Wykonanie projektu przebudowy parku Bukówka wraz z placem zabaw
ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269370
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269370/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-01 08:52
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1ed2a434-71b5-49ae-a98f-ecebf362ea4a
- Identyfikator
- 6420016169
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269370 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie projektu przebudowy parku Bukówka wraz z placem zabaw
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1ed2a434-71b5-49ae-a98f-ecebf362ea4a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie projektu przebudowy parku Bukówka wraz z placem zabaw2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ed2a434-71b5-49ae-a98f-ecebf362ea4a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269370
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031914/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Wykonanie projektu przebudowy parku Bukówka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214129
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 113821,14 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej przebudowy parku Bukówka wraz z placem zabaw w Rybniku znajdujący się pomiędzy ul. 3-go Maja i Miejską zlokalizowanym na działce 1834/10 i zajmujący powierzchnię 4791 m² będącej w trwałym zarządzie Zarządu Zieleni Miejskiej zał. nr 4).
Rozwiązania projektowe powinny przedstawiać rozwiązania funkcjonalne zagospodarowania terenu skierowane na zaspokajanie potrzeb wszystkich mieszkańców również niepełnosprawnych poprzez zaprojektowanie:
- Nowego placu zabaw (z uwzględnieniem powiększenia istniejącego obszaru, nowe urządzenia, ogrodzenie, nawierzchnia bezpieczna zał. nr 2)
- Alejek parkowych oraz traktu pieszego przylegającego do parku nr działki 1834/10 wzdłuż parkingu (nr działek 1829/10, 1831/9, 2133/7, 2132/7 zał. nr 3)
- Strefy relaksu
- Małej architektury (ławki, kosze na śmieci zgodnie z SIW Rybnik)
- Aranżacja miejsca w którym jest posadowione oczko wodne (aktualne oczko wodne przeznaczone do likwidacji zał. 1)
- Przebudowy schodów zejście do parku od ul. 3 Maja 3 kpl wraz z platformą dla osób niepełnosprawnych oraz muru oporowego.
- Przebudowy oświetlenia parku i placu zabaw
Przedmiotem zamierzenia jest wykonanie projektu przebudowy parku, co spowoduje podniesienie funkcjonalności i atrakcyjności terenu.
Projekt musi uwzględniać wszystkie niezbędne instalacje do prawidłowego całorocznego działania zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.
2. Zakres dokumentacji projektowej ma obejmować:
a) Pozyskanie mapy do celów projektowych;
b) Opinię geotechniczną;
c) Koncepcję zagospodarowania terenu z placem zabaw do zatwierdzenia przez Zamawiającego
d) Wizualizacje projektu zagospodarowania terenu (Kryterium oceny III)
e) Projekt zagospodarowania terenu z placem zabaw wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami, których obowiązek uzyskania wynika z przepisów oraz uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę;
f) Projekt techniczny (wykonawczy) z uwzględnieniem wszystkich branż wraz z zestawieniem materiałów:
- Projekt małej architektury (Zgodnie z SIW Rybnik)
- Instalacje elektryczne
- Projekt instalacji elektrycznej zasilania infrastruktury technicznej (pompy w studni)
- Projekt oświetlenia terenu parku (Zgodnie z SIW Rybnik)
- Projekt monitoringu wizyjnego terenu projektowanego umożliwiającego całodobowy nadzór i rejestrację zdarzeń
g) Opinie, uzgodnienia i inne dokumentny o których mowa w Ustawie Prawo Budowlane;
h) Kosztorys inwestorski, przedmiar robót
i) STWiOR- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
3. Wykonawca powinien zapewnić wykonanie całości dokumentacji projektowej, jej uzgodnień, ekspertyz i opinii w wersji elektronicznej, umożliwiającej Zamawiającemu załączenie dokumentacji do przyszłego ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlanych, tj. bez nazw własnych proponowanych rozwiązań technicznych oraz bez danych wrażliwych, których udostępnianie jest niezgodne z zapisami RODO.
4. Pisemna akceptacja koncepcji przez Zamawiającego jest warunkiem koniecznym do realizacji dalszych prac projektowych.
5. Wykonawca zapewni, że osoby, którymi dysponuje i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń lub w ograniczonym zakresie we właściwych specjalnościach.
6. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu:
- 4 egz. Projektu zagospodarowania terenu.
- 4 egz. Projektu architektoniczno-budowlanego
- 3 egz. Projektu technicznego wszystkich niezbędnych instalacji
- 2 egz. Kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru.
- 2 egz. Specyfikacji wykonania i odbioru robót
- 1 egz wszystkich składowych w wersji elektronicznej.
Stosownie do treści art. 100 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia uwzględnia dostosowanie obiektu do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym do osób niepełnosprawnych.
Zamawiający zaprasza zainteresowanych Wykonawców do przeprowadzenia oględzin przedmiotu zamówienia w dniach roboczych, w godzinach 7.00 – 13.00, po uprzednim kontakcie telefonicznym z Panem Dariuszem Targańskim, nr tel. 604 461 340.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 68380 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 118900 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 68380 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EDUCARIUM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5542684799
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 68380 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |