Remont klatek schodowych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Pietkiewicza 12 w Białymstoku
Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00514273
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00514273/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-24 14:46
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6687d97f-91b8-41b8-8438-2ed70b942002
- Identyfikator
- 2030000218
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00514273 z dnia 2024-09-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont klatek schodowych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Pietkiewicza 12 w Białymstoku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200241074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Bema 89/1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-370
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zmk.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmk.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zmk-bialystok.ezamawiajacy.pl.1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont klatek schodowych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Pietkiewicza 12 w Białymstoku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6687d97f-91b8-41b8-8438-2ed70b942002
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00514273
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042379/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.54 Remont klatek schodowych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Pietkiewicza 12 w Białymstoku.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00481104
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.JO.26.3.73.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 55709,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Remont klatek schodowych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Pietkiewicza 12 w Białymstoku.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
• zabezpieczenie podłóg folią,
• zabezpieczenie okien i drzwi folią,
• przygotowanie podłoża, zeskrobanie luźnych fragmentów farby, gruntowanie,
• naprawa pęknięć ścian i sufitów przez wklejenie siatki,
• uzupełnienie ubytków gładzią gipsową,
• dwukrotne malowanie lamperii farbą olejną (kolor do uzgodnienia z Zamawiającym),
• malowanie pozostałych powierzchni ścian i sufitów farbą emulsyjną na kolor biały,
• malowanie farbą: szafek, brudników, rur, drabin, wyłazu, drzwi do piwnicy, podstopnic, cokołów betonowych,
• malowanie farbą balustrad z wymianą gumowego pochwytu,
• wymiana kratek wentylacyjnych,
• czyszczenie osprzętu instalacji elektrycznej włączników, opraw, grzejników,
• wykonanie numeracji na drzwiach szafek licznikowych,
• zmycie podłóg, okien po zrealizowaniu robót,
• wymiana drzwi wewnętrznych zejście do piwnicy (płytowe, gładkie w kolorze białym, szyld biały
z klamką wkładka pozostaje istniejąca).
3. Wymagania na etapie realizacji
• Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac zgodnie ze złożoną ofertą, z materiałów własnych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami BHP, warunkami technicznymi oraz
w oparciu o Polskie Normy.
• Do realizacji robót stosować należy materiały i wyroby zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją techniczną, dopuszczone do stosowania w budownictwie,
• Organizacja terenu budowy należy do obowiązków Wykonawcy. Wykonawca ponosi też wszelką odpowiedzialność za zniszczenia spowodowane swoją działalnością,
• Odpady powinny być przechowywane w odpowiednich pojemnikach dostarczonych przez Wykonawcę. Ich wywozem i utylizacją będą zajmować się wyspecjalizowane w tym zakresie firmy, posiadające odpowiednie uprawnienia, na koszt Wykonawcy,
• W procesie realizacji należy dążyć do minimalizacji ilości odpadów, a także do ograniczania ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Wykonawca robót dążyć powinien również do minimalizowania hałasu uciążliwego dla otoczenia,
• Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność za zabezpieczenie sprzętu oraz materiału przed kradzieżami,
• Roboty należy wykonywać zgodnie z wymaganiami BHP i ppoż,
• Strefy niebezpieczne na budowie powinny być odpowiednio wyznaczone i oznakowane zgodnie
z obowiązującymi przepisami,
• Wykonawca po zakończeniu robót usunie poza teren budowy wszelkie maszyny, urządzenia, materiały i kontenery, a także tymczasowe zaplecze oraz pozostawi teren budowy oraz tereny przyległe uporządkowane.
4. Inne wymogi Zamawiającego
Prace będą prowadzone w zamieszkałym budynku. Roboty należy prowadzić w taki sposób aby zapewnić mieszkańcom dostęp do mieszkań. Roboty prowadzić w godzinach 7.00 – 18.00.
7. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) przedmiar robót budowlanych,
3) dokumentacja zdjęciowa,
4) oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu cena ofertowa przekracza możliwości finansowe zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 60 000,00 PLN. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej, złożonej przez wykonawcę USŁUGI REMONTOWO - BUDOWLANE KRZYSZTOF CHRZANOWSKI, IWONA CHRZANOWSKA SPÓŁKA CYWILNA, Białystok z ceną ofertową brutto: 100 255,31 PLN.Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 100255,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 100255,31 PLN
| 2024-09-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |