Sukcesywne usługi analiz laboratoryjnych próbek wody morskiej w zakresie oznaczania krzemionki
Uniwersytet Morski w Gdyni
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269931
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269931/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-01 11:19
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d82079a4-1bb1-45fc-a020-90961fdad79a
- Identyfikator
- 5860012873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269931 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sukcesywne usługi analiz laboratoryjnych próbek wody morskiej w zakresie oznaczania krzemionki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Morski w Gdyni
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145112
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Morska 81-87
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-225
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: 55-86-421
1.5.8.) Numer faksu: 7412250
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umg.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umg.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywne usługi analiz laboratoryjnych próbek wody morskiej w zakresie oznaczania krzemionki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d82079a4-1bb1-45fc-a020-90961fdad79a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269931
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001722/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.21 usługi specjalistyczne ( inne niż wymienione w niniejszym załączniku)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201079
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne i prawne na końcu ogłoszenia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: CRZP/46/2026/AZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 210000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług badań laboratoryjnych polegających na oznaczaniu zawartości krzemionki w wodzie morskiej, wyrażonej w postaci SiO?, metodą spektrometrii emisyjnej z plazmą wzbudzaną indukcyjnie (ICP-OES), zgodnie z normą ČSN EN ISO 11885:2009 oraz procedurą badawczą SOP OV 201.01. Wymagana dolna granica oznaczalności metody: LOQ: 0,05 mg·dm-3.
Badania muszą być wykonywane w laboratorium posiadającym akredytację zgodną z normą EN ISO/IEC 17025. Jednocześnie metoda badawcza objęta niniejszym zamówieniem musi znajdować się w zakresie akredytacji laboratorium realizującego badania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 73110000-6 - Usługi badawcze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 205344,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 205344,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 205344 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZDRAVOTNÍ ÚSTAV se sídlem v Ostravě
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 000000000
7.3.3) Ulica: Partyzánské náměstí
7.3.4) Miejscowość: Moravská Ostrava
7.3.5) Kod pocztowy: 70200
7.3.7.) Kraj: Republika Czeska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 205344 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu:Art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1
Art. 214. [Przesłanki udzielenia zamówienia z wolnej ręki]
1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia;
Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług badań laboratoryjnych polegających na oznaczaniu zawartości krzemionki w wodzie morskiej, wyrażonej w postaci SiO?, metodą spektrometrii emisyjnej z plazmą wzbudzaną indukcyjnie (ICP-OES), zgodnie z normą ČSN EN ISO 11885:2009 oraz procedurą badawczą SOP OV 201.01. Wymagana dolna granica oznaczalności metody: LOQ: 0,05 mg·dm-3.
Badania muszą być wykonywane w laboratorium posiadającym akredytację zgodną z normą EN ISO/IEC 17025. Jednocześnie metoda badawcza objęta niniejszym zamówieniem musi znajdować się w zakresie akredytacji laboratorium realizującego badania.
Wymaganiem wykonania usług jest zastosowanie czeskiej normy i procedury badawczej laboratorium czeskiego, jedyną placówką badawczą, która jest w stanie wykonawać analizy próbek jest ZDRAVOTNÍ ÚSTAV se sídlem v Ostravě, Partyzánské náměstí 2633/7, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava , Czechy
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |