„Odbiór i transport odpadów komunalnych od nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Zawoja w roku 2026”

Gmina Zawoja

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00269794
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00269794/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-01 10:47
Lokalizacja
Zawoja, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2956f95c-0c4f-4811-9dda-ece3ce44f91e
Identyfikator
5521588530
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsuwanie i obróbka odpadówUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi gospodarki odpadamiPojemniki i kosze na odpady i śmieci

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I BUDOWNICTWA 'ZAWOJA' - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZawoja, PL · lot 0
1 101 870 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269794 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbiór i transport odpadów komunalnych od nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Zawoja w roku 2026”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zawoja

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182019

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: -

1.5.2.) Miejscowość: Zawoja

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-222

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 338775006

1.5.8.) Numer faksu: 338775015

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zawoja.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawoja.ug.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Odbiór i transport odpadów komunalnych od nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Zawoja w roku 2026”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2956f95c-0c4f-4811-9dda-ece3ce44f91e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269794

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00116417/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych od nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Zawoja w roku 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00538804

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie zostanie udzielone zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 11) Ustawy PZP. Gmina- jako podmiot zamawiający jest
jednostką sektora finansów publicznych, która posiada 100% udziałów w spółce Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i
Budownictwa „Zawoja” Sp. z o.o. z siedzibą w: 34-222 Zawoja 1854. Jako jedyny wspólnik odgrywa decydującą rolę w
zakresie jej celów strategicznych, obszarów działalności, co znajduje swoje odzwierciedlenie akcie założycielskim spółki.
Ponad 90% działalności spółki dotyczy zadań powierzonych jej przez Gminę w ramach aktu założycielskiego. Spółka
wykonuje zadania gminy w oparciu o majątek należący pośrednio lub bezpośrednio do niej.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKI.7031.190.2025.AS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na : - odbiorze i transporcie odpadów komunalnych od
właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Zawoja w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2026 i dostarczanie ich
do Instalacji w celu zagospodarowania i odzysku. - zorganizowaniu i prowadzeniu stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki
Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Zawoja. Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z wymaganiami
prawnymi określonymi w: - dyrektywie Parlamentu Europejskiego i rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008r. w sprawie
odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz.U.UE.L2008.312.3), - ustawie z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu
czystości i porządku w gminach / tj. Dz. U. z 2016r., poz. 250 - z póżn. zm. / - Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia
15.05.2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystości ciekłych oraz
realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 poz. 630), - Rozporządzenie Ministra
Środowiska z dnia 11.09.2012r. w sprawie mechanicznobiologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych
(Dz. U. z 2012 poz.1052), - Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29.05.2012r. w sprawie poziomów recyklingu,
przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012
poz. 645), - Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25.05.2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów
komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy
tych odpadów (Dz. U. z 2012 poz.676 – z póź zm. ), - uchwale Nr XXV/398/12 z dnia 2 lipca 2012r. w sprawie wykonania
Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego wraz ze zmianami. - uchwale nr XXVI/256/2016 RADY GMINY
ZAWOJA z dnia 01 grudnia 2016r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zawoja lub
uchwale wraz ze zmianami, która zastąpi wskazana uchwałę - Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia
2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.
U. z 2013, nr 0, poz.122- z póź. zm.), - ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2022 r., poz.
2556 -ze zm.), -ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach ( Dz. U. 2023, poz. 1587. - z póź. zm.), - rozporządzenia
Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu
odpadami komunalnymi (Dz. U. 2009.nr 104.poz. 868)

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I BUDOWNICTWA ZAWOJA SP Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5521535806

7.3.4) Miejscowość: Zawoja

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1101870 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi