Zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz przebudowa drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju

Gmina Kudowa-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00270451
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00270451/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 13:10
Lokalizacja
Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e210c9a6-5014-4313-9fba-f17d727e3caf
Identyfikator
8831679903
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

2 przyznane

· lot 0
RENATA KRĘŻELŚcinawka Średnia, PL · lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270451 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz przebudowa drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zdrojowa 24

1.5.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-350

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kudowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz przebudowa drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e210c9a6-5014-4313-9fba-f17d727e3caf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270451

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071863/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlu Pogodna w Kudowie-Zdroju

1.1.11 Przebudowa drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadania realizowane są w ramach projektu pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlu Pogodne w Kudowie-Zdroju” - Program: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 - Priorytet 6 Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00175544

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.1.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2549727,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju

Przedmiot zamówienia w ramach części 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na osiedlu oraz renowację schodów przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju, z podziałem na 2 zadania:

Zadanie 1 - Zagospodarowanie terenu między budynkami nr 11 do 23 przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju.

Przedmiot zamówienia w ramach zadania 1 obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na osiedlu przy ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju, na działce 169/5 obręb Słone zgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania przestrzeni publicznej w Kudowie-Zdroju Zagospodarowanie terenu między budynkami nr 11 do 23 przy ul. Pogodnej”.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:

1) rozbiórkę istniejących nawierzchni utwardzonych,
2) rozbiórkę istniejących schodów terenowych oraz obrzeży,
3) demontaż elementów małej architektury,
4) zabezpieczenie istniejącej zieleni, w szczególności drzew,
5) wykonanie nawierzchni i układu komunikacyjnego:
a) ciągów pieszych z kostki betonowej,
b) ciągów pieszo-jezdnych z kostki betonowej oraz z eko-kostki.
6) wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych
7) wykonanie schodów terenowych z kostki betonowej,
8) montaż balustrad i poręczy,
9) dostawa i montaż małej architektury,
10) wykonanie zagospodarowania terenów zielonych, w tym m.in:
a) wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i roślin ozdobnych zgodnie z projektem,
b) wykonanie trawników oraz ich renowację,
c) montaż obrzeży trawnikowych,
d) ściółkowanie korą.
11) regulację wysokościową studni, zaworów oraz wpustów,
12) uporządkowanie terenu.

Zadanie 2 - Renowacja schodów - ciągu komunikacyjnego pomiędzy ulicą Pogodną i Zdrojową w Kudowie-Zdroju.

Przedmiotem zamówienia w ramach zadania 2 jest wykonanie robót budowlanych polegających na renowacji oraz przebudowie ciągu komunikacji pieszej stanowiącego połączenie pomiędzy ul. Pogodną i ul. Zdrojową w Kudowie-Zdroju, na działkach nr 43/1 i 43/2 obręb Stary Zdrój, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Pogodnej. Renowacja schodów - ciągu komunikacyjnego pomiędzy ulicą Pogodną i Zdrojową”.

Inwestycja prowadzona będzie przy zabytku: miasto Kudowa-Zdrój jako historyczny układ urbanistyczny wpisanym do rejestru zabytków pod numerem 684/Wł decyzją z dnia 18.12.1977 r. W związku z tym roboty należy realizować zgodnie z decyzją nr 93/2025 z dnia 20.01.2025 r., wydaną przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:

1) rozbiórkę i usunięcie istniejących nawierzchni utwardzonych
2) demontaż istniejących elementów małej architektury,
3) demontaż słupów oraz opraw oświetleniowych,
4) wykonanie nawierzchni ciągów pieszych z kostki granitowej,
5) remont istniejących schodów wraz z ich wykończeniem,
6) wykonanie renowacji istniejących murków,
7) montaż balustrad i poręczy na schodach,
8) montaż nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami,
9) dostawę i montaż elementów małej architektury,
10) wykonanie zagospodarowania terenów zielonych, w tym m.in.:
a) wykonanie nasypu,
b) wykonanie nasadzeń roślin,
c) wykonanie trawników i rabat.
11) uporządkowanie terenu.

Wynikiem całości robót budowlanych będzie obiekt budowlany w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Przedmiot umowy winien być wykonany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, przepisami BHP, opisem przedmiotu zamówienia, tj.: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, uzgodnieniami wydanymi przez Wojewódzkiego Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków, opiniami oraz warunkami zawartej umowy.

Zadania realizowane są w ramach projektu pn.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na osiedlu Pogodne w Kudowie-Zdroju” - Program: Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 - Priorytet 6 Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
1) zał. nr 1.1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia dla zadania 1 i 2. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia”.
2) zał. nr 2.1 do SWZ - STWIORB. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 2 do SWZ – STWIORB”.
3) Załącznik nr 3.1 do SWZ – Istotne postanowienia umowy IPU (Wzór umowy) dla zadania 1 i 2. Plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 1728888,21 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – Przebudowa drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju

Przedmiot zamówienia w ramach części nr 2 obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju zgodnie z dokumentacją projektowo-kosztorysową pn. „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla drogi gminnej ul. Pogodnej w Kudowie-Zdroju”.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Roboty rozbiórkowe,
2) budowę nowej konstrukcji drogi o nawierzchni bitumicznej,
3) budowę chodników,
4) budowę miejsc postojowych,
5) budowę sieci oświetlenia ulicznego,
6) budowę fragmentu sieci kanalizacji deszczowej,
7) budowę muru oporowego z gabionów,
8) wykonanie nowych zieleńców,
9) regulację wysokościową studni, zaworów oraz wpustów,
10) wykonanie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu,
11) wprowadzenie stałej organizacji ruchu (Wykonawca na podstawie projektu stałej organizacji ruchu zakupi i zamontuje oznakowanie pionowe oraz wykona oznakowanie grubowarstwowe poziome).
12) uporządkowanie terenu.

Wynikiem całości robót budowlanych będzie obiekt budowlany w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Przedmiot umowy winien być wykonany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, przepisami BHP, opisem przedmiotu zamówienia, tj.: dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, uzgodnieniami wydanymi przez Wojewódzkiego Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków, opiniami oraz warunkami zawartej umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
1) zał. nr 1.2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia”.
2) zał. nr 2.2 do SWZ - STWIORB. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 2 do SWZ – STWIORB”.
3) Załącznik nr 3.2 do SWZ – Istotne postanowienia umowy IPU (Wzór umowy). Plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 820839,45 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 648635,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 648635,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 648635,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Renata Krężel Firma Ogólnobudowlana „KRĘŻEL”

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8851283769

7.3.3) Ulica: Sikorskiego

7.3.4) Miejscowość: Ścinawka Średnia

7.3.5) Kod pocztowy: 57-410

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 648635,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane