Termomodernizacja historycznych budynków użyteczności publicznej w gminie Nowa Sól”
Gmina Nowa Sól
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00268515
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00268515/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-29 13:34
- Lokalizacja
- Nowa Sól, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-16d5519b-bb88-45f9-874f-c95df419cf27
- Identyfikator
- 9251958461
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00268515 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja historycznych budynków użyteczności publicznej w gminie Nowa Sól”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowa Sól
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 971237799
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Moniuszki 3A
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminanowasol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminanowasol.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-16d5519b-bb88-45f9-874f-c95df419cf271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja historycznych budynków użyteczności publicznej w gminie Nowa Sól”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16d5519b-bb88-45f9-874f-c95df419cf27
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268515
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017287/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Termomodernizacja budynku nr 92 w Lipinach, dz. nr ew. 372/1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021 – 2027 Priorytet 2 ,,Fundusze Europejskie na zielony rozwój Lubuskiego” Działanie 2.1 ,,Efektywność energetyczna – dotacje”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00208596
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Nr sprawy: RN.2.271.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji historycznych budynków użyteczności publicznej w gminie Nowa Sól.
W ramach zadania przewidziano termomodernizację budynku OPS znajdującego się na działce nr 372/1 w Lipinach. Budynek czterokondygnacyjny. Rzut budynku ma kształt prostokąta. Elewacja frontowa jest równoległa do ulicy przy której budynek został wybudowany. Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. (elewacja połud.- wsch.). Dodatkowe wejście do budynku znajduje się na elewacji północnej. W ramach inwestycji planuje się zadania ściśle związane z termomodernizacją wynikające wprost z zakresu audytu energetycznego oraz działania remontowe.
W ramach zaplanowanej inwestycji wchodzić będą roboty rozbiórkowe związane z zagospodarowaniem terenu:
• Demontaż wszystkich elementów znajdujących się na elewacji
• Odkucie odspojonych okładzin z tynków
• Demontaż czap kominowych
• Demontaż podestu od strony północnej
• Demontaż stolarki okienne i drzwiowej
• Demontaż rur spustowych, krat, parapetów, zwodów pionowych inst. odgromowej, które należy zastąpić nowymi
• Demontaż poszycia dachowego Rob. budowlane:
• Docieplenie posadzki na gruncie 15cm
• Docieplenie stropu piwnicy 15cm
• Docieplenie ścian fundamentowych 15cm
• Docieplenie ścian elewacji 15cm wełna mineralna na ścianie szczytowej wg proj.
• Docieplenie dachu 25cm 14 SL2021
• Wykonanie tynków sylikatowo-sylikonowych
• Odtworzenie detalu architektonicznego z systemowych elem. styropianowych otynkowanych
• Wymiana stolarki okiennej : u>0,9w/(m²∙k) –EI30 na ścianie szczytowej
• Remont drzwi zewnętrznych z wymianą szklenia o: u>1,1w/(m²∙k)
• Wykonanie otworów pod wentylację w ścianach konstrukcyjnych zewnętrznych fi200 od strony ściany szczytowej z klapami ppoż EI30
• Montaż paneli fotowoltaicznych
• Wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej
• Montaż wyłazu strychowego u>1,1w/(m²∙k)
• Wykonanie nowych inst. sanitarnych i kanalizacyjnych wew.
• Wykonanie nowych inst. centralnego ogrzewania z grzejnikami
• Wymiana pieca
• Montaż pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej z zasobnikiem 150l
W ramach zadania przewidziano także następujące prace wynikające z konieczności realizacji szerszych celów Europejskiego Zielonego Ładu:
1. Budowa podjazdu dla os. niepełnosprawnych
2. Instalacje w toaletach dla niepełnosprawnych
3. Oprawy oświetlenia podstawowego
4. Oprawy AW
Dodatkowe działania remontowe - koszty niekwalifikowalne:
• Demontaż zegara oraz naprawa wraz z ponownym montażem
• Demontaż krzyża wraz z odrestaurowaniem, ponownym montażem
• Wymiana poszycia dachowego dachówka ceram. karpiówka
• Montaż ławy kominiarskiej oraz stopni kominiarskich
• Wymiana rur spustowych i rynien ze stali cynk tytan
• Wykonanie obróbek blacharskich ze stali cynk tytan
• Wykonanie podestu od strony podwórza z wycieraczką
• Remont schodów zewnętrznych, murków i podestu od strony drogi z wycieraczką
• Wyburzenie ścianek działowych
• Remont stropów z odtworzeniem sufitów w systemie gipsowo-kartonowym z tynkowaniem i malowaniem
• Remont posadzek z wymianą okładzin wraz z cokołami
• Remont ścian wew. z tynkowaniem i malowaniem
• Biały montaż w pomieszczeniach pracy wraz z wykonaniem fartucha z płyt ceramicznych
• Remont schodów wraz z balustradami i tralkami
• Nowa inst. elekt. gniazdowa
• Nowa inst. elekt. niskoprądowa
• Skucie podłóż betonowych i opaski wokół budynku
• Rozebranie chodników z płyt chodnikowych SL2021,
• Wykonanie chodnika prowadzącego do pochylni dla osób niepełnosprawnych
• Wykonanie opaski wokół budynku z kostki betonowej ze spoinami wypełnieniem zaprawą cementową
• Odtworzenie sąsiadujących z bud. terenów zielonych, po robotach związanych z dociepleniem ścian fundamentowych związane z możliwością uszkodzeń podczas wykonywania wykopów oraz inne roboty towarzyszące: sukcesywny wywóz i utylizacja gruzu, ewentualnego nadmiaru ziemi, zdemontowanych elementów, śmieci i odpadów z terenu budowy. W ramach zadania zostaną wykonane również rob. wew. bud. związane z przebudową bud.
• montaż tablic informacyjnych (projekt tablicy do uzgodnienia z zamawiającym)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2879206,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3282744,85 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2879206,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI BUDOWLANE BUD-BIG Krzysztof Pultyn
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9251459516
7.3.3) Ulica: 67-100 Lubieszów 91E
7.3.4) Miejscowość: Lubieszów
7.3.5) Kod pocztowy: 67-100
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2879206,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |