„Dostawa umundurowania leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Bircza w 2026r.”
NADLEŚNICTWO BIRCZA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00267713
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00267713/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-05-29 11:04
- Lokalizacja
- Stara Bircza, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-36a34f64-af32-4054-bf9c-3b293595a7fa
- Identyfikator
- 7950010169
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267713 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa umundurowania leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Bircza w 2026r.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO BIRCZA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650502296
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 99
1.5.2.) Miejscowość: Stara Bircza
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-740
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.7.) Numer telefonu: (016) 65 22 280
1.5.8.) Numer faksu: (016) 65 22 281
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bircza@krosno.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bircza.krosno.lasy.gov.pl/web/bircza
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_bircza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa umundurowania leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Bircza w 2026r.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36a34f64-af32-4054-bf9c-3b293595a7fa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267713
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00546066/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa elementów umundurowania leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Bircza w roku 2026.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236462
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.27.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa:
”Dostawa umundurowania leśnika dla pracowników Nadleśnictwa Bircza w 2026r.”
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa sortów mundurowych leśnika wykonanych według wzorów określonych w:
2) Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia.
3) Zarządzenie Nr 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 01.08.2024 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych.
4) Zarządzenie Nr 52 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia - stanowiących opis przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych
5) Zarządzenie nr 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia - stanowiących materiał wyjściowy do sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych
6) Zarządzenie nr 10 z dnia 26 lutego 2026 r. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie zmiany zarządzenia nr 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. z 2022r. poz. 2391) - stanowiących materiał wyjściowy do sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniu na dostawy sortów mundurowych
7) Zarządzenia nr 13 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 2 marca 2026 r. w sprawie zmiany załącznika nr 1 do zarządzenia nr 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 sierpnia 2024 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych
8) Opisem przedmiotu zamówienia podanym w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Elementy umundurowania „munduru leśnika” muszą być zgodne z wymaganiami określonymi w obowiązujących zarządzeniach Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dotyczących mundurów leśnika i dokumentacją techniczno-technologiczną.
Dokumentacja techniczno-technologiczna mundurów leśnika oraz dokumentacja fotograficzna sortów, dostępna w załączeniu.
W przypadku wybrania oferty najkorzystniejszej, a przed zawarciem Umowy Zamawiający może wezwać Wykonawcę do przedstawienia przez Wykonawcę dokumentacji techniczno- technologicznej mundurów leśnika – potwierdzającej spełnienie wymogów jakościowych dla oferowanych sortów mundurowych (badania z akredytowanego laboratorium, potwierdzające spełnienie wymaganych parametrów tkanin).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Wymienione opracowania stanowią integralną część SWZ, a wszystkie wskazane w nich, poprzez zamieszczenie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, materiały (wyroby) należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że w odniesieniu do materiałów (wyrobów) wskazanych z nazwy Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów (wyrobów) równoważnych, tj. o jakości nie gorszej niż opisana w Dokumentacji.
Kolorystyka ubrań roboczych / ochronnych powinna obowiązywać/nawiązywać do kolorystyki określonego dla munduru terenowego leśnika w świetle obowiązujących przepisów dotyczących sortów mundurowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki
18110000-3 - Odzież branżowa
18800000-7 - Obuwie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 204394,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 204394,02 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 204394,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZOL Tagart Sp. o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8670007706
7.3.4) Miejscowość: Tarobrzeg
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 204394,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-23| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |