Dostawa specjalistycznego sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami oraz wyposażenia komputerowego na potrzeby Ośrodka Wsparcia i Testów w Łodzi (3 części)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269750
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269750/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-01 10:37
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2b17b55d-fb30-43ee-b138-858237546a52
- Identyfikator
- 7261578902
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269750 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa specjalistycznego sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami oraz wyposażenia komputerowego na potrzeby Ośrodka Wsparcia i Testów w Łodzi (3 części)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000191678
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dziewanny 24
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-866
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kontakt@sosw6.elodz.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://blind.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b17b55d-fb30-43ee-b138-858237546a521.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa specjalistycznego sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami oraz wyposażenia komputerowego na potrzeby Ośrodka Wsparcia i Testów w Łodzi (3 części)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b17b55d-fb30-43ee-b138-858237546a52
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269750
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00177436/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Część 1: Specjalistyczny sprzęt z oprogramowaniem dla osób niepełnosprawnych- OWIT
1.2.6 Część 2: Specjalistyczny sprzęt wspomagający stabilizację i pionizację dla osób niepełnosprawnych -OWIT
1.2.7 Część 3: Sprzęt multimedialny /elektroniczny dla osób niepełnosprawnych -OWIT
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zakup finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197951
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OWIT 2026 zakupy
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 356752,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 Specjalistyczny sprzęt z oprogramowaniem dla osób niepełnosprawnych -OWITLp Artykuł Ilość
1 Inteligentne okulary dla niewidomych i słabowidzących 1 szt
2 Urządzenie z przednim i tylnym ekranem 2 szt
3 Urządzenie wspomagania orientacji przestrzennej i nawigacji 1 szt
4 System neurofeedback EEG do treningu funkcji poznawczych 1 szt
5 Monitor brajlowski dla osób z dysfunkcją wzroku 1 szt
6 Przenośny powiększalnik elektroniczny z regulowanym ekranem i kamerą do obserwacji bliskiej i dalekiej 2 szt
7 Stacjonarny powiększalnik zintegrowany z funkcją rozpoznawania tekstu (OCR) oraz syntezą mowy 1 szt
8 Uchwyt do eye trackera 1 szt
4.5.3.) Główny kod CPV: 33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 172017,15 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 Sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych - OWITlp Artykuł Ilośc
1 Pionizator dynamiczny w konfiguracji przedniej 1 szt
2 Fotelik multipozycyjny 1 szt
3 Urządzenie multifunkcyjne 1 szt
4.5.3.) Główny kod CPV: 33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 41317,60 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3 Sprzęt multimedialny /elektroniczny dla osób niepełnosprawnych -OWITlp Artykuł Ilość
1 Tablet z klawiaturą 10 szt
2 Telewizor dla słabowidzących 2 szt
4.5.3.) Główny kod CPV: 33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych
4.5.5.) Wartość części: 143417,55 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186792,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 240159,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186792,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Altix sp. z o. o. ul. Modlińska 246c, , 03-152 Warszawa NIP: 5260309079
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260309079
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186792,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „pzp”, Zamawiający informuje, że postępowanie zostało unieważnione w części 2 na podstawie art. 255 ust. 3 pzp tj cena oferty najkorzystniejszej przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj kwotę 46 000,00 zł i zamawiający nie może podnieść tej kwoty do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 158412,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 177500,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 158412,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A.G. LIBRA Adam Gach Ul. 1 Maja 79/34, 95-100 Zgierz NIP: 9471779134, REGON: 472220463
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9471779134
7.3.4) Miejscowość: Zgierz
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 158412,68 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |