Remont pomieszczeń w budynkach “B” i “C” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00269906
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00269906/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 11:13
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1520c409-200d-47f6-9985-69068b855339
Identyfikator
7781012911
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

MP BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
138 712,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269906 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń w budynkach “B” i “C” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514331

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Niepodległości 16/18

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-713

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: skop@poznan.uw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.poznan.uw.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://poznan-uw.logintrade.net/zapytania_email,228674,daa177c587ff5e591d1188f60371daa5.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń w budynkach “B” i “C” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1520c409-200d-47f6-9985-69068b855339

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269906

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051435/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont pomieszczeń w budynkach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214778

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OA-VII.272.5.13.2026.4

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 153237,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczeń w budynkach “B” i “C” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18.
2. Szczegółowy zakres robót budowlanych i sposób ich realizacji został określony: w opisie przedmiotu zamówienia, przedmiarze, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
3. Prace nie ujęte w przedmiarze, ale konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie zamówienia.
4. Wszystkie użyte do realizacji zamówienia materiały muszą być pełnowartościowe oraz posiadać wymagane stosownymi przepisami aktualne świadectwa jakości, świadectwa dopuszczenia, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności z Polską Normą.
5. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku, gdy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 4 do SWZ) podano nazwy materiałów, produktów lub urządzeń konkretnych producentów, należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty lub urządzenia o co najmniej takich samych parametrach. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów są co najmniej takie same jak produktów opisanych w SWZ. W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego, Wykonawca zobowiązany jest wykazać równoważność zastosowanych rozwiązań.
6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest udowodnić/wykazać w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca na etapie realizacji prac zastosuje materiały wskazane w ofercie, przygotowanej na podstawie dokumentów wymienionych w ust. 2.
7. Wykonawca przed przystąpieniem do robót przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wzory materiałów wykorzystanych do realizacji zamówienia, zgodnie z zapisami §6 ust. 6 załącznika nr 3 do SWZ – wzoru umowy.
8. Zamawiający umożliwia dokonanie wizji lokalnej miejsca realizacji przedmiotu zamówienia, po uprzednim mailowym uzgodnieniu terminu z p. Jakubem Wieczorkiem lub p. Moniką Mączką potwierdzonym telefonicznie/mailowo tel.: 61 854 1506 lub 61 854 17 40 lub /e-mail: jwieczorek@poznan.uw.gov.pl lub mmaczka@poznan.uw.gov.pl.
9. Zamawiający informuje, że w pomieszczeniach znajdują się w szczególności instalacje: centralnego ogrzewania, klimatyzacji, wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, informatyczne, wewnętrznej sieci LAN. Wszystkie prace remontowe Wykonawca musi wykonywać w sposób bezkolizyjny, tzn. bez uszkodzenia istniejących instalacji i zapewniający ciągłość pracy Urzędu.
10. Wymagany zakres robót Wykonawca winien zrealizować z należytą starannością, zgodnie z wymaganiami Polskich Norm, przepisami Prawa budowlanego, bhp, ppoż. oraz zasadami sztuki budowlanej.
11. Zamawiający umożliwi Wykonawcy realizację prac do godziny 20.00 w dni robocze oraz soboty. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby prace uciążliwe i zakłócające pracę Urzędu wykonywane były po godzinach pracy Urzędu, tj. po godz. 15.30. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania codziennej czystości i porządku po zakończeniu prac
12. Ewentualne czasowe wyłączenie zasilania nastąpi po ustaleniu terminu z Zamawiającym. Zamawiający wymaga aby wyłączenia zasilania w budynku odbywały się w godzinach od 15.30 do 20.00 w dni robocze.
13. Na bieżąco, w trakcie realizacji robót, Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt wywieźć i zutylizować odpady budowlane, materiały z demontażu, śmieci i inne materiały pozostałe po przeprowadzonych robotach. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania codziennej czystości i porządku po zakończeniu prac.
14. Po zakończeniu czynności związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia Wykonawca uporządkuje teren, na którym były wykonywane prace.
15. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił min. 36 miesięcznej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania (bez uwag) końcowego protokołu odbioru robót.
16. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody powstałe na terenie wykonywanych prac i/lub w związku z tymi pracami w tym m. in. uszkodzenia/zniszczenia ścian, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. W przypadku powstania jakichkolwiek uszkodzeń z winy Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego, spisania protokołu i naprawienia szkody na własny koszt i na własną odpowiedzialność.
17. Osoby wskazane w umowie do kontaktu ze strony Wykonawcy oraz kierownik robót zobowiązani są do uczestnictwa, na wezwanie Zamawiającego, w spotkaniach roboczych organizowanych w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności w celu omówienia postępu prac oraz rozwiązywania bieżących problemów.
18. Przed rozpoczęciem prac Wykonawca przekaże Zamawiającemu listę pracowników wykonujących przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest aktualizować listę pracowników na bieżąco, w przypadku jakichkolwiek zmian w zatrudnieniu i przedkładać ją Zamawiającemu najpóźniej w dniu aktualizacji.
19. Najpóźniej na 3 robocze dni liczone od dnia następnego po dniu zawarcia umowy, Wykonawca przekaże Zamawiającemu szczegółowy harmonogram realizacji robót. Zamawiający zaakceptuje harmonogram w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego przekazania albo przekaże Wykonawcy pisemnie informację o konieczności jego zmiany. Prace budowlane wykonywane będą zgodnie z harmonogramem. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w harmonogramie po przedstawieniu Zamawiającemu przez Wykonawcę w formie pisemnej udokumentowanych okoliczności mających wpływ na realizację harmonogramu. Zamawiający będzie udostępniał pomieszczenia sukcesywnie.
20. Prace będą wykonywane w obiekcie czynnym, w związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć teren robót w taki sposób, aby nie stanowił on zagrożenia dla pracowników i klientów urzędu, zapewnić bezpieczne dojścia do pomieszczeń dla pracowników i klientów urzędu oraz prowadzić roboty z jak najmniejszą uciążliwością w funkcjonowaniu Urzędu i pracy urzędników, zgodnie z art. 6 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
21. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia prac z uwzględnieniem minimalnych wymagań określonych w art. 6 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Przedmiot zamówienia będzie wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
22. Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy i określa je, stosownie do art. 281 ust. 2 pkt 7 ustawy: tj. Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby wykonujące roboty budowlane były zatrudnione na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 138712,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 213178,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 138712,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MP Budownictwo sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 527794644

7.3.3) Ulica: ul. Wawrzyńca Engeströma 10

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-571

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 138712,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane