„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Krzyżanowice – Termomodernizacja budynku Gminnego Zespołu Oświaty”

Gmina Krzyżanowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00269862
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00269862/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 11:05
Lokalizacja
Krzyżanowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af2b5231-5204-436f-aa9e-c8e8baf11b68
Identyfikator
6391986361
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneIzolacja cieplnaRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałePrzygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

SONBUD JASIUKAJĆ SPÓŁKA JAWNARacibórz, PL · lot 0
1 258 290 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269862 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Krzyżanowice – Termomodernizacja budynku Gminnego Zespołu Oświaty”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzyżanowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 5

1.5.2.) Miejscowość: Krzyżanowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (+48)324194050

1.5.8.) Numer faksu: (+48)324194234

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@krzyzanowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzyzanowice.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af2b5231-5204-436f-aa9e-c8e8baf11b68

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Krzyżanowice – Termomodernizacja budynku Gminnego Zespołu Oświaty”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af2b5231-5204-436f-aa9e-c8e8baf11b68

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269862

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052227/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Krzyżanowice – Termomodernizacja budynku Gminnego Zespołu Oświaty

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminach Krzyżanowice, Krzanowice i Rudnik” o numerze FESL.02.02-IZ.01-0C28/24 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój”; Działanie FESL.02.02 ”Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158878

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Gp-Zp.27101.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1094541,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót i czynności związanych z realizacją zadania pn.: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Krzyżanowice - Termomodernizacja budynku Gminnego Zespołu Oświaty” w tym wykonanie wszystkich prac opisanych w dokumentacji: projektach, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach robót, jakie z technicznego punktu widzenia są konieczne do prawidłowego wykonania i oddania do użytkowania przedmiotowego zadania.
2. Zakres zadania obejmuje m.in.:
 ocieplenie ścian,
 termomodernizację dachu
 podwyższenie ogniomurów, wymiana rynien, rur i obróbek blacharskich
 wymiana stolarki drzwiowej i okiennej
 wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
 wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych i piwnicznych wraz z drenażem oraz opaską żwirową / z kostki betonowej oraz studni chłonnej
 częściowy demontaż krat okiennych
 roboty remontowe zadaszenia nad wejściem
 modernizacja instalacji elektrycznej
 wymiana instalacji odgromowej
 wykonanie gładzi i malowanie po pracach instalacyjnych
 modernizacja kotłowni z olejowej na gazową wraz z wewnętrzną instalacją gazu
 modernizacja instalacji c.o. i c.w.u.
 rozbiórka szopki, usunięcie bluszczu, demontaż paneli dźwiękowych.





Szczegółowy zakres robót budowlanych określa dokumentacja projektowa, STWiORB, przedmiary.

Pozostałe wymagania określono w projektowanych postanowieniach do umowy, stanowiącym zał. nr 7 do SWZ.

SZCZEGÓŁY OPIS ZAWARTO W PKT SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1258290,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1484165,45 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1258290,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SONBUD Jasiukajć Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6392010679

7.3.3) Ulica: ul. Mikołaja 9b

7.3.4) Miejscowość: Racibórz

7.3.5) Kod pocztowy: 47-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1258290,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminach Krzyżanowice, Krzanowice i Rudnik” o numerze FESL.02.02-IZ.01-0C28/24 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój”; Działanie FESL.02.02 ”Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT”.
2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane