Przebudowa szybu windowego wraz z wymianą podnośnika hydraulicznego na dźwig osobowy przeznaczony dla osób niepełnosprawnych w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269118
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-05-30 14:26
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-963985d1-ea57-45be-9a12-384c34e844af
- Identyfikator
- 8842245249
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269118 z dnia 2026-05-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa szybu windowego wraz z wymianą podnośnika hydraulicznego na dźwig osobowy przeznaczony dla osób niepełnosprawnych w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890724208
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wałbrzyska 15
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcpr@pcpr.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pcpr.swidnica.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sp_swidnica/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa szybu windowego wraz z wymianą podnośnika hydraulicznego na dźwig osobowy przeznaczony dla osób niepełnosprawnych w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-963985d1-ea57-45be-9a12-384c34e844af
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077437/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa szybu windowego wraz z wymianą podnośnika hydraulicznego na dźwig osobowy przeznaczony dla osób niepełnosprawnych w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203047
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZOR.210.46.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie następujących robót:
1) demontaż i utylizacja podnośnika hydraulicznego znajdującego się aktualnie w szybie windowym;
2) przebudowa i poszerzenie szybu windowego znajdującego się na klatce schodowej obejmujące m.in. wyburzenie ściany pomiędzy szybem windy a maszynownią, budowę nowej ściany, w celu uzyskania minimalnego wymiaru szybu przeznaczonego na dźwig osobowy dla osób z niepełnosprawnościami, tj. 1650 x 1750 mm;
3) dostawa wraz z montażem i uruchomieniem nowego dźwigu osobowego (rok produkcji nie starszy niż 2025);
4) przeprowadzenie szkolenia użytkownika w zakresie obsługi dźwigu.
5) uzyskanie akceptacji UDT na montaż dźwigu, w tym przygotowanie stosownej dokumentacji merytorycznej.
6) uzyskanie decyzji UDT pozwalającej na eksploatację dźwigu wraz z jego rejestracją (opłaty związane z uzyskaniem decyzji obciążają Wykonawcę).
7) zapewnienie nieodpłatnych dla Zamawiającego napraw i serwisu gwarancyjnego przez okres udzielonej gwarancji, nie krótszej niż 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Wykonawca w okresie trwania gwarancji na przedmiot umowy zobowiązuje się do nieodpłatnego wykonywania wszelkich przeglądów i prac konserwatorskich dźwigu, w tym dokonywania niezbędnych przeglądów zgodnie z wymogami producenta urządzenia dźwigowego wynikającymi z kart technicznych zamontowanych urządzeń oraz przepisów dotyczących funkcjonowania dźwigu oraz wymagań UDT.
8) zapewnienie części zamiennych przez okres min. 10 lat licząc od daty odbioru urządzenia przez UDT.
9) zabezpieczenie terenu demontażu na każdym piętrze budynku PCPR – w tym po wymontowaniu podnośnika, przed dostępem osób trzecich oraz zabezpieczenie terenu na każdym etapie prowadzenie robót;
10) uprzątnięcie teren robót oraz terenu sąsiadującego, zajętego lub użytkowanego przez Wykonawcę, w tym dokonanie na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, powierzchni lub instalacji.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 9 do SWZ – Dokumentacja merytoryczna oraz Załącznik nr 10 do SWZ – przedmiar robót. Szczegółowy opis wymaganych parametrów dźwigu osobowego zawarty jest w załączniku nr 1A do SWZ - Formularz rzeczowy.
3. Wszelkie prace należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią systemową, zaleceniami dozoru technicznego oraz zgodnie z umową, Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz niniejszą SWZ. Sposób realizacji zamówienia musi być zgodny z technologią wykonania, wszelkie wątpliwości, bądź propozycje rozwiązań zamiennych winny być zgłaszane i uzgadniane z dozorem technicznym oraz z Zamawiającym.
4. Wykonawca dostarczy wszystkie materiały, wyroby i urządzenie na swój koszt.
5. Wykonawca zobowiązany będzie do zastosowania materiałów, wyrobów i urządzeń posiadających wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie: atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa badań i kontroli jakości.
6. Wykonawca zamówienia ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych prac oraz jakość zastosowanych materiałów i urządzeń.
7. Wykonawca jako wytwarzający odpady – zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów obowiązujących w tym zakresie. Wykonawca zapewnieni na swój koszt transport odpadów do miejsca ich wykorzystania lub utylizacji, łącznie z kosztami utylizacji.
8. Warunki realizacji zamówienia zawarto w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
9. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany na użytkowanym obiekcie. W organizacji placu budowy i prowadzeniu robót/prac musi być uwzględnione funkcjonowanie obiektu. Realizacja zadania nie może zakłócić działalności podstawowej obiektu. Wykonawca w trakcie wykonywania zamówienia musi dostosować harmonogram robót/prac/dostaw oraz sposób ich realizacji do warunków istniejących w obiekcie użytkowanym. Wykonawca winien stosować obowiązujące dla takich obiektów przepisy BHP i ppoż. oraz zachować szczególne środki ostrożności przy realizacji zamówienia jak również minimalizować negatywne skutki wykonywania robót budowlanych i instalacyjnych dla osób przebywających w budynku.
10. Zamawiający informuje, że złożenie oferty MOŻE być (nie jest to wymóg obligatoryjny) poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami. W trakcie wizji lokalnej Zamawiający nie będzie udzielał odpowiedzi na pytania dotyczące treści SWZ. Wizji lokalnej nie należy utożsamiać z zebraniem wykonawców.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42416100-6 - Windy
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp unieważnia przedmiotowe postępowanie ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.W trakcie weryfikacji złożonych wraz z ofertami oraz uzupełnionych przedmiotowych środków dowodowych Zamawiający stwierdził, iż dokonał opisu przedmiotu zamówienia z naruszeniem art. 99 ust. 1 Pzp, który brzmi „Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty” oraz z naruszeniem art. 99 ust. 4 Pzp brzmiącym „Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję (…)”. Zamawiający w załączniku nr 1A do SWZ wskazał jako jeden z minimalnych wymaganych parametrów oferowanego dźwigu osobowego, tj. „Wysokość podnoszenia około 11m”. Jednocześnie projekt budowlany w części rysunkowej wskazuje, że oferowany dźwig osobowy powinien charakteryzować się minimalną wysokością podnoszenia 6,63 m.
W związku z powyższym w wyniku błędnego określenia ww. parametru Zamawiający w sposób niezamierzony mógł utrudnić złożenie ofert Wykonawcom dysponującym w swojej ofercie dźwigami osobowymi charakteryzującymi się wysokością podnoszenia co najmniej 6,63 m.
Wymaganie parametru „Wysokość podnoszenia około 11m” spowodowało wymaganie dostawy dźwigu o parametrach znacznie przekraczających rzeczywiste potrzeby Zamawiającego, a w konsekwencji mogłoby naruszać zasadę uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców.
W związku z tym, iż Zamawiający doszedł do tego wniosku na bardzo późnym etapie postępowania, tj. podczas badania ofert, nie ma możliwości aby zmienić opis przedmiotu zamówienia, gdyż byłoby to niezgodne z art. 286 ust 1 Pzp, który dopuszcza zmianę treści SWZ wyłącznie przed upływem terminu składania ofert.
Jak wskazano powyżej w aktualnym stanie faktycznym postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z tym Zamawiający postanowił jak na wstępie, tj. unieważnia przedmiotowe postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 347605,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 522750,00 PLN
| 2026-05-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |