Budowa obiektu magazynowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na potrzeby ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej
POWIAT OBORNICKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269196
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269196/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 07:24
- Lokalizacja
- Oborniki, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1a84ab46-1166-4359-bffa-b9fc423aaba6
- Identyfikator
- 6060072331
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269196 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa obiektu magazynowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na potrzeby ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OBORNICKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258017
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 2A
1.5.2.) Miejscowość: Oborniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-600
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzp.powiatobornicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: powiatobornicki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiatobornicki1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa obiektu magazynowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na potrzeby ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a84ab46-1166-4359-bffa-b9fc423aaba6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269196
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229837
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.272.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie obiektu magazynowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na potrzeby ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej w odniesieniu do lokalizacji w m. Oborniki, pod adresem ul. 11 Listopada 16 dz. nr 1035, 1036, 1037 oraz 1038.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
2.1. dostawę oraz montaż regałów wraz z wyposażeniem dodatkowym;
2.2. wykonanie zmiany trasy linii kablowej SN-15Kv;
2.3. przeniesienie istniejącej instalacji PV w celu usunięcia kolizji z planowanym zagospodarowaniem terenu;
2.4. wykonanie przyłącza wodociągowego.
3. Na dostarczone regały Wykonawca udziela co najmniej 60 miesięcznej gwarancji producenta.
4. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentach zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz pomocniczo w kosztorysie ślepym lub zamiennie w przedmiarze robót (zwany w dalszej treści SWZ „przedmiarem robót”), które to stanowią integralną część Specyfikacji – Załącznik nr 2 do SWZ
5. Zamówienie jest realizowane w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026” - Obszar 2: Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw.
6. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Inwestycja realizowana jest na terenie należącym do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach.Starostwo Powiatowe w Obornikach nie otrzymało dofinasowania.
Otrzymał je podmiot na terenie, którego będą prowadzone roboty budowlane.
Jednocześnie wskazać należy, że Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na swojej platformie zakupowej – https://platformazakupowa.pl/pn/straz_oborniki – zamieściła to samo postępowanie, której przedmiotem jest „Budowa obiektu magazynowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach na potrzeby ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej”.
Postępowanie prowadzone jest po adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1312993 i zostało zamieszczone w dniu 18 maja 2026 roku
Reasumując, dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, a realizacja tych samych postępowań przetargowych jest bezzasadna.
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |