Przebudowa drogi gminnej - ul. Korczaka w Szczytnej

GMINA SZCZYTNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00269658
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00269658/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 10:11
Lokalizacja
Szczytna, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ae7380d8-420e-4f64-881b-47791c88d1b7
Identyfikator
8831678051
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269658 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej - ul. Korczaka w Szczytnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZYTNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718171

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 42

1.5.2.) Miejscowość: Szczytna

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-330

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748683305

1.5.8.) Numer faksu: 748683020

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szczytna@szczytna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szczytna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ae7380d8-420e-4f64-881b-47791c88d1b7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Działalność wynikająca z przepisów ustawy o samorządzie gminnym

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej - ul. Korczaka w Szczytnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae7380d8-420e-4f64-881b-47791c88d1b7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269658

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036529/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej - ul. Korczaka w szczytnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00152830

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.04.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa drogi gminnej - ul. Korczaka w Szczytnej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po odrzuceniu najkorzystniejszej oferty Wykonawcy: Firma Ogólnobudowlana Robert Matyszczyk, 57-431 Wolibórz 90/2, najkorzystniejszą oferta staje się oferta firmy: „MAZUREK” Ireneusz Mazurek, ul. Wolności 63C, 57-330 Szczytna z kwotą 426 133,07 zł brutto.

Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 379 121,00 zł brutto (słownie: trzysta siedemdziesiąt dziewięć tysięcy sto dwadzieścia jeden złotych i 00/100 groszy).
Biorąc pod uwagę powyższe, cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę jaką
zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dlatego zasadne jest
unieważnienie przedmiotowego postępowania,
2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane