Modernizacja ul. Podleśnej w Kalinie
GMINA HERBY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269568
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269568/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 09:48
- Lokalizacja
- Herby, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f3bf054b-fac2-4b7e-bfb2-17b98b6a820b
- Identyfikator
- 5751865335
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Dokumenty
To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269568 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja ul. Podleśnej w Kalinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA HERBY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398439
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubliniecka 33
1.5.2.) Miejscowość: Herby
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-284
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@herby.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.herby.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminaherby.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja ul. Podleśnej w Kalinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f3bf054b-fac2-4b7e-bfb2-17b98b6a820b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269568
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630279/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja ul. Podleśnej w Kalinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00238995
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.IZ.271.7.2026.P
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 358853,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest wykonanie prac związanych z przebudową drogi gminnej ul. Podleśnej w miejscowości Kalina w gminie Herby powiat lubliniecki.
1. Roboty branży budowlanej:
Przedmiot robót obejmuje modernizację drogi gminnej ul. Podleśnej, która to jest drogą dojazdową klasy D w miejscowości Kalina. Długość projektowanego odcinka drogi 173,54 m. W zakres robót wchodzi przebudowa konstrukcji drogi i jej nawierzchni, korekta drogi w profilu w celu polepszenia odwodnienia. Przebudowa obejmuje również poprawę geometrii istniejących skrzyżowań, przebudowę istniejących zjazdów oraz poprawę odwodnienia poprzez zabudowę wpustów deszczowych podłączonych do istniejącej kanalizacji deszczowej.
2. Rozmiar inwestycji; Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej „dwuteownik” kolor szary – 887,40 m2; Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej „prostokąt” kolor czerwony - 62,50 m2; Pobocze utwardzone kruszywem szer. 0,75 m – 261,0 m2; Krawężniki betonowe 15x22 - 379,0 m; Obrzeże betonowe 8x30 - 34,7 m; Zabezpieczenie sieci rurą dwudzielną HDPE 110 - 44,5 m; Studzienki deszczowe betonowe fi 500 z osadnikiem - 4 szt.; Przykanaliki z rur PVC fi 160 SN 8 - 34,70 m
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 29.05.2026 r. bezpośrednio przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://gminaherby.ezamawiajacy.pl/ plik z informacją o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 250 000,00 zł brutto.Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |