Dostawa energii cieplnej dla budynków biura RDLP w Krośnie
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00270124
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00270124/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-01 12:03
- Lokalizacja
- Krosno, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f8585b46-375e-4493-bb60-457781f06bbd
- Identyfikator
- 6840011078
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270124 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii cieplnej dla budynków biura RDLP w Krośnie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370015710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bieszczadzka
1.5.2.) Miejscowość: Krosno
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-400
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdlp@krosno.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krosno.lasy.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa energii cieplnej dla budynków biura RDLP w Krośnie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8585b46-375e-4493-bb60-457781f06bbd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270124
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00014726/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa energii cieplnej dla budynków biura RDLP w Krośnie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienia udzielono na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki:
Zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki jest uzasadnione z uwagi na fakt, iż dostawa energii cieplnej do budynków biura RDLP w Krośnie może być realizowana wyłącznie przez jednego Wykonawcę. Wynika to z obiektywnych uwarunkowań technicznych o charakterze trwałym i nieusuwalnym, związanych z istniejącą infrastrukturą sieci ciepłowniczej.
Budynki biura RDLP w Krośnie są przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, której właścicielem i operatorem jest wyłącznie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. Brak jest możliwości technicznych świadczenia przedmiotowej usługi przez innego wykonawcę, gdyż dostęp do sieci oraz możliwość dostawy ciepła są ograniczone do jednego podmiotu zarządzającego tą infrastrukturą.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ER.270.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa energii cieplnej dla budynków biura RDLP w Krośnie
4.5.3.) Główny kod CPV: 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09320000-8 - Para, gorąca woda i podobne produkty
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6840001341
7.3.4) Miejscowość: Krosno
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 473550 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-01 do 2030-05-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa zawarta na czas nieoznaczony na podstawie art. 435 ustawy PZP| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |