koszty uzyskania niezbędnych badań, koszty wykonania instrukcji przeciwpożarowej wraz z wyposażeniem w sprzęt gaśniczy i oznakowaniem, protokoły badań i sprawdzeń: świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, protokoły z pomiarów instalacji elektrycznej wewnętrznej, zewnętrznej i odgromowej, protokół kominiarski o stanie technicznej sprawności przewodów: wentylacyjnych i spalinowych, protokoły szczelności instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i centralnego ogrzewania, protokoły odbioru przyłączy do budynku oraz zbiornika gazu płynnego wraz z przyłączem do budynku; koszty: zużycia wody i energii elektrycznej, ubezpieczenia budowy, wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy oraz wszystkie koszty wywozu/przewozu materiałów pochodzących z rozbiórki oraz wykopów i utylizacji odpadów. Cena musi uwzględniać również koszty dokumentacji geodezyjnej powykonawczej a także podatek VAT.
3.7 Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych niniejszą specyfikacją warunkach.
3.8 Zobowiązuje się Wykonawcę do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu i stosowania
w budownictwie zgodnych z deklaracją właściwości użytkowych i kryteriami technicznymi określonymi w PN wyrobu i aprobatach technicznych.
3.9 Po zakończeniu budowy należy przedstawić - certyfikaty i świadectwa jakości, atesty lub równoważne na wbudowane materiały budowlane.
3.10 Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do dostarczenia dokumentacji odbiorowej w wersji elektronicznej oraz papierowej w 2 egz. w zakresie wskazanym przez Zamawiającego.
3.11 Najpóźniej na 3 dni robocze przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu szczegółowego kosztorysu ofertowego będącego podstawą zaoferowanych cen jednostkowych

Zwraca się uwagę, iż przy wynagrodzeniu ryczałtowym przedmiar robót nie jest podstawą do określenia zakresu robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze pozycje mają być jedynie pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji, wobec tego jest on jedynie dokumentem wspomagającym wycenę przedsięwzięcia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 9

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1978062,63 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1998000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1978062,63 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Murtechnik Paweł Żurek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4990175739

7.3.4) Miejscowość: Koszalin

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1978062,63 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

2026-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane