Remont drogi gminnej Jordanów – ul. Sosnowa nr 19K w km od 0+000,00 do 0+180,00 w miejscowości Jordanów, Miasto Jordanów

Miasto Jordanów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00267909
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00267909/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-05-29 11:47
Lokalizacja
Jordanów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c0d395d5-87f6-4487-9602-12a327f7899c
Identyfikator
5521579821
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneWymiana nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie urządzeń kontroli ruchu drogowegoWodne roboty budowlaneBudowa obiektów inżynierii wodnejRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

DROGBUD SOBANIAK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZawoja, PL · lot 0
208 053,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267909 z dnia 2026-05-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej Jordanów – ul. Sosnowa nr 19K w km od 0+000,00 do 0+180,00 w miejscowości Jordanów, Miasto Jordanów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jordanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893227

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Jordanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-240

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182691700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miasto@jordanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.jordanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0d395d5-87f6-4487-9602-12a327f7899c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej Jordanów – ul. Sosnowa nr 19K w km od 0+000,00 do 0+180,00 w miejscowości Jordanów, Miasto Jordanów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0d395d5-87f6-4487-9602-12a327f7899c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267909

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026627/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont drogi gminnej Jordanów – ul. Sosnowa nr 19K w km od 0+000,00 do 0+180,00 w miejscowości Jordanów, Miasto Jordanów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202753

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.1.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn.: Remont drogi gminnej Jordanów – ul. Sosnowa nr 19K w km od 0+000,00 do 0+180,00 w miejscowości Jordanów, Miasto Jordanów, obejmujący wykonanie robót budowlanych polegających m.in. na:
- rozbiórce istniejącej nawierzchni wraz z podbudową oraz istniejącego ścieku betonowego;
- profilowanie korpusu drogi wraz z udrożnieniem rowów wyprofilowaniem dna i skarp;
- wykonaniu nowej podbudowy z kruszywa łamanego, warstwa dolna 30 cm, 0/63 stab. mech.; warstwa górna 20 cm, 0-31,5 stab. mech;
- wykonaniu nawierzchni wiążącej z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych gr. 5 cm;
- wykonaniu warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych AC11S gr. 4 cm;
- wykonaniu zjazdów wraz z nawierzchnią z kruszyw łamanych gr. 20 cm;
- wykonaniu poboczy z podwójnym utrwaleniem emulsją wraz z grysami;
- remoncie odwodnienia: remont istniejącego rowu odwadniającego z udrożnieniem przepustów pod drogami i zjazdami, wykonaniu ścieków prefabrykowanych na ławie betonowej, wykonaniu drenażu z rur perforowanych z drenażem z zasypką że żwiru płukanego na pełna głębokość z włączeniem do istniejącego odwodnienia;(...)
3. Wynagrodzenie ma zawierać koszty pobierania i badania próbek wskazanych w STWIORB jak również koniecznych wynikających z polecenia inspektora nadzoru inwestorskiego, wytyczenie geodezyjne zakresu prac, przygotowanie i organizację terenu budowy, przygotowanie i organizację ruchu drogowego, oznakowanie i zabezpieczenie terenu robót.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik 9 SWZ.
5. Wykonawca zrealizuje roboty na swój koszt i ryzyko oraz zapewni obsługę geodezyjną w związku z wykonywanymi przez siebie robotami, a także obsługę administracyjną . Do obowiązków Wykonawcy zamówienia należy w szczególności:
a. zabezpieczenie urządzeń i sieci istniejących,
b. sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami,
c. obsługa geodezyjna – wytyczenie, obsługa w trakcie realizacji robót, inwentaryzacji powykonawczej części zamówienia objętego dokumentacją projektową.
d. na każde żądanie Zamawiającego – okazywanie w stosunku do wykazanych materiałów certyfikatu na znak bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub certyfikatu zgodności z Polską Normą lub Aprobatą Techniczną,
e. uzyskanie wyników prób, badań i odbiorów zezwalających na użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem,
f. doprowadzenie do placu budowy mediów niezbędnych do wykonania robót,
g. przygotowanie i likwidacja zaplecza budowy z zasilaniem w wodę, energię, usuwanie nieczystości ,
h. ustawienie niezbędnych wymaganych ogólnymi przepisami BHP, P.Poż. Prawa budowlanego, stref bezpieczeństwa, zabezpieczeń, ogrodzeń, , znaków, tablic, osłon itp.,
i. ubezpieczenie budowy
6. Wykonawca winien udzielić pełnej (tj. na materiały i robociznę) gwarancji na przedmiot zamówienia objęty zakresem zamówienia na okres nie krótszy niż wskazany w Projektowanych Postanowieniach Umownych zał. nr 8 do SWZ.
Gwarancja na przedmiot zamówienia wskazana w SWZ: wymagana – 60 miesięcy, oceniana – maksymalnie do 84 miesięcy.
7. Wynagrodzenie musi zawierać koszty pobierania i badania próbek wskazanych w STWIORB jak również koniecznych wynikających z polecenia inspektora nadzoru inwestorskiego, wytyczenie geodezyjne zakresu prac, przygotowanie i organizację terenu budowy, oznakowanie i zabezpieczenie terenu robót, opracowanie planu BIOZ.
8. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania ewentualnych odpadów powstałych w trakcie realizacji przedmiotu umowy podmiotowi uprawnionemu do unieszkodliwiania odpadów oraz do dostarczenia Zamawiającemu dokumentu potwierdzającego tę czynność (Karta przekazania odpadów).
9. Z uwagi na formę wynagrodzenia ryczałtowego przedmiar robót załączony do SWZ nie jest dokumentem podstawowym do wyceny oferty. Przedmiar robót należy traktować jako dokument pomocniczy. Załączony przedmiar robót stanowi podstawę do sporządzenia kosztorysu ofertowego, jest opracowaniem wtórnym wykonanym na podstawie projektu. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają zobrazować skalę robot budowlanych i pomóc wykonawcy w oszacowaniu kosztów
10. UWAGA:
Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 99 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w projekcie. Wszystkie ewentualne nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażania zawarte w SWZ oraz dokumentacji projektowej, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z projektem oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru oraz przedmiarze robót. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Obowiązek Wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne.
11. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności:
a. zabezpieczenie urządzeń i sieci istniejących,
b. sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami,
c. na każde żądanie Zamawiającego – okazywanie w stosunku do wykazanych materiałów certyfikatu na znak bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub certyfikatu zgodności z Polską Normą lub Aprobatą Techniczną,
d. uzyskanie wyników prób, badań i odbiorów zezwalających na oddanie obiektu do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem,
e. uzyskanie protokołów odbiorów koniecznych do oddania obiektu do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem,
f. doprowadzenie do placu budowy mediów niezbędnych do wykonania robót,
g. przygotowanie i likwidacja zaplecza budowy z zasilaniem w wodę, energię, usuwanie nieczystości ,
h. ustawienie niezbędnych wymaganych ogólnymi przepisami BHP, P.Poż. Prawa budowlanego, stref bezpieczeństwa, zabezpieczeń, ogrodzeń, , znaków, tablic, osłon itp.,
i. ubezpieczenie budowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45316210-0 - Instalowanie urządzeń kontroli ruchu drogowego

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 208053,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 273166,27 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 208053,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGBUD SOBANIAK SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 382390226

7.3.3) Ulica: Zawoja 1970

7.3.4) Miejscowość: Zawoja

7.3.5) Kod pocztowy: 34-222

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 208053,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 147 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-05-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane