Remont dachu, kominów i ściany szczytowej w miejscowości Kończyce 5, dz. nr 8, gmina Nowe, pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00269428
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00269428/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 09:11
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3fa2ecf-b13c-438a-be57-4b1cf50379fd
Identyfikator
5272818355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Naprawa dachówKładzenie rynienIzolowanie dachuKonserwacja dachówRoboty murarskie

Wykonawcy

1 przyznane

MIROSŁAW RUSZKOWSKIJastrowie, PL · lot 0
213 295,33 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269428 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu, kominów i ściany szczytowej w miejscowości Kończyce 5, dz. nr 8, gmina Nowe, pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy w Bydgoszczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Hetmańska 38

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-039

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.bydgoszcz@kowr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowr.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kowr.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/509239

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarowanie Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dachu, kominów i ściany szczytowej w miejscowości Kończyce 5, dz. nr 8, gmina Nowe, pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3fa2ecf-b13c-438a-be57-4b1cf50379fd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269428

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00061775/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont dachu, remont kominów murowanych oraz ściany szczytowej drewnianej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym - Kończyce, gmina Nowe, powiat świecki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176793

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BYD.WO.260.9.2026.MB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont dachu, kominów i ściany szczytowej w miejscowości Kończyce 5, dz. nr 8, gmina Nowe, pow. świecki, (nr inwent. 52/0604), województwo kujawsko-pomorskie.
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
Zakres prac – pokrycie dachowe:
1. rozbiórka istniejącego pokrycia dachowego z płyt onduline wraz z demontażem łacenia,
2. istniejąca konstrukcja dachowa została zakwalifikowana do zachowania, w trakcie prac należy wykonać ponowne oględziny konstrukcji drewnianej, w przypadku wątpliwości co do stanu technicznego elementów konstrukcyjnych należy wezwać nadzór autorski celem opracowania dalszego programu prac,
3. oczyszczenie konstrukcji drewnianej szczotkami stalowymi i pomalowanie min. 2 krotnie ogólnie dostępnymi środkami ochrony ppoż. drewna, kolor impregnatu bezbarwny,
4. wykonanie pełnego deskowania o grubości 25mm z drewna klasy C24 impregnowanego ciśnieniowo,
5. ułożenie na deskowaniu maty strukturalnej dedykowanej pod pokrycia dachowe z blachy,
6. wykonanie pokrycia dachowego z blachy stalowej płaskiej ocynkowanej z rolki o grubości min. 0,55mm, w kolorze naturalnym na rąbek stojący podwójny na wykonanym wcześniej deskowaniu,
7. wykonanie obróbek blacharskich z blachy stalowej ocynkowanej w kolorze naturalnym, grubość min. 0,55mm,
8. zamocowanie rynien i rur spustowych - na bryle głównej rynny półokrągłe o średnicy 150mm i rury spustowe – okrągłe o średnicy 120mm; na przybudówkach rynny półokrągłe o średnicy 120mm i rury spustowe okrągłe o średnicy 100mm, orynnowanie z blachy stalowej ocynkowanej w kolorze naturalnym, o grubości min. 0,55mm,
9. wykonanie 2 szt. wyłazów dachowych (połać tylna) w celu umożliwienia bezproblemowej obsługi kominiarskiej,
10. wykonanie komunikacji dachowej w kolorze pokrycia dachowego z użyciem systemów dedykowanych do pokryć dachowych z blachy, na system komunikacji dachowej wykonawca bezwzględnie powinien przekazać kartę techniczną oraz deklarację zgodności Zamawiającemu,
11. wykonanie zabezpieczenia przeciwśniegowego – należy zamontować system śniegołapów w dwóch rzędach wg. instrukcji producenta, kolor zbliżony do koloru pokrycia dachowego,
12. wykonanie nowej instalacji odgromowej wraz z uziomami, po wykonaniu instalacji wykonawca winien jest wykonać pomiary odbiorcze przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia, wyniki w formie protokołu należy przekazać Zamawiającemu jako część dokumentacji powykonawczej.
Zakres prac – kominy:
1. przemurowanie kominów powyżej połaci dachowej oraz ok. 1m poniżej połaci, przemurowania wykonane z cegły ceramicznej pełnej. min. kl.20 na zaprawie cementowo – wapiennej na pełną spoinę, zachować pierwotne wymiary kominów (długość, szerokość, wysokość), kominów nie tynkować.
Zakres prac – ścianka szczytowa drewniana:
1. zdemontowanie istniejącej szczytowej ścianki drewnianej od strony wschodniej, konstrukcję nośną należy oczyścić szczotkami stalowymi i poddać ją oględzinom; w przypadku wątpliwości związanych ze stanem technicznym należy wezwać nadzór autorski celem określenia dalszego postępowania; przed wykonaniem nowej okładziny ścianki należy wykonać wiatroizolację (FWK), a następnie do istniejącej konstrukcji należy wykonać nową okładzinę z deski szalowej na pióro-wpust o grubości min. 25mm; deska szalówka – klasy K27, impregnowana ciśnieniowo (na powyższe należy przestawić i przekazać zamawiającemu deklarację zgodności dostawcy/producenta); deskę mocować do konstrukcji za pomocą wkrętów do drewna i malować w kolorze grafitowym; ze ścianki zdemontować wszystkie zbędne elementy infrastruktury technicznej (anteny, przewody, itp.).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowo-technicznej a warunki i wymagania związane z jego realizacją są opisane w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do niniejszej SWZ.
Przedmiotowe zamówienie nie zostało podzielone na części z uwagi na brak uzasadnienia technicznego i organizacyjnego. Zastosowanie podziału na części, zakłóciłoby ciąg technologiczny oraz konieczność bezpośredniego występowania po sobie kolejnych etapów robót, a w rezultacie utrudniłoby wyegzekwowanie od wykonawców zobowiązań gwarancyjnych. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców, realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zamówienie jest odpowiednie dla MŚP.
Zamawiający zastrzega, że:
1. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektowo-techniczną, aktualnie obowiązująca ustawą Prawo budowlane, ustawą Prawo ochrony środowiska, ustawą o ochronie przyrody oraz innymi obowiązującymi przepisami prawa, Polskimi Normami i sztuką budowlaną.
2. W terminie od dnia zawarcia umowy do dnia przekazania terenu budowy Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu oświadczenia o zagrożeniu lub braku zagrożenia dla gatunków chronionych i ich siedlisk - wzór oświadczenia stanowi załącznik do SWZ. W przypadku stwierdzenia wystąpienia zagrożenia Wykonawca będzie musiał wykonać na swój koszt inwentaryzację przyrodniczą, wraz z uzyskaniem stosownych rozstrzygnięć administracyjnych oraz wykonaniem ewentualnych prac kompensacyjnych. Przekazanie placu budowy w tym przypadku nastąpi po zgłoszeniu przez Wykonawcę zakończenia prac kompensacyjnych określonych w przez właściwy organ administracji publicznej.
3. Warunkiem zawarcia umowy jest posiadanie przez Wykonawcę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, uwzględniającego wymagania określone w projektowanych postanowieniach umowy i przedłożenie Zamawiającemu, najpóźniej w dniu podpisania umowy, opłaconej polisy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261320-3 - Kładzenie rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261920-9 - Konserwacja dachów

45262522-6 - Roboty murarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 213295,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 315360,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 213295,33 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Mirosław Ruszkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 765-135-29-79

7.3.4) Miejscowość: Blękwit

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 213295,33 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane