Świadczenie usług serwisu i bieżącej konserwacji systemów informatycznych, finansowo-księgowych w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00269962
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00269962/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-01 11:27
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b69732b-d07a-433e-b580-8b49e15d7f07
- Identyfikator
- 6761161205
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00269962 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisu i bieżącej konserwacji systemów informatycznych, finansowo-księgowych w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514176
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Basztowa 22
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-156
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 123921338
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@malopolska.uw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.malopolska.uw.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1b69732b-d07a-433e-b580-8b49e15d7f071.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług serwisu i bieżącej konserwacji systemów informatycznych, finansowo-księgowych w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b69732b-d07a-433e-b580-8b49e15d7f07
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269962
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00117855/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Świadczenie usługi nadzoru autorskiego i bieżącej konserwacji Systemów Oprogramowania Księgowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia publicznego udzielanego w trybie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy Pzp („z wolnej ręki”) jest usługa serwisu i konserwacji systemów księgowo-finansowych producenta TBD Systemy Informatyczne sp. z o.o., obejmujących: TBD-FK, i-SRB, TBD-MK, i-RD, moduł PKZP, moduł obsługi walutowej, moduł e-Cru oraz aplikację Statystyka.
System ten został wdrożony w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie w 2008 r. na podstawie umowy licencyjnej z 20 grudnia 2007 r., z późniejszym rozszerzeniem z 15 października 2014 r. Producent posiada wyłączne prawa autorskie do oprogramowania oraz – zgodnie z umową licencyjną – wyłączne prawo do jego modyfikacji, aktualizacji i świadczenia usług serwisowych.
Ciąg dalszy w pkt. "Informacje dodatkowe".
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: WL-IV.272.10.2024
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WL-IV.272.30.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 415200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia zawarcie umowy serwisowej na serwis i konserwacje wymienionych niżej modułów które wchodzą w skład systemów informatycznych finansowo – księgowych wykorzystywanych od roku 2008 w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie:
1. TBD-FK „Finanse i Księgowość”,
2. i-SRB „Internetowy System Raportów Budżetowych”,
3. TBD-MK „Mandaty Karne”,
4. i-RD "Internetowy Rejestr Delegacji",
5. moduł obsługi PKZP,
6. moduł obsługi walutowej,
7. moduł e-CRU „Elektroniczny Centralny Rejestr Umów",
8. aplikacja Statystyka „Moduł Księgowości Zarządczej".
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały określone w zał. nr 1 do zaproszenia – wzór umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania
72212440-5 - Usługi opracowywania oprogramowania do analizy finansowej i rachunkowości/księgowości
72212442-9 - Usługi opracowywania oprogramowania dla systemów finansowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 472320,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 472320,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 472320,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TBD Systemy Informatyczne Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 260132154
7.3.3) Ulica: Zgoda 57
7.3.4) Miejscowość: Kielce
7.3.5) Kod pocztowy: 25-378
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 472320,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
System funkcjonuje w oparciu o licencję bezterminową, co oznacza brak możliwości powierzenia jego serwisu innemu podmiotowi bez naruszenia praw autorskich i postanowień umowy. Zachodzi zatem przesłanka z art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy Pzp, tj. zamówienie może być udzielone wyłącznie ze względu na ochronę praw wyłącznych wynikających z przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Oprogramowanie jest zintegrowane z systemem EZD i stanowi kluczowe narzędzie obsługi finansowo-księgowej administracji. Jest ono stale rozwijane i dostosowywane do potrzeb jednostek administracji rządowej, zawiera rozwiązania niedostępne w innych systemach rynkowych i jest ściśle dopasowane do specyfiki działania Urzędu.
Zmiana systemu oznaczałaby konieczność wdrożenia nowego oprogramowania, poniesienia znacznych kosztów, przeszkolenia pracowników oraz ryzyko zakłócenia ciągłości pracy. Nie stanowi to racjonalnej ani gospodarczo uzasadnionej alternatywy w rozumieniu art. 44 ust. 3 ustawy o finansach publicznych.
W 2026 r. nadal nie istnieje realne rozwiązanie zastępcze umożliwiające zapewnienie równoważnego poziomu funkcjonalności, integracji i bezpieczeństwa systemu.
W związku z powyższym Zamawiający potwierdza spełnienie przesłanek do udzielenia zamówienia firmie TBD Systemy Informatyczne sp. z o.o. w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy Pzp.
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |