Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Mieroszów – Wałbrzyska 57
Gmina Mieroszów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269684
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269684/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 10:20
- Lokalizacja
- Mieroszów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6647d845-5c7c-46f0-9ce0-9a3464f1e8d7
- Identyfikator
- 8862572810
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269684 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Mieroszów – Wałbrzyska 57
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mieroszów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718260
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Niepodległości
1.5.2.) Miejscowość: Mieroszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-350
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@mieroszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mieroszow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/mieroszow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Mieroszów – Wałbrzyska 572.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6647d845-5c7c-46f0-9ce0-9a3464f1e8d7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269684
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025600/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Mieroszów – Wałbrzyska 57
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Mieroszów Nazwa programu: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 Instytucja dofinansowująca: Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00104119
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BR.271.2.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie dachu, przebudowie wentylacji grawitacyjnej, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Wałbrzyskiej 57 w Kowalowej.
2. Budynek wpisany jest do Gminnego rejestru zabytków.
3. W zakres zadania wchodzą roboty budowlane oraz wszystkie czynności i działania niezbędne do realizacji przedmiotowej inwestycji, w tym, między innymi wykonanie i przekazanie dokumentacji powykonawczej.
4. Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określa Dokumentacja projektowa stanowiąca Załączniki nr 11 do SWZ;
5. Wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty budowlane w oparciu o zmieszczoną w dokumentacji projektowej opinię ornitologiczno-chiropterologiczną .
6. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia nadzoru przyrodniczego w celu uniknięcia negatywnego wpływu prac budowlanych na gatunki chronione.
7. Uwaga - W ramach zadania należy dodatkowo wywiesić w szczytowej części elewacji, 2 budki lęgowe dedykowane dla wróbli oraz 5 budek lęgowych dla nietoperzy w wersji natynkowej lub podtynkowej, w odstępie co najmniej 3 m od siebie.
8. Wykonawca zobowiązany jest w formularzu ofertowym wyodrębnić koszty prac wskazanych w ust. 7 niniejeszego rozdziału (zgodnie ze wzorem formularza). Brak wyodrębnienia skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5).
9. Ze względu na fakt, że roboty budowlane będą realizowane w zamieszkałym budynku, Wykonawca zobowiązany jest do zachowania ścisłego porządku i czystości na klatce schodowej oraz w częściach wspólnych budynku.
10. Roboty budowlane muszą być wykonywane tak aby unikać szkód lub nadmiernej uciążliwości prowadzonych prac dla osób trzecich zwłaszcza mieszkańców budynku oraz nie powodować innych negatywnych skutków, wynikających ze sposobu działania.
11. Ze względu na fakt, że roboty budowlane będą realizowane w zamieszkałym budynku, prowadzenie prac na poszczególnych lokalach winno być uzgodnione bezpośrednio z lokatorem danego mieszkania przy udziale zarządcy budynku. Zarządcą budynku jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej „Mieroszów” Sp. z o.o.
12. Po przeprowadzeniu robót na danym lokalu Wykonawca zobowiązany jest przywrócić lokal do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania napraw w zakresie przywrócenia części wspólnych budynku oraz dróg, parkingów, dojść itp. użytkowanych przez Wykonawcę, do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy.
14. UWAGA! Przedmiary załączone do dokumentacji są narzędziem pomocniczym do przygotowania oferty, roboty nieujęte w przedmiarach, a konieczne do realizacji zadania muszą zostać oszacowane w ramach oferty przez Wykonawcę.
15. Roboty budowlane muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi, w sposób nienaruszający interesów osób trzecich.
16. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres trwania umowy do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia odpowiadającą co najmniej kwocie ofertowej brutto.
17. Jeśli w dokumentach zamówienia, dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia, w szczególności projekcie zagospodarowania terenu, na rysunkach, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, – Zamawiający dopuszcza możliwość wykorzystania produktów równoważnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45442100-8 - Roboty malarskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45321000-3 - Izolacja cieplna
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261310-0 - Kładzenie zaprawy
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 783608,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 925168,82 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 862920,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BRW Instalcje Spółka z .o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6112729695
7.3.3) Ulica: Długa 23C
7.3.4) Miejscowość: Jeżów Sudecki
7.3.5) Kod pocztowy: 58-521
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 862920,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |