Modernizacja placu zabaw przy ul. Jana Brzechwy (boisko Cisowa)
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00268774
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00268774/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-05-29 14:20
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-095d9ca0-6255-4698-abb2-a12e521f1da4
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00268774 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja placu zabaw przy ul. Jana Brzechwy (boisko Cisowa)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/PostepowaniaZamawiajacego/Details?przetargId=ae5a54bd-8794-4244-b8bc-1a48be2ddcd61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja placu zabaw przy ul. Jana Brzechwy (boisko Cisowa)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-095d9ca0-6255-4698-abb2-a12e521f1da4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268774
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024871/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Modernizacja placu zabaw przy ul. Brzechwy (boisko Cisowa)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231304
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.31.2026.DM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 768500 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 108300 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
A. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja placu zabaw przy ul. Brzechwy (boisko Cisowa)
B. ZAKRES PODSTAWOWY (gwarantowany)
Zakres podstawowy zamówienia obejmuje:
1) opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do dokonania przez Zamawiającego zgłoszenia robót budowlanych albo uzyskania przez Zamawiającego innej wymaganej prawem zgody właściwego organu, zgodnie z przepisami prawa oraz wymaganiami określonymi w OPZ; dokumentacja ta ma uwzględniać urządzenia przewidziane zarówno w zakresie podstawowym, jak i w zakresie objętym prawem opcji;
2) przekazanie Zamawiającemu dokumentacji projektowej w 2 egzemplarzach papierowych oraz w wersji elektronicznej w formacie PDF i w formatach edytowalnych;
3) przygotowanie wyjaśnień, uzupełnień i poprawek do dokumentacji projektowej w przypadku zgłoszenia uwag przez właściwy organ administracji, w terminach wynikających z wezwania organu, za pośrednictwem Zamawiającego;
4) dostarczenie i zamontowanie:
a) zestaw zabawowy dla starszych dzieci,
b) huśtawka mix,
c) podwójny bujak,
zgodnie z wymaganiami wskazanymi w OPZ;
5) wykonanie piaszczystej strefy bezpieczeństwa dla urządzeń o których wyżej, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ.
C. ZAKRES ZAMÓWIENIA objęty prawem opcji obejmuje m.in. następujące prace:
1) dostarczenie i zamontowanie: zestawu zabawowego dla młodszych dzieci, wielokątu sprawnościowego, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ;
2) wykonanie albo powiększenie piaszczystej strefy bezpieczeństwa w zakresie niezbędnym dla urządzeń zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ.
D. Postanowienia związane z zastosowaniem z prawa opcji
1) zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w przypadku posiadania środków finansowych;
2) zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części;
3) prawo opcji może zostać uruchomione jednorazowo albo kilkakrotnie, do wyczerpania maksymalnej wartości wynagrodzenia przewidzianej dla zakresu objętego prawem opcji;
4) o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę w formie pisemnej, w terminie 120 dni od dnia zawarcia umowy;
5) w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający określi zakres uruchamianej opcji, w szczególności wskaże urządzenie albo urządzenia oraz odpowiadające im strefy bezpieczeństwa przeznaczone do wykonania;
6) uruchomienie prawa opcji obejmuje wykonanie wszelkich czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji zakresu opcjonalnego, zgodnie z OPZ, w tym dostawę, montaż, fundamentowanie, wykonanie albo powiększenie stref bezpieczeństwa, dostosowanie lokalizacji urządzeń w terenie oraz roboty towarzyszące i 7) odtworzeniowe;
8) termin realizacji zakresu objętego prawem opcji wynosi 30 dni kalendarzowych od dnia doręczenia Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji;
9) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga zawarcia aneksu; niewykorzystanie prawa opcji w całości albo w części nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń wobec Zamawiającego;
10) szczegółowe zasady wynagrodzenia i rozliczenia prawa opcji określają § 6 i § 9 PPU.
E. Wykonanie zamówienia obejmuje ponadto (dotyczy zakresu podstawowego i opcjonalnego):
1) bieżącego informowania Zamawiającego o stanie realizacji zadania, w szczególności przed wykonaniem robót zanikających albo ulegających zakryciu; jeżeli Wykonawca nie dopełni tego obowiązku, a powstaną wątpliwości co do prawidłowości wykonania tych robót, Zamawiający może zażądać ich odkrycia albo rozebrania i ponownego wykonania na koszt i ryzyko Wykonawcy;
2) wykonania urządzeń zabawowych, nawierzchni i stref bezpieczeństwa zgodnie z wymaganiami właściwych norm z grupy PN-EN 1176 oraz PN-EN 1177 albo norm równoważnych;
3) przekazania Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru danego zakresu oryginałów certyfikatów wydanych dla każdego urządzenia oddzielnie przez akredytowaną jednostkę certyfikującą, potwierdzających zgodność urządzeń z właściwymi normami, a w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych – dokumentów potwierdzających równoważność zgodnie z OPZ, wraz z kartami technicznymi, instrukcjami użytkowania i konserwacji oraz kartami gwarancyjnymi, jeżeli są wymagane;
4) uporządkowania terenu po wykonaniu wszystkich prac, wyrównania terenu, zagospodarowania wydobytego gruzu i innych odpadów na własny koszt zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz odtworzenia ubytków gruntu, darni i trawników; w razie konieczności Wykonawca dokona obsiewu trawą; na wykonany obsiew Wykonawca udziela gwarancji nie krótszej niż 12 miesięcy, liczonej od dnia odbioru końcowego danego zakresu;
5) naprawy wszelkich zniszczeń i uszkodzeń powstałych w związku z realizacją umowy, w szczególności uszkodzeń nawierzchni, ciągów pieszych, zieleni oraz innych elementów zagospodarowania terenu;
6) zapewnienia na własny koszt transportu, sprzętu, narzędzi, urządzeń, materiałów oraz zaplecza niezbędnych do wykonania umowy.
F. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu załącznika nr 1A Szczegółowa specyfikacja dostaw – stanowiący treść oferty oraz przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 11 SWZ.
F.G. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: Opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt. 2) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania złożono 2 oferty na wykonanie przedmiotu zamówienia. Po weryfikacji formalnej Zamawiający zobowiązany był odrzucić wszystkie złożone oferty na podstawie Art. 226 ust. 1 pkt 14 Pzp.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnia postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |