Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zad. inwestycyjnego pod nazwą: Zabezpieczenie ciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej
Teatr Zagłębia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00270415
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00270415/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 13:05
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-89abb71e-4ec6-49d8-a358-2a71230c78ea
- Identyfikator
- 6440026219
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270415 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zad. inwestycyjnego pod nazwą: Zabezpieczenie
ciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr Zagłębia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000279261
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Teatralna 4
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@teatrzaglebia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://teatrzaglebia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,227214,24a4a060ea0267c2c93f991840754374.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zad. inwestycyjnego pod nazwą: Zabezpieczenieciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89abb71e-4ec6-49d8-a358-2a71230c78ea
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270415
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056369/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania: "Zabezpieczenie ciągłości działalności Teatru Zagłębia w okresie przebudowy i rozbudowy siedziby głównej"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00177705
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.19.2026.JD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części 1 jest : Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pomieszczeń w budynku przy ul. Teatralnej 11 w Sosnowcu.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wymagany okres gwarancji na Przedmiot zamówienia wynosi 60 miesięcy, z wyłączeniem gwarancji na urządzenia/ materiały i systemy, która wynosi 24 miesiące. (Jeżeli gwarancje podmiotów, np. producentów urządzeń, materiałów, systemów itp. są dłuższe niż 24 miesiące – okres gwarancji udzielony na te urządzenia, materiały, systemy itp. przez wykonawcę jest równy udzielonemu przez te podmioty).
4. Niniejsze zamówienie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.5.5.) Wartość części: 2749496,99 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia w zakresie Części 2 jest: zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury zlokalizowanym przy ul. Będzińskiej 4,6 w Sosnowcu.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Wymagany okres gwarancji na Przedmiot zamówienia wynosi 60 miesięcy, z wyłączeniem gwarancji na urządzenia/ materiały i systemy, która wynosi 24 miesiące. (Jeżeli gwarancje podmiotów, np. producentów urządzeń, materiałów, systemów itp. są dłuższe niż 24 miesiące – okres gwarancji udzielony na te urządzenia, materiały, systemy itp. przez wykonawcę jest równy udzielonemu przez te podmioty).
4. Niniejsze zamówienie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.5.5.) Wartość części: 1814273,56 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przepis w art. 255 pkt 6 ustawy Pzp ma charakter bezwzględnie obowiązujący co oznacza, że nakłada na zamawiającego obowiązek unieważnienia postępowania w każdym przypadku, w którym stwierdzi on, że ziściły się łącznie niżej wymienione przesłanki zawarte w tej normie:
1. dojdzie do naruszenia przepisów ustawy Pzp regulujących udzielenie zamówienia (wada postępowania),
2. wada musi być istotna i niemożliwa do usunięcia,
3. wada musi skutkować niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy o udzielenie zamówienia publicznego.
1) Niniejsze postępowanie obarczone jest wadą polegającą na niejednoznacznym i niewyczerpującym opisie przedmiotu zamówienia w zakresie modernizacji i dostosowania windy do transportu materiałów i dostępności osób ze szczególnymi potrzebami, których Zamawiający wymaga w zakresie części 1 zamówienia.
Zamawiający, po dokonaniu analizy dokumentacji postępowania (Opisu Przedmiotu Zamówienia), stwierdził, że opis prac dotyczących przebudowy windy został sformułowany w sposób ogólnikowy i niejasny. Dokumentacja ogranicza się jedynie do lakonicznego wskazania konieczności „modernizacji” lub „przebudowy urządzenia”, nie precyzując kluczowych parametrów technicznych i funkcjonalnych, takich jak:
1. Zakres ingerencji w układ napędowy i sterowanie: Brak informacji, czy wymianie podlegają całe zespoły (np. wciągarka, sterownik), czy jedynie ich podzespoły.
2. Standard wykończenia kabiny i osprzętu: Nie określono materiałów, wymiarów ani wymogów estetycznych, co ma bezpośredni wpływ na cenę oferty w tym zakresie.
3. Wymagania dotyczące udźwigu i prędkości: Brak jednoznacznych wytycznych, czy obecne parametry mają zostać zachowane, czy zmienione zgodnie z aktualnymi przepisami techniczno-budowlanymi.
4. Stan infrastruktury towarzyszącej: Opis nie rozstrzyga kwestii dostosowania szybu windy do nowych wymagań technicznych.
Powyższe braki stanowią naruszenie art. 99 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, który obliguje Zamawiającego do opisu przedmiotu zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący. W obecnym stanie faktycznym wykonawcy nie byli w stanie przygotować porównywalnych ofert – każdy mógł inaczej zinterpretować zakres niezbędnych prac, co prowadzi do ryzyka wyboru oferty nieporównywalnej lub niedoszacowanej.
Wada ta ma charakter nieusuwalny na obecnym etapie (po otwarciu ofert / w toku oceny), ponieważ zmiana opisu w sposób istotny prowadziłaby do naruszenia zasady równego traktowania wykonawców. W konsekwencji zawarcie umowy w oparciu o tak wadliwy opis obarczone byłoby wadą uniemożliwiającą jej prawidłowe wykonanie i rozliczenie, co wypełnia przesłankę z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1870000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1870000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1870000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INTERO SERWIS SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182188061
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-833
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1870000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawca wykona Przedmiot umowy w terminie:Prace projektowe:
a) koncepcja do 30 dni od daty podpisania umowy tj. do dnia: 26.06.2026 r.;
b) dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę (jeżeli wymagane): do 3 miesięcy od daty podpisania umowy tj. do dnia: 27.08.2026 r.
1) Prace w zakresie zaplecza, garderoby, sanitariaty, mała sala prób (sala edukacyjna): zakończenie do 4 miesięcy od daty zawarcia umowy tj. do dnia: 27.09.2026 r.
2) Sala teatralna, foyer, strefa wejścia, pomieszczenie pedagogiki: zakończenie do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy tj. do dnia: 27.11.2026 r.
Pozostałe pomieszczenia: zakończenie do 10 miesięcy od daty zawarcia umowy tj. do dnia: 27.03.2027 r.
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |