Poprawa efektywności energetycznej szkół - Szkoły Podstawowej w Porębie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach – z podziałem na dwie części

Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00270081
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00270081/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 11:54
Lokalizacja
Pszczyna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-11442440-f7b4-4d6c-96e8-79bb9bab385d
Identyfikator
6381808250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty elewacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Wykonawcy

2 przyznane

PIOTR STĘPIEŃStaszów, PL · lot 0
1 220 779,01 PLN
ANNA WUTKE-KNIEĆJawiszowice, PL · lot 1
2 951 305,82 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270081 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej szkół - Szkoły Podstawowej w Porębie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach – z podziałem na dwie części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258339

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Pszczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pszczyna@pszczyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pszczyna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pszczyna.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej szkół - Szkoły Podstawowej w Porębie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach – z podziałem na dwie części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11442440-f7b4-4d6c-96e8-79bb9bab385d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270081

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035405/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.24 Poprawa efektywności energetycznej w SP w Porębie i w ZSP w Jankowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

a. Środki europejskie (EU) z projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół - Szkoły Podstawowej w Porębie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach” w ramach Inwestycji: B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na podstawie Umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0303/

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158351

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu robót budowlanych w zakresie rzeczowym wskazanym w dokumentacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ, w dwóch placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Pszczyna.
Część zamówienia nr 1 – Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Porębie położonej w Porębie przy ul. Szkolnej 8, polegająca na:
- ociepleniu ścian zewnętrznych budynku od poziomu gruntu (istniejącego ocie-plenia ścian fundamentowych) z wykonaniem tynkowania;
-ociepleniu stropodachu, remoncie pokrycia dachowego wraz z wymianą obróbek blacharskich, remoncie kominów ponad dachem, remoncie i ociepleniu daszków zewnętrznych;
-rozbiórce komina dymowego do wysokości 1m ponad poziom dachu;
- wymianie rynien i rur spustowych;
- podmurowaniu podokienników do wysokości 85 cm w oknach na parterze i piętrze;
-remoncie ścian zewnętrznych od wewnątrz po wykonaniu podmurowań tj. tyn-kowanie, wyrównanie powierzchni ścian (gładź gipsowa), malowanie całych ścian;
-wymianie stolarki okiennej (wraz z parapetami wewnętrznymi i zewnętrznymi) i drzwiowej zewnętrznej (drzwi boczne);
- remoncie schodów zewnętrznych – wymiana płytek oraz wymiana balustrady przy schodach frontowych;
-wymianie i zmianie lokalizacji drabiny wyłazowej na dach;
- wymianie opraw oświetleniowych na elewacji;
- przełożeniu instalacji odgromowej, alarmowej i monitoringu (kable w peszlach należy prowadzić pod ociepleniem), wymianie skrzynki gazowej i elektrycznej na elewacji;
-demontażu starych nieużywanych stalowych elementów instalacyjnych, uchwytów na flagi i innych;
-prace towarzyszące.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.5.) Wartość części: 1082710,25 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu robót budowlanych w zakresie rzeczowym wskazanym w dokumentacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ, w dwóch placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Pszczyna.
1.Część zamówienia nr 2 – Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach położonego w Jankowicach przy ul. Baziowej 17 polegająca na:
-dociepleniu stropu poddasza wełną mineralną;
-dociepleniu dachu wełną mineralną;
-dociepleniu ścian zewnętrznych budynku;
-wymianie stolarki okiennej i drzwiowej;
-częściowej wymianie obróbek dachowych;
-częściowej wymianie pokrycia dachowego;
-częściowej wymianie / montażu płotków śniegowych;
-częściowej wymianie rynien i rur spustowych;
-częściowej wymianie podbitki;
-częściowej wymianie instalacji odgromowej;
-remoncie części kominów;
-wymianie wyznaczonych włazów dachowych;
-wymianie wentylatorów sali gimnastycznej;
-prace towarzyszące.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.5.) Wartość części: 2825550,15 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1220779,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1632857,78 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1220779,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA REMONTOWA STENBUD Piotr Stępień

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8661463327

7.3.3) Ulica: Wiązownica Duża 235

7.3.4) Miejscowość: Staszów

7.3.5) Kod pocztowy: 28-200

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1220779,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2951305,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4958329,56 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2951305,82 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa ANA Anna Wutke-Knieć,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6521363406

7.3.3) Ulica: Nawsie 52,

7.3.4) Miejscowość: Jawiszowice

7.3.5) Kod pocztowy: 32-626

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2951305,82 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane