Budowa drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż Os. Metalowiec i Os. Bajkowego w Chojnicach
Gmina Miejska Chojnice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269929
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269929/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 11:19
- Lokalizacja
- Chojnice, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d375ca86-461c-4ecc-8125-992d49561536
- Identyfikator
- 5551929639
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269929 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż Os. Metalowiec i Os. Bajkowego
w Chojnicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Chojnice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351245
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stary Rynek, 1
1.5.2.) Miejscowość: Chojnice
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-600
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wydz.budowlany@miastochojnice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miastochojnice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12981171.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż Os. Metalowiec i Os. Bajkowegow Chojnicach
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d375ca86-461c-4ecc-8125-992d49561536
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269929
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012758/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Budowa drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż Os. Metalowiec i Os. Bajkowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213368
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BI.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z realizacją zadania pn. Budowa drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż Os. Metalowiec i Os. Bajkowego w Chojnicach w ramach projektu pn. „Rozwój mobilności miejskiej w Chojnicach”
2. Lokalizacja inwestycji: miasto Chojnice, Gmina Miejska Chojnice, Powiat Chojnicki, Województwo Pomorskie. Teren, na którym prowadzona będzie inwestycja sąsiaduje bezpośrednio z pasem drogowym drogi wojewódzkiej nr 212.
3. Zamówienie obejmuje niżej wymienione branże:
1) drogowa
2) elektryczna
3) zieleń
4. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: budowę dróg dla pieszych i rowerów, budowę skrzyżowania DW212 z ul. Bajkową, budowę zjazdu z DW212 w ul. Konstrukcyjną, budowę nowego oświetlenia drogowego oraz wykonanie elementów organizacji ruchu wraz w jej wprowadzeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 2 oferty niepodlegające odrzuceniu.Zamawiający na wykonanie przedmiotu zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 2 000 000,00 zł (SWZ rozdz. IV Opis przedmiotu zamówienia pkt. 16).
Obydwie oferty niepodlegające odrzuceniu przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2670361,39 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2842661,46 PLN
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |