Wyposażenie PSZOK w Ryglicach w ramach projektu Wspieranie gospodarki odpadami na terenie gminy Ryglice, tj. zakup ciągnika z ładowaczem czołowym i osprzętem zimowym (piaskarka samozaładowcza, pług)
GMINA RYGLICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00268112
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00268112/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-05-29 12:23
- Lokalizacja
- Ryglice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7d10d77d-75aa-4cb6-a2c5-ed99f65a3fd2
- Identyfikator
- 9930337247
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00268112 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wyposażenie PSZOK w Ryglicach w ramach projektu Wspieranie gospodarki odpadami na terenie gminy Ryglice, tj. zakup ciągnika z ładowaczem czołowym i osprzętem zimowym (piaskarka samozaładowcza, pług)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYGLICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660909
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 9
1.5.2.) Miejscowość: Ryglice
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-160
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 146541019
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ryglice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ryglice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12976791.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wyposażenie PSZOK w Ryglicach w ramach projektu Wspieranie gospodarki odpadami na terenie gminy Ryglice, tj. zakup ciągnika z ładowaczem czołowym i osprzętem zimowym (piaskarka samozaładowcza, pług)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d10d77d-75aa-4cb6-a2c5-ed99f65a3fd2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268112
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070150/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 WyposażeniePSZOK w Ryglicach w ramach projektuWspieranie gospodarki odpadami na terenie gminyRyglice,tj.zakup ciągnika z ładowaczem czołowym i osprzętem zimowym (posypywarka samozaładowcza, pług)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt nr FEMP.02.25-IZ.00-0123/25 pt. "Wspieranie gospodarki odpadami na terenie gminy Ryglice" realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Priorytet FEMP.02. Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie FEMP.02.25 Rozwijanie systemu gospodarki odpadami - ZIT, Typ projektu A. Budowa, rozbudowa, przebudowa punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00210238
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 416000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciągnika z ładowaczem czołowym i osprzętem zimowym, tj. piaskarką samozaładowczą i pługiem do odśnieżania, zadanie realizowane w ramach projektu nr FEMP.02.25-IZ.00-0123/25 pt. "Wspieranie gospodarki odpadami na terenie gminy Ryglice" realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Priorytet FEMP.02. Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie FEMP.02.25 Rozwijanie systemu gospodarki odpadami - ZIT, Typ projektu A. Budowa, rozbudowa, przebudowa punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Wymagany sprzęt musi posiadać rok produkcji 2025 lub 2026.
Maksymalna moc ciągnika to 110 -130 KM, według ISO, kabina 6-cio słupkowa, ciągnik musi spełniać normę emisji spalin Stage 5, napęd 4x4, klimatyzacja plus ogrzewanie kabiny, amortyzowana kabina, wycieraczka tylnej szyby, regulowana kolumna kierownicy, fotel pneumatyczny obracany plus fotel pasażera z pasem bezpieczeństwa, ogumienie przód min. 380/65R28, ogumienie tył min. 480/65R38, błotniki przednie skrętne, końcówki hakowe TUZ –em, kat. II, udźwig podnośnika minimum 5 000 kg, regulacja wysokości tylnego podnośnika na błotnikach, trzy pary wyjść hydraulicznych, oświetlenie na słupkach kabiny (1 para), instalacja pneumatyczna dwuobwodowa, dwa światła ostrzegawcze „kogut”, przedni podnośnik o udźwigu nie mniejszym niż 2 000 kg, łańcuchy śnieżne na koła – komplet.
Tur ładowacz czołowy plus łyżka o udźwigu nominalnym min. 1 500 kg, sterowany Joystickiem, kompatybilny z niniejszym ciągnikiem. Wyposażenie dodatkowe: skrzynka narzędziowa wyposażona w niezbędne klucze, apteczka, trójkąt ostrzegawczy, gaśnica.
Piaskarka samozaładowcza, zawieszana, szerokość transportowa min. 240 cm, maks. 260 cm, szerokość robocza min. 220 cm, maks. 223 cm, długość: 120 cm, wysokość: 135 cm. Możliwość załadunku materiału sypkiego z pryzmy (poziomu gruntu) – system hydrauliczny. Pojemność skrzyni min. 1,0 m3, maks. 1,3 m3. Regulacja dozowania materiału sypkiego, wał dozująco mieszający hydrauliczny, napęd roboczy hydrauliczny. Kratownica zapobiegająca dostaniu się dużych brył do mechanizmu. Brezent ochronny, masa własna maszyny maks. 630 kg, sterowanie z kabiny operatora. Oświetlenie led robocze i ostrzegawcze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Maszyna musi współpracować z oferowanym ciągnikiem (dodatkowe wyjścia hydrauliczne lub adapter). Tablice ostrzegawcze.
Pług do odśnieżania o szerokości roboczej min. 262 cm, maks. 303 cm, dwie niezależnie sterowane odkładnice, bezstopniowa hydrauliczna regulacja odkładnicy plus standardowy pulpit sterowniczy, uchylne lemiesze, amortyzacja sprężynowa lemiesza oraz ruchoma ramka TUZ, listwy zgarniające gumowe, złącze elektryczne, oświetlenie LED, stopa podporowa, odbo-je, pięć pozycji odśnieżania, mocowanie TUZ, sterowanie z kabiny operatora, maszyna musi współpracować z oferowanym ciągnikiem, tablice ostrzegawcze. Szczegóły w Opisie przedmiotu zamówienia (zał. nr 5 do SWZ).
Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych z zastosowaniem innych materiałów i urządzeń niż opisane nazwą producenta, nazwą własną, znakiem towarowym, patentem, normą lub pochodzeniem materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, eksploatacyjnych i jakościowych nie gorszych od założonych w dokumentacji. Dostawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem spełniania wszystkich wskazanych powyżej minimalnych wymagań technicznych i funkcjonalnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
16000000-5 - Maszyny rolnicze
16600000-1 - Specjalne maszyny używane w rolnictwie lub leśnictwie
34390000-7 - Akcesoria do ciągników
34144400-2 - Pojazdy utrzymania dróg
34144420-8 - Pojazdy do rozrzucania soli
43313100-1 - Pługi odśnieżające lemieszowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 513890,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 535443,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 513890,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LUKPOL Agro Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 657 296 82 14
7.3.3) Ulica: ul. Targowa 31
7.3.4) Miejscowość: Górno
7.3.5) Kod pocztowy: 26-008
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 513890,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dot. sekcji VI, pkt 6.2, 6.3 i 6.4 oraz sekcji VIII, pkt 8.2 podane ceny są cenami brutto| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |