Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Przeciszowie z wykorzystaniem OZE.

Gmina Przeciszów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00269417
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00269417/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 09:08
Lokalizacja
Przeciszów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2fb3f47d-3a72-4bde-8172-13109b08537c
Identyfikator
5492197487
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówTynkowanieRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty malarskie i szklarskieIzolacja cieplnaRoboty izolacyjneRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty elewacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInne instalacje elektryczneElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychSłoneczne moduły fotoelektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne gazoweUrządzenia gazowniczeInstalowanie centralnego ogrzewania

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR CZUBAŁAWieprz, PL · lot 0
1 196 706,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269417 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Przeciszowie z wykorzystaniem OZE.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przeciszów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181899

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Podlesie 1

1.5.2.) Miejscowość: Przeciszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-641

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@przeciszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przeciszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2fb3f47d-3a72-4bde-8172-13109b08537c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Przeciszowie z wykorzystaniem OZE.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fb3f47d-3a72-4bde-8172-13109b08537c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041284/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Przeciszowie z wykorzystaniem OZE.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt: Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Przeciszowie z wykorzystaniem OZE, realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 8 (sprawiedliwa transformacja Małopolski Zachodniej), działanie 8.11 – transformacja energetyczna. Nr projektu: FEMP.08.11-IZ.00-0076/25.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00163213

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPB.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1353157,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Przeciszowie z wykorzystaniem OZE” w zakresie termomodernizacji budynku wraz z budową instalacji fotowoltaicznej.
W zakres prac wchodzi:
• hydroizolacja oraz termoizolacja ścian piwnic budynku styropianem wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
• ocieplenie ścian zewnętrznych budynku styropianem oraz wełna mineralną wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
• wykonanie tynków cienkowarstwowych wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
• ocieplenie dachu budynku wełna mineralną wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
• ocieplenie stropu nad piwnicą i nad 1 piętrem wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
• wymiana stolarki okiennej z wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych i drzwiowej wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
• montaż zadaszenia na wejściami do budynku,
• wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej wraz z wykonaniem prac towarzyszących,
• montaż instalacji i zestawu paneli fotowoltaicznych na dachu budynku,
• wymiana części oświetlenia na efektywniejsze typu LED,
• modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz wymiana źródła ciepła.
• montaż budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji robót określają załączniki do SWZ, tj.:
• dokumentacja projektowa,
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiOR),
• przedmiary robót,
• projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
Wykonawca jest zobowiązany m.in. do:
a) prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z uwzględnieniem wszelkich uzgodnień z administratorami sieci i urządzeń istniejących w obszarze prowadzonych robót;
b) Zapewnienia na własny koszt sprawowania kierownictwa budowy i robót przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe i uprawnienia do prowadzenia prac w poszczególnych specjalnościach, zgodnie z przedmiotem zamówienia;
c) zabezpieczenia na własny koszt placu budowy, w tym zaplecza budowy, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Dotyczy to w szczególności właściwego w ygrodzenia, oznakowania i zabezpieczenia stref, na których prowadzone są prace, tak aby osoby postronne (pracownicy Urzędu, petenci, przechodnie itp.) nie miały dostępu do obszarów niebezpiecznych. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za organizację placu budowy w sposób gwarantujący bezpieczeństwo użytkowników obiektu;
d) w trakcie realizacji robót zapewnić normalne funkcjonowanie Urzędu Gminy w budynku przy ul. Podlesie 1;
e) utrzymywać Teren Budowy w stanie wolnym od przeszkód oraz niezwłocznie usuwać zbędne materiały, odpadki, śmieci, urządzenia prowizoryczne itp.;
f) zorganizowania, w trakcie prowadzenia robót, dojść i dojazdów do nieruchomości znajdujących się w obszarze prowadzonych robót, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, do wyznaczenia dojść i dojazdów tymczasowych - budynek będzie użytkowany w trakcie prowadzenia remontu;
g) zapewnienia na własny koszt i odpowiedzialność odpowiednio: składowania, transportu, utylizacji: materiałów pochodzących z rozbiórek, demontaży oraz odpadów. Wykonawca zobowiązany jest do segregowania, składowania, a następnie usunięcia (wywozu do uprawnionych instalacji) wszelkich odpadów budowlanych, demontażowych i opakowaniowych zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Koszty gospodarowania odpadami (w tym ewentualne opłaty środowiskowe) obciążają Wykonawcę. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży dokumenty potwierdzające przekazanie odpadów uprawnionym podmiotom;
h) ochrony środowiska naturalnego na terenie budowy i w jej otoczeniu. W czasie wykonywania robót oraz podczas usuwania ewentualnych wad lub usterek (w okresie rękojmi/gwarancji) Wykonawca podejmie wszelkie niezbędne działania zapobiegające zanieczyszczeniu środowiska i ograniczające uciążliwości (np. pylenie, hałas) dla otoczenia. W szczególności należy zabezpieczyć odpowiednie pojemniki na odpady niebezpieczne (jeśli takie wystąpią, np. z demontażu starej instalacji), chronić drzewa i zieleń znajdującą się w pobliżu miejsca robót, a także stosować się do ograniczeń dotyczących emisji hałasu w porze dziennej i nocnej;
i) zapewnienie dostępności do 48h w razie wystąpienia awarii instalacji elektrycznej lub teletechnicznej oraz usunięcia usterek wynikających z wadliwego działania instalacji.
Rozwiązania równoważne.
Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie przedstawione przez Zamawiającego w dokumentacji projektowej służącej do opisu przedmiotu zamówienia – przykłady materiałów i wyposażenia posiadają charakter informacyjny i poglądowy w celu wskazania wykonawcy wymaganych minimalnych parametrów technicznych i jakościowych oraz technologii, które wykonawca może zastosować lub równoważne. W przypadku wystąpienia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych/ aprobat/ etykiet/ certyfikatów Zamawiający po przedmiotowym odniesieniu dodaje sformułowanie „lub równoważny” i należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są rozwiązania równoważne opisywanym. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania produktów zawarte m.in. w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, na stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego produktu, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45410000-4 - Tynkowanie

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

39721410-9 - Urządzenia gazownicze

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1196706,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1205336,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1196706,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PIOTR CZUBAŁA "PETERS"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851775162

7.3.3) Ulica: Św. Jana Pawła II 56

7.3.4) Miejscowość: Nidek

7.3.5) Kod pocztowy: 34-122

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1196706,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Projekt: Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Przeciszowie z wykorzystaniem OZE, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, działanie 8.11 Transformacja energetyczna, C. Kompleksowe inwestycje w renowację i dekarbonizację budynków z uwzględnieniem priorytetowego traktowania projektów uwzględniających zasady Nowego Europejskiego Bahausu. Nr projektu: FEMP.08.11-IZ.00-0076/25.
2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane