Utworzenie Edukacyjnego Ogrodu przy Łęgach w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Radziechowy-Wieprz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00267706
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00267706/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-29 11:01
- Lokalizacja
- Radziechowy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4f5b1444-d9f2-495c-bd44-6ccfa1c1e1ad
- Identyfikator
- 5532468835
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267706 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie Edukacyjnego Ogrodu przy Łęgach w formule „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radziechowy-Wieprz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182670
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wieprz 700
1.5.2.) Miejscowość: Radziechowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-381
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@radziechowy-wieprz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.radziechowy-wieprz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4f5b1444-d9f2-495c-bd44-6ccfa1c1e1ad1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utworzenie Edukacyjnego Ogrodu przy Łęgach w formule „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f5b1444-d9f2-495c-bd44-6ccfa1c1e1ad
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267706
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040646/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Ochrona i regeneracja obszarów cennych przyrodniczo wraz z działaniami edukacyjnymi na obszarze Aglomeracji Beskidzkiej – etap I" w miejscowości Wieprz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój, dla Działania: FESL.02.14-Ochrona przyrody i bioróżnorodność2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00113001
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedsięwzięcie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu zadania Utworzenie Edukacyjnego Ogrodu przy Łęgach w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu Ochrona i regeneracja obszarów cennych przyrodniczo wraz z działaniami edukacyjnymi na obszarze Aglomeracji Beskidzkiej – etap I. Celem realizacji projektu jest wpływ na wzrost atrakcyjności, funkcjonalności oraz oddanie terenu użytkownikom jako miejsca rekreacji, relaksu i wsparcia terapeutycznego.
Zakres zamówienia obejmuje:
- prace projektowe;
- roboty budowlane;
- remont i renowację ciągów pieszych wraz z wyznaczeniem nowych (projektowanych);
- zagospodarowanie projektowanych terenów zielenią i elementami małej architektury;
- budowę instalacji oświetleniowej;
-wykonanie i montaż elementów małej architektury, w tym: montaż ławek z oparciami, montaż ławek bez oparć, montaż poideł dla ptaków, montaż pergoli, montaż żagla ogrodowego, montaż warzywników kasetowych, montaż stojaka na rowery, montaż koszy na odpady, montaż szklarni, montaż edukacyjnej imitacji zagrody dla owiec, montaż domków dla jeży, montaż budek lęgowych dla ptaków, montaż budek dla nietoperzy, montaż tablic edukacyjnych, montaż stołów sadzeniowych, montaż kompostowników, montaż tablic kredowo-magnesowych, montaż lup zewnętrznych;
- wykonanie i montaż projektowanej gospodarczej zabudowy stylizowanej;
- budowę ogrodów społecznych z nawierzchnią wodoprzepuszczalną i zrębkową;
- montaż punktów poboru wody.
Zakres zamówienia obejmuje również wytyczenie obiektów w terenie, uprzątnięcie placu budowy, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą oraz usunięcie wad w okresie gwarancji.
Zamawiający wymaga, aby w okresie gwarancji Wykonawca wykonał co roku co najmniej dwie pielęgnacje ogrodu – wiosenną i jesienną.
Pielęgnacja wiosenna obejmuje:
- usunięcie zimowych osłon;
- usunięcie resztek liści;
- przycięcie krzewów i bylin;
- nawożenie roślin;
- odchwaszczanie.
Pielęgnacja jesienna obejmuje:
- usunięcie liści;
- przycięcie krzewów i bylin;
- zabezpieczenie zimowe roślin agrowłókniną, słomą, korą lub kopczykami;
- nawożenie jesienne;
- odchwaszczanie.
Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 24 miesięcznej gwarancji.
W ramach przedmiotu zamówienia, w związku z udzielaniem zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj” w zakres zamówienia wchodzi opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, wykonanej zgodnie z przepisami prawa polskiego, a w szczególności:
- uzyskanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami polskiego prawa w tym m.in.:
1. aktualizacja mapy sytuacyjno-wysokościowej zasadniczej, do mapy do celów projektowych poświadczonej przez właściwy organ, w skali 1:500, (Zamawiający dysponuje mapą zasadniczą w skali 1 : 500),
2. opracowanie Projektu Budowlanego i materiałów do zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę w sposób zgodny z wymaganiami Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016 z późn. zmianami). Przed wystąpieniem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu do uzgodnienia 3 egzemplarze Projektu Budowlanego (opisy, obliczenia, rysunki, harmonogramy i in.). Opracowanie projektów wykonawczych – 3 egzemplarze.
3. opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26.06.2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2002 r. Nr 108, poz. 953 z późniejszymi zmianami), zawierającego co najmniej:
- zakres robót dla całego zamierzenia budowlanego oraz kolejność realizacji poszczególnych obiektów,
- wykaz istniejących obiektów budowlanych,
- wskazanie elementów zagospodarowania działki lub terenu, które mogą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia ludzi,
- wskazanie dotyczące przewidywanych zagrożeń występujących podczas realizacji robót budowlanych, określające skalę i rodzaje zagrożeń oraz miejsce i czas ich wystąpienia,
- wskazanie sposobu prowadzenia instruktażu pracowników przed przystąpieniem do realizacji robót szczególnie niebezpiecznych,
- wskazanie środków technicznych i organizacyjnych, zapobiegających niebezpieczeństwom wynikającym z wykonywania robót budowlanych w strefach szczególnego zagrożenia zdrowia lub w ich sąsiedztwie, w tym zapewniających bezpieczną i sprawną komunikację, umożliwiającą szybką ewakuację na wypadek pożaru, awarii i innych zagrożeń
4. opracowanie projektu docelowej organizacji ruchu, zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. Nr 177, poz. 1729), wraz z uzyskaniem zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem (o ile taki będzie konieczny).
5. Uzyskanie niezbędnych uzgodnień z gestorami sieci
6. Opracowanie projektów wykonawczych dla poszczególnych branż związanych z gestorami sieci (o ile takie będą niezbędne)
7. opracowanie szczegółowych specyfikacji technicznych dla zakresu objętego zamówieniem
8. opracowanie przedmiarów robót dla zakresu objętego zamówieniem
9. wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z niezbędnymi opisami w zakresie i formie jak w Dokumentacji projektowej, której treść przedstawiać będzie Roboty tak, jak zostały przez Wykonawcę zrealizowane; oraz wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, zawierającej dokumentację geodezyjną sporządzoną na poszczególnych etapach budowy oraz geodezyjną inwentaryzację powykonawczą wraz z kopią aktualnej mapy zasadniczej terenu. Dokumentację powykonawczą należy dostarczyć Inspektorowi Nadzoru do przeglądu przed rozpoczęciem odbioru. Wszelkie opłaty administracyjne ponoszone w wyniku prowadzonych działań związanych z uzyskiwaniem uzgodnień, opinii i decyzji Wykonawca winien wliczyć do ceny opracowania dokumentacji projektowej.
Wymagane dokumenty :
-Pozwolenie na budowę występuje Wykonawca z upoważnienia Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia spełniając wymagania ustawy Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. – Prawo budowlane (jednolity tekst Dz.U. Dz 2003r. Nr 207, poz. 2016 z późn. zm.) oraz ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY 1 z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, innych ustaw i rozporządzeń, Polskich Norm, zasad wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
- Podstawą do opracowania projektów budowlanych i wykonawczych są wypisy i wyrysy z księgi ewidencji gruntów. Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych musi być poprzedzone uzyskaniem wszelkich niezbędnych badań ( także terenowych ) , opinii , uzgodnień , pozwoleń konserwatorskich, zezwoleń i innych dokumentów niezbędnych do jego zatwierdzenia przez właściwy organ administracji budowlanej.
3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
3.4. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 2 do niniejszej SWZ – wzór umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45243400-6 - Roboty w zakresie budowy plaż
45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262420-1 - Wznoszenie konstrukcji obiektów
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262310-7 - Zbrojenie
45262210-6 - Fundamentowanie
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111250-5 - Badanie gruntu
45233140-2 - Roboty drogowe
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 872024,49 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 872024,49 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 872024,49 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BEST Bednarczyk Studio Michał Bednarczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521669062
7.3.4) Miejscowość: JAWORZE
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. ANNA OLKIS PRACOWNIA ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU "DOBRA PRZESTRZEŃ"
architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zieleni
TECHNIKA OGRODOWA Sebastian Wójcik
Ogrodnik
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 872024,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |