Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2496P, odc. Otusz - stacja kolejowa Otusz - Miasto i Gmina Buk (w formule „zaprojektuj i wybuduj”)

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00269733
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00269733/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 10:32
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-01665323-2705-4dc6-bc7c-ef257992ea81
Identyfikator
7772367112
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Wykonawcy

1 przyznane

INFRAKOM KOŚCIAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKościan, PL · lot 0
8 944 929 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269733 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2496P, odc. Otusz - stacja kolejowa Otusz - Miasto i Gmina Buk (w formule „zaprojektuj i wybuduj”)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631281080

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zielona 8

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-851

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdp.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.poznan.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2496P, odc. Otusz - stacja kolejowa Otusz - Miasto i Gmina Buk (w formule „zaprojektuj i wybuduj”)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01665323-2705-4dc6-bc7c-ef257992ea81

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269733

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038130/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2496P, odc. Otusz - stacja kolejowa Otusz - Miasto i Gmina Buk (w formule „zaprojektuj i wybuduj”)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Nr projektu FEWP.03.02-IZ.00-0035/24, tytuł projektu: Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143064

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZ.261.2.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2496P, odc. Otusz - stacja kolejowa Otusz - Miasto i Gmina Buk (w formule „zaprojektuj i wybuduj”).
Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i przebudowę/rozbudowę odcinka około 2,3 km drogi powiatowej nr 2496P w m. Otusz, gm. Buk w zakresie budowy drogi pieszo-rowerowej oraz przebudowy nawierzchni drogi. Wykonawca w ramach zadania jest zobowiązany wykonać infrastrukturę rowerową o długości co najmniej 2,300 km.
Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027.
Tytuł projektu: Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II.

2. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w PFU – Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik 9 do SWZ.

Początek odcinka znajduje się w rejonie km 2+100 w m. Otusz, natomiast koniec w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową 2500P przed m. Skrzynki (km 4+315). W stosunku do załączonego w PFU planu sytuacyjnego należy wykonać następujące zmiany:
a) przesunąć wyspę kanalizującą (element uspokojenia ruchu) z km 2+090 w rejon km 2+130,
b) na początku odcinka drogi pieszo-rowerowej wykonać jej połączenie z jezdnią drogi powiatowej w formie zjazdu prostopadłego do krawędzi jezdni,
c) przesunąć wyspę kanalizującą (element uspokojenia ruchu) z km 4+237 w rejon km 4+200,
d) przejście dla pieszych / przejazd dla rowerów wykonać w km około 4+250,
e) przedłużyć projektowaną infrastrukturę pieszo – rowerową po północnej i południowej stronie drogi 2496P od km 4+250 do skrzyżowania z drogą 2500P (proponowane rozwiązanie przedstawiono na rysunku „zmiana_2500P.pdf”).
Uwaga, na przekrojach normalnych błędnie opisano konstrukcje nawierzchni - należy zastosować konstrukcje nawierzchni zgodnie z częścią opisową PFU.

3. Przedmiot zamówienia składa się z dwóch etapów:
1) Etap I - wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej:
a) projekt budowlany wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności,
b) projekt techniczny,
c) projekt wykonawczy.
2) Etap II - wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową oraz odpowiednie przepisy prawne i normy.

4. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1) opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej,
2) pełnienie nadzoru autorskiego,
3) roboty przygotowawcze (wytyczenie, wycinka drzew i krzewów, rozbiórki istniejących elementów drogi),
4) zabezpieczenie infrastruktury technicznej, usunięcie kolizji z urządzeniami obcymi, roboty branżowe,
5) wykonanie robót ziemnych,
6) budowę drogi pieszo-rowerowej,
7) budowę kanalizacji deszczowej i elementów odwodnienia,
8) budowę kanału technologicznego,
9) budowę oświetlenia drogowego,
10) budowę chodników,
11) przebudowę nawierzchni jezdni przez m. Otusz,
12) wykonanie wysp dzielących i poszerzeń jezdni,
13) budowę pętli autobusowej i przystanków autobusowych,
14) budowę/przebudowę zjazdów,
15) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu,
16) roboty wykończeniowe i porządkowe,
17) stabilizację nowych granic pasa drogowego w terenie,
18) sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej,
19) złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie i uzyskanie jego przyjęcia przez właściwy organ (w przypadku, gdy będzie wymagane) lub zgłoszenie zakończenia robót i uzyskanie jego przyjęcia przez właściwy organ,
20) wszelkie inne roboty jakie okażą się niezbędne dla wykonania przedmiotu zamówienia.
5. Wykonawca zobowiązany jest m.in. do:
1) wykonania i utrzymywania zaplecza Zamawiającego oraz inspektorów nadzoru do narad koordynacyjnych na terenie budowy lub w jej bezpośredniej bliskości,
2) opracowania na własny koszt projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót objętych niniejszym zamówieniem zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz.U. 2024 poz. 1251 ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (t. j. Dz.U. 2019 poz. 2311 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (t. j. Dz.U. 2017 poz. 784). Projekt organizacji ruchu na czas robót winien uwzględniać bezpieczny ruch pieszych i funkcjonowanie komunikacji publicznej w czasie trwania budowy, lub zapewnienie objazdów po ich uzgodnieniu z przewoźnikami.
3) oznakowania miejsca robót zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu i utrzymywania tego oznakowania w należytym stanie przez cały czas budowy,
4) zgłoszenia i uzgodnienia z dysponentami urządzeń obcych, znajdujących się w pasie drogowym, zasad prowadzenia robót wraz ze zleceniem niezbędnych nadzorów nad prowadzonymi pracami, zgodnie z uzgodnieniami branżowymi,
5) zapewnienia obsługi geodezyjnej budowy, a w szczególności wykonywania inwentaryzacji w stanie odkrytym oraz wykonania inwentaryzacji powykonawczej,
6) opracowania kompletnej dokumentacji powykonawczej w 1 egzemplarzu w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (na płycie CD/DVD lub elektronicznym nośniku pamięci) oraz materiałów niezbędnych do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8944929,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9949912,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8944929,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INFRAKOM KOŚCIAN Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6981838791

7.3.3) Ulica: Feliksa Nowowiejskiego 4

7.3.4) Miejscowość: Kościan

7.3.5) Kod pocztowy: 64-000

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

- kanał technologiczny,
- oświetlenie drogowe,
podwykonawcy nie zostali wskazani w ofercie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8944929,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane