Dostawa odczynników chemicznych i laboratoryjnych według katalogu BIOMAXIMA na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie
INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269275
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269275/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-01 08:19
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-da97fe14-fce1-466d-a946-1056a6996524
- Identyfikator
- 9461824287
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269275 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa odczynników chemicznych i laboratoryjnych według katalogu BIOMAXIMA na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9461824287
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Doświadczalna 4
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-290
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 744 50 61
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ipan.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ipan.lublin.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl/pn/ipanlublin/demand/283257/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
BADANIA NAUKOWE I PRACE ROZWOJOWE W DZIEDZINIE POZOSTAŁYCH NAUK PRZYRODNICZYCH I TECHNICZNYCH
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa odczynników chemicznych i laboratoryjnych według katalogu BIOMAXIMA na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da97fe14-fce1-466d-a946-1056a6996524
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269275
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110821/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Odczynniki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
• Projekt pt. „Innovative practices, tools and products to boost soil fertility and peat substitution in horticultural crops” (Akronim: SPIN-FERT); • Projekt pt. „Uprawy współrzędne roślin bobowatych i zbóż na rzecz zrównoważonego rolnictwa w Europie (Legume-cereal intercropping for sustainable agriculture across Europe)” (Akronim: LEGUMINOSE)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206303
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: A-2401-27/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 51304,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych i laboratoryjnych według katalogu BIOMAXIMA.
Wraz z dostawą odczynników Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć kartę charakterystyki produktu na adres e-mail: odczynniki@ipan.lublin.pl lub w formie papierowej do siedziby Zamawiającego lub zapewnić do niej dostęp całodobowo poprzez ogólnodostępną stronę Wykonawcy lub producenta.
Zamawiający wymaga zaoferowania terminu ważności na odczynniki chemiczne i inne produkty posiadające termin ważności na minimum ¾ maksymalnego terminu ważności producenta dla danego produktu liczonego od dnia dostawy.
Oferty z krótszym terminem ważności niż określone powyżej zostaną odrzucone jako niespełniające minimalnych wymagań określonych przez Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33696300-8 - Odczynniki chemiczne
19520000-7 - Produkty z tworzyw sztucznych
24957000-7 - Dodatki chemiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 63 104,94 zł brutto.Do upływu terminu składania ofert wpłynęła jedna oferta:
Biomaxima S.A., ul. Vetterów 5, 20-277 Lublin, Polska, cena brutto oferty: 82533,00 PLN
Wobec okoliczności, że jedyna złożona w postępowaniu oferta znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp w związku z art. 266 ustawy Pzp.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie do wysokości oferty najkorzystniejszej, gdyż wolnych środków w takiej wysokości na ten cel nie posiada oraz nie może ich przenieść z wydatków na inne cele ze względu na określone zapotrzebowanie skorelowane z zaplanowanymi wydatkami.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 82533,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 82533,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Źródła finansowania:• Projekt pt. „Innovative practices, tools and products to boost soil fertility and peat substitution in horticultural crops” (Akronim: SPIN-FERT) (nr umowy: Project 101157265 — SPIN-FERT) realizowany w ramach Programu Horyzont Europa
• Projekt pt. „Uprawy współrzędne roślin bobowatych i zbóż na rzecz zrównoważonego rolnictwa w Europie (Legume-cereal intercropping for sustainable agriculture across Europe)” (Akronim: LEGUMINOSE)
(nr umowy: Project 101082289 - LEGUMINOSE) realizowany w ramach Programu Horyzont Europa
• Projekt pt. „Interakcje mikrolistków i mikrobiomów jako funkcjonalne regulatory ich jakości, odporności
i trwałości – studium przypadku dla wybranych ziół (kolendra, bazylia) i warzyw (rzodkiewka, burak)
w odpowiedzi na zmiany klimatu” (Akronim MICROGREENS) (nr projektu badawczego 2022/45/B/NZ9/04254) realizowany w ramach konkursu OPUS-23 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
• Projekt pt. „Mechanizmy warunkujące przydatność wybranych gatunków grzybów entomopatogennych
w biokontroli - podejście multiomiczne” (Akronim: EntomoFung-Omics, nr umowy UMO-2024/53/B/NZ9/01058) realizowany w ramach konkursu OPUS-27 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
• Projekt pt. „Procesy sukcesji ekologicznej konsorcjów grzybów i bakterii biorących udział w rozkładzie drewna w lesie naturalnym” (Akronim: SUKCESJA, nr umowy UMO-2025/57/B/NZ8/00811) realizowany
w ramach konkursu OPUS-29 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |