Rozbudowa drogi powiatowej nr 2085K w km od 2+105,00 do km 2+877,10 w miejscowości Gierczyce, Powiat Bocheński
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00270344
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00270344/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 12:52
- Lokalizacja
- Nowy Wiśnicz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2b231487-59c2-4ba5-8476-e151734cc20a
- Identyfikator
- 8681603932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270344 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 2085K w km od 2+105,00 do km 2+877,10 w miejscowości Gierczyce, Powiat Bocheński
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665255
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Limanowska 11
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Wiśnicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-720
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48146128206
1.5.8.) Numer faksu: +48146108481
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.bochnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd.bochnia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b231487-59c2-4ba5-8476-e151734cc20a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
budowa dróg kołowych i mostów
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej nr 2085K w km od 2+105,00 do km 2+877,10 w miejscowości Gierczyce, Powiat Bocheński2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b231487-59c2-4ba5-8476-e151734cc20a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270344
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038659/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Rozbudowa drogi powiatowej nr 2085K w km od 2+105,00 do km 2+877,10 w miejscowości Gierczyce, Powiat Bocheński
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00142026
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6593456,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej nr 2085K w km od 2+105,00 do km 2+877,10 w miejscowości Gierczyce, Powiat Bocheński.
2. Przedmiotowy odcinek drogi powiatowej nr 2085K zlokalizowany jest w miejscowości Gierczyce. Znajduje się on w terenie zabudowy, w obszarze zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Część zakresu inwestycji zlokalizowana jest w głębokim wąwozie porośniętym drzewami. Z jezdni odbywa się obsługa przyległej zabudowy. Droga posiada jezdnię dwukierunkową dwupasową o zmiennej szerokości ok. 5,0 m - 6,0 m. W stanie istniejącym jezdnia przedmiotowego odcinka drogi powiatowej ograniczona jest obustronnymi poboczami, za którymi lokalnie znajdują się rowy przydrożne. Wody opadowe z istniejącej jezdni odprowadzane są poprzez spadki poprzeczne i podłużne do występujących lokalnie rowów drogowych lub wpustów ulicznych, które w stanie istniejącymi są w złym stanie technicznym i nie zapewniają sprawnego przepływu wód, a także rozlewają się po terenie przyległym.
3. Zadanie polegać będzie na rozbudowie odcinka drogi poprzez wymianę jego konstrukcji wraz z wykonaniem jego poszerzenia i jezdni do szerokości 6,0 m, a także budowie chodnika, przebudowie poboczy, budowie zatok autobusowych oraz przebudowie systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz rowów przydrożnych. W ramach inwestycji przewidziano również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą obcą tj. sieci: energetyczna, teletechniczna, wodociągowa, gazowa, które podlegają przebudowie.
4. W ramach zadania przewidziano do wykonania: wycinkę drzew, przebudowę nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem jej poszerzenia do szerokości 6,00 m; przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi; budowę chodnika szer. 2.2 m z kostki brukowej; budowę zatok autobusowych; budowę peronów przystankowych; przebudowę systemu odwodnienia (kanalizacja deszczowa, rowy przydrożne); przebudowę istniejącego pobocza; przebudowę istniejących zjazdów w ciągu chodnika i pobocza; umocnienie skarp płytami betonowymi, koszami gabionowymi oraz murem żelbetowym.
5. Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach:
1) Etap I – wykonanie robót budowlanych:
a) roboty przygotowawcze, wycinka drzew;
b) kanalizacja opadowa;
c) budowa murów oporowych;
d) budowa chodnika i zjazdów;
e) jezdnia, skrzyżowania, zatoki;
f) przebudowa sieci wodociągowej;
g) budowa kanału technologicznego;
h) rozbudowa sieci gazowej;
i) przebudowa sieci elektrycznej;
j) przebudowa sieci napowietrznej linii teletechnicznej,
2) Etap II – wykonanie robót budowlanych:
a) kanalizacja opadowa;
b) rowy i przepusty na zjazdach;
c) budowa chodnika i zjazdy indywidualne;
d) jezdnia, skrzyżowania, zatoki i zjazdy;
e) stała organizacja ruchu;
f) umocnienie skarp;
g) umocnienie rowów;
h) roboty wykończeniowe.
6. Przedmiotowe zamówienie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadania pn.: Rozbudowa drogi powiatowej nr 2085K w km od 2+105,00 do km 2+877,10 w miejscowości Gierczyce, Powiat Bocheński.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, projektowane postanowienia umowy oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do SWZ.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4546266,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6123128,44 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4546266,06 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P-BUD Przemysław Birkowski
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: R-BUD Firma Usługowo – Transportowo – Handlowa Ryszard Birkowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 868 177 17 18
7.3.3) Ulica: Zawada 86
7.3.4) Miejscowość: Bochnia
7.3.5) Kod pocztowy: 32-700
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty elektroenergetyczne i teletechniczne, roboty ziemne, wykonanie podbudowy, roboty brukarskie, roboty branży sanitarnej, oznakowanie pionowe i poziome, wykonanie umocnienia koszy gabionowych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4546266,06 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |