Utrzymanie zieleni w pasach dróg gminnych i powiatowych w granicach miasta część 1 - 2
GMINA OZIMEK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269418
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269418/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-01 09:08
- Lokalizacja
- Ozimek, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9a0331b2-eb0a-41a8-b8f0-02a3085d36af
- Identyfikator
- 9910325175
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi usuwania chwastówUsługi w zakresie trawnikówPrzycinanie żywopłotów
Wykonawcy
2 przyznane
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄAntoniów, PL · lot 0
37 020,24 PLNGRZEGORZ KARAŚAntoniów, PL · lot 1
39 200 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269418 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie zieleni w pasach dróg gminnych i powiatowych w granicach miasta część 1 - 2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OZIMEK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413202
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. ks. Jana Dzierżona 4B
1.5.2.) Miejscowość: Ozimek
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-040
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ugim.ozimek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozimek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a0331b2-eb0a-41a8-b8f0-02a3085d36af1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie zieleni w pasach dróg gminnych i powiatowych w granicach miasta część 1 - 22.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a0331b2-eb0a-41a8-b8f0-02a3085d36af
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269418
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032689/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Utrzymanie zieleni w pasach dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00200165
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.7.2026.AK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie zieleni w pasach dróg gminnych i powiatowych w granicach miasta Ozimek.Część nr 1
1. Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne wykaszanie traw i chwastów z poboczy dróg gminnych na terenie gminy Ozimek. Zamówienie przewiduje 3 koszenia wskazanych dróg Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na zleceniu 4 tury koszenia. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na mechanicznym koszeniu traw i chwastów z poboczy dróg gminnych wskazanych przez Zamawiającego na szerokości 1,2 m licząc od krawędzi jezdni po obu stronach jezdni- lewa i prawa strona jezdni (załącznik mapowy) w ilości 56301mb. Wysokość trawy po skoszeniu powinna być nie większa niż 5 cm. W obrębie skrzyżowań, przejazdów kolejowych oraz barier drogowych zabezpieczających itp. miejsc, które mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego szerokość koszenia może zostać zwiększona, w zależności od potrzeb. Niezwłocznie po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany będzie do uporządkowania jezdni, poboczy i chodników z nadmiaru skoszonej trawy. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lokalizacji i zakresu koszenia w granicach 10% jednostkowej pracy.
2. Zamawiający przewiduje prawo opcji. Realizacja prawa opcji polegać będzie na dodatkowym IV koszeniu o powierzchni przewidzianej do koszenia (tj. o 56 301mb).
4.5.3.) Główny kod CPV: 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
4.5.5.) Wartość części: 48193,65 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie zieleni w pasach dróg gminnych i powiatowych w granicach miasta Ozimek.Część nr 2
1. Przedmiotem zamówienia są usługi utrzymania zieleni w pasie dróg powiatowych na terenie miasta Ozimek tj. ul. Opolska, ul. Częstochowska, ul. Brzeziny, ul. Kolejowa, ul. Daniecka. Szczegółowy wykaz terenów zieleni stanowi załącznik nr 1 do OPZ.
2. Ustalenia zawarte w niniejszej specyfikacji dotyczą zasad prowadzenia robót związanych z utrzymaniem i odbiorem zieleni przydrożnej (drzew, krzewów, pnączy i klombu) rosnącej na pasach przydrożnych i terenach przy obiektach integralnie związanych z funkcją drogi i obejmują następujące prace:
1) wykonywanie niezbędnych cięć formujących, sanitarnych i technicznych krzewów, pnączy i klombu,
2) cięcie i pielęgnacja klombu zgodnie z wymaganiami roślin m.in. wiązanie traw w okresie jesiennym oraz przycięcie kwiatów i ścięcie traw w okresie wiosennym,
3) odmładzanie (cięcia pielęgnacyjne i formujące) żywopłotów liściastych (3- krotne cięcie w ciągu roku)
4) wymiana materiału roślinnego (wymiana uschniętych, silnie uszkodzonych lub będących w złej kondycji zdrowotnej a także brakujących egzemplarzy 2 razy w sezonie do 100% ( w okresie wiosennym i jesiennym), Wykonawca w okresie prowadzenia pielęgnacji pnączy zobowiązuje się do dosadzenia/wymiany brakujących, obumarłych, uschniętych, uszkodzonych nasadzeń lub tych które uległy zniszczeniu przez różnego rodzaju choroby, lub pozostają w złej kondycji zdrowotnej lub zniszczonych na skutek zdarzeń losowych, w szczególności na skutek: wypadków, kolizji, kradzieży, wandalizmu, zjawisk atmosferycznych nie stanowiących klęski żywiołowej lub innych.
5) 6- krotne podlewanie pnączy w ilości 240 szt. (800 mb)
6) uzupełnienie i wymiana drutów do pnączy.
7) koszenie (pielęgnacja) trawników,
4.5.3.) Główny kod CPV: 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
77342000-9 - Przycinanie żywopłotów
4.5.5.) Wartość części: 40859,47 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 37020,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 70047,44 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 37020,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7540334027
7.3.4) Miejscowość: Antoniów
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 37020,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49140,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 39200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU Ogrodnik Grzegorz Karaś
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7541004102
7.3.4) Miejscowość: Antoniów
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 39200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |