Remont nawierzchni bitumicznych w II kw. 2026r. na dr.pow.administrowanych przez ZDP w Miechowie poprzez likwidację przełomów oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00268431
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00268431/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-29 13:21
- Lokalizacja
- Miechów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f4fefdb5-613e-4351-ad25-f3cfd617a3e1
- Identyfikator
- 6591331127
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00268431 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni bitumicznych w II kw. 2026r. na dr.pow.administrowanych przez ZDP w Miechowie poprzez likwidację przełomów oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W MIECHOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 299943221
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 11
1.5.2.) Miejscowość: Miechów
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-200
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: postepowania@zdpmiechow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpmiechow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f4fefdb5-613e-4351-ad25-f3cfd617a3e11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni bitumicznych w II kw. 2026r. na dr.pow.administrowanych przez ZDP w Miechowie poprzez likwidację przełomów oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4fefdb5-613e-4351-ad25-f3cfd617a3e1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268431
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053790/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Remont nawierzchni bitumicznych w II kw. 2026r. na dr.pow. administrowanych przez ZDP w Miechowie poprzez likwidację przełomów oraz rem. naw. bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219341
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SE.261.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest
Remont nawierzchni bitumicznych w II kwartale 2026r. na drogach powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Miechowie poprzez likwidację miejsc przełomowych typu ciężkiego oraz remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej.
Poz.1 Likwidacja miejsc przełomowych typu ciężkiego
Miejsce i lokalizacja likwidacji przełomów typu ciężkiego w roku 2026 na drogach Powiatu Miechowskiego:
Załączniki: Przedmiar robót i Wykaz dróg do remontu
Przedmiot zamówienia obejmuje
− Rozebranie istniejącej nawierzchni bitumicznej gr śr. 8cm
− Roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 1 km, koparka 0,15 m3, kategoria gruntu IV-VI koryto gł. 0,55m
− Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, mechanicznie, grunt kategorii I-IV
− Podbudowy z stabilizacji piasku cementem Rm=2,5MPa, warstwa dolna, po zagęszczeniu 20cm
− Podbudowy z kruszyw łamanych, warstwa dolna, po zagęszczeniu 25·cm
− Podbudowy z kruszyw łamanych, warstwa górna, po zagęszczeniu 10·cm
− Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa wiążąca), mieszanka asfaltowa, grubość po zagęszczeniu 4·cm, masa grysowa, samochód 5-10·t - KR2
1) Przewidywana ilość przełomów do likwidacji na sieci dróg powiatowych to 256 m2
2) Zamawiający uzależnia wykonanie zakresu objętego zamówieniem od faktycznych potrzeb ilości i wielkości miejsc przełomowych na sieci dróg powiatowych na terenie Powiatu Miechowskiego.
3) Przewidziana ilość przełomów nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania całego zamówienia.
4) Zamawiający gwarantuje wykonanie umowy na poziomie 60% przewidywanego zakresu robót.
5) Rozliczenie przedmiotu zamówienia objętego zakresem gwarantowanym jak i całkowitym nastąpi na podstawie cen wskazanych w ofercie Wykonawcy.
Poz.2 Remont nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej
Miejsce i lokalizacja remontu nawierzchni z frezowaniem warstwy ścieralnej w roku 2026 na drogach Powiatu Miechowskiego:
Załączniki: Przedmiar robót i Wykaz dróg do remontu
Przedmiot zamówienia obejmuje
− Frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej ścieralnej gr śr. 4cm na połączeniu starej nawierzchni z nową na dł. 2mb na całej szerokości nawierzchni
− Oczyszczenie wraz ze skropieniem nawierzchni drogowych, mechanicznie - nawierzchnia z bitumu
− Nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna), mieszanka asfaltowa, grubość po zagęszczeniu 5·cm, masa grysowa, samochód 5-10·t - KR3 wraz z uszczelnieniem połączenia taśmą bitumiczną
1) Przewidywana ilość remontów nawierzchni bitumicznych z frezowaniem warstwy ścieralnej na sieci dróg powiatowych to 2710,00 m2
2) Zamawiający uzależnia wykonanie zakresu objętego zamówieniem od faktycznych potrzeb ilości i wielkości miejsc do remontu z frezowaniem nawierzchni, na sieci dróg powiatowych na terenie Powiatu Miechowskiego.
3) Przewidziana ilość miejsc do remontu nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania całego zamówienia.
4) Zamawiający gwarantuje wykonanie umowy na poziomie 60% przewidywanego zakresu robót.
5) Rozliczenie przedmiotu zamówienia objętego zakresem gwarantowanym jak i całkowitym nastąpi na podstawie cen wskazanych w ofercie Wykonawcy.
2. Szczegółowy zakres robót, lokalizacja i wymagania jakościowe opisane są w następujących dokumentach:
1) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
2) specyfikacja warunków zamówienia,
3) Załączniki: Przedmiar robót i Wykaz dróg
W przypadku rozbieżności lub nieścisłości w zapisach poszczególnych dokumentów wchodzących w skład dokumentacji postępowania przyjmuje się, że prawidłowo zostały przedstawione dane wg hierarchii dokumentów wynikającej z kolejności ich wyszczególnienia powyżej.
3. Wykonawca jest zobowiązany wykonać przedmiot umowy przy użyciu własnego sprzętu i materiałów.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wydzielenia i zabezpieczenia terenu prowadzonych robót.
5. Wykonawca jest odpowiedzialny za wykonywanie robót, odbiory częściowe (jeżeli dotyczy) oraz organizację (BHP, p.poż, oraz koordynacja w zakresie BHP) na terenie prowadzonych robót. Wszystkie czynności należy prowadzić i wykonywać w oparciu o aktualne normy i przepisy.
6. Zaleca się aby wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie roboty budowlanej oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wizja lokalna nie jest elementem niezbędnym do złożenia oferty.
7. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg
8. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 296169,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 395046,48 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 296169,61 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "BOLTECH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273708836
7.3.3) Ulica: ul. Kolejowa 37
7.3.4) Miejscowość: Bukowno
7.3.5) Kod pocztowy: 32-332
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 296169,61 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |