Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Rozwój tras rowerowych w Cieszynie – trasa nr 607””
Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00267595
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00267595/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-29 10:34
- Lokalizacja
- Cieszyn, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1c4e8f9b-3d63-4b76-8677-e5298c3e91e1
- Identyfikator
- 5482349814
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi inżynieryjneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267595 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Rozwój tras rowerowych w Cieszynie – trasa nr 607””
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072796313
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Liburnia, 4
1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@mzd.cieszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.cieszyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1c4e8f9b-3d63-4b76-8677-e5298c3e91e11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
drogi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Rozwój tras rowerowych w Cieszynie – trasa nr 607””2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c4e8f9b-3d63-4b76-8677-e5298c3e91e1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267595
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078638/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Rozwój tras rowerowych w Cieszynie – trasa nr 607”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235544
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 2/ZP/DI/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Rozwój tras rowerowych w Cieszynie – trasa nr 607””oraz uzyskaniem wszelkich uzgodnień, opinii pozwoleń niezbędnych do realizacji inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71300000-1 - Usługi inżynieryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 ust 3 ustawy – Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W terminie składania ofert w przedmiotowym postępowaniu, tj. do dnia 18.05.2026 r., wpłynęła 1 oferta złożona przez następującego Wykonawcę:
GRAVIA Sp. z o.o., ul. Żelazna 17D, 40-851 Katowice – z ceną ofertową: 1 039 350,00 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosiła: 70 000,00 PLN brutto.
Cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty (wynosząca 1 039 350,00 zł brutto) znacząco przewyższa kwotę, którą Zamawiający zaplanował i posiada w swoim budżecie na realizację tego zadania.
Zamawiający dokonał analizy swoich możliwości finansowych i oświadcza, że nie posiada środków finansowych, które pozwoliłyby na zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny złożonej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1039350 PLN
| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |