Prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Gmina Stężyca
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00268815
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00268815/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-05-29 14:29
- Lokalizacja
- Stężyca, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-71c04eb3-c7d7-4c66-856c-471f1af1f598
- Identyfikator
- 5891595806
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00268815 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stężyca
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Stężyca
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675037
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Parkowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Stężyca
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-322
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 588828940
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: stezyca@gminastezyca.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminastezyca.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71c04eb3-c7d7-4c66-856c-471f1af1f598
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268815
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044320/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Stężyca
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215900
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podmiot, któremu Zamawiający zamierza udzielić zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. jest spółką prawa handlowego wpisaną do KRS pod numerem 0000445902, posiada osobowość prawną. Gmina Stężyca posiada 100% udziałów w spółce. Spółka powstała w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego. Funkcję Zgromadzenia Wspólników pełni Wójt Gminy Stężyca. Zgodnie z umową spółki, celem działalności Spółki jest wykonywanie zadań własnych gminy o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej oraz w miarę możliwości i potrzeb innych zadań (par. 7 ust. 1 umowy spółki).
Ciąg dalszy uzasadnienia znajduje się w sekcji IX - INFORMACJE DODATKOWE
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.6.2026.MS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Stężyca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892010587
7.3.3) Ulica: Jana III Sobieskiego 31
7.3.4) Miejscowość: Stężyca
7.3.5) Kod pocztowy: 83-322
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 150000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Ciąg dalszy SEKCJI III pkt. 3.1.1)Gmina sprawuje kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej przez Zamawiającego nad własnymi jednostkami: zgodnie z umową Spółki Wójt jako Walne Zgromadzenie m.in. ustala skład liczbowy Zarządu i Rady Nadzorczej, uchwala Regulamin Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki, powołuje i odwołuje członków Rady Nadzorczej.
Wójt jako Walne Zgromadzenie wyraża zgodę na rozporządzenie prawem lub zaciągnięcie przez Spółkę zobowiązania o wartości pow. 300.000 zł, zgodę na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki bez względu na wartość oraz posiada inne kompetencje wynikające z umowy oraz przepisów prawa, w tym zmiany umowy Spółki, zatwierdza bilans oraz rachunek zysków i strat w spółce, udziela absolutorium pozostałym organom spółki. W związku z powyższym Zamawiający ma dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami GPK Sp. z o.o. W kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. W związku z przygotowaniem do przejęcia zadań przeprowadzono trwałą reorganizację Spółki oraz opracowano wiarygodną prognozę handlową, z której wynika, że ponad 90% działalności Spółki dotyczyć będzie w latach 2025-2027 zadań powierzonych jej przez Gminę Stężyca. Z uwagi na zakres reorganizacji dane dot. średniego przychodu za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia są nieadekwatne. Gmina udzieliła zamówienia na przewóz osób, na odbiór i transport odpadów oraz doprowadziła do ograniczenia działalności spółki w zakresie usług komercyjnych na rzecz podmiotów trzecich. Ponadto Gmina udziela GPK Sp. z o.o. zamówień na usługi komunalne takie jak równanie dróg, zamiatanie, koszenie poboczy, zimowe utrzymanie dróg itp. Zmiany te wiążą się ze zmianą struktury przychodów Spółki. W związku z dokonaną reorganizacją i udzieleniem wobec jej przeprowadzenia dalszych zamówień, ponad 90% działalności Spółki dotyczy wykonywania zadań powierzonych przez Zamawiającego sprawującego kontrolę tj. spełnione są przesłanki z art. 214 ust. 1 pkt 11 a) b) i c) ustawy Pzp w zw. z art. 214 ust. 6 Pzp. W wyniku przeprowadzonej na lata 2025-2027 wiarygodnej prognozy handlowej 96% działalności Spółki dotyczyć będzie zadań powierzonych przez Gminę. W wyniku reorganizacji powstały nowe działy dedykowane dla usług związanych z odpadami oraz transportem osób oraz zatrudniono nowych pracowników. W związku z powyższym spełnione zostały przesłanki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit a) b) i c) ustawy Pzp oraz zastosowanie ma art. 214 ust. 6 ustawy Pzp.
| 2026-05-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |