Wykonanie pracowni gastronomicznej na 6 stanowisk dla uczniów technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

Powiat Pilski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00270556
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00270556/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 13:30
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d55b11a7-9512-417f-a6e0-2ade4dcf64b7
Identyfikator
7642611565
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjnePokrywanie podłóg i ścianRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty malarskieRoboty instalacyjne w budynkach

Wykonawcy

1 przyznane

DAMIAN SKÓRASzamocin, PL · lot 0
495 376,21 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270556 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie pracowni gastronomicznej na 6 stanowisk dla uczniów technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Pilski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570799480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: aleja Niepodległości 33/35

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.7.) Numer telefonu: zam.pub@powiat.pila.pl

1.5.8.) Numer faksu: zam.pub@powiat.pila.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.pub@powiat.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1287322

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie pracowni gastronomicznej na 6 stanowisk dla uczniów technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d55b11a7-9512-417f-a6e0-2ade4dcf64b7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270556

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042009/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wykonanie pracowni gastronomicznej na 6 stanowisk dla uczniów technikum w CKZiU w Wyrzysku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00182423

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.272.20.2026.III

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n. „Wykonanie pracowni gastronomicznej na 6 stanowisk dla uczniów technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku”.
3.2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy pracowni gastronomicznej
w celu dostosowania jej do przeprowadzenia egzaminów zawodowych zgodnie
z wymogami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
3.3. Zakres robót obejmuje m.in.:
1) Roboty w zakresie przewodów instalacji elektrycznych polegające m.in. na:
a) układaniu kabli i przewodów elektrycznych, montażu opraw, osprzętu
i rozdzielni, urządzeń i odbiorników energii elektrycznej wraz z przygotowaniem podłoża i robotami towarzyszącymi,
b) wykonaniu wszystkich robót pomocniczych w celu przygotowania podłoża (w szczególności roboty murarskie, ślusarsko spawalnicze, montaż elementów osprzętu instalacyjnego itp.),
c) ułożeniu drutu stalowego (dla instalacji prowadzonych w rurkach lub kanałach zamkniętych), ułatwiającego docelowe wciąganie zaprojektowanych przewodów,
d) wykonaniu oznakowania zgodnego z dokumentacją techniczną wszystkich wyznaczonych kabli i przewodów,
e) przeprowadzenie wymaganych prób i badań oraz potwierdzenie protokołami kwalifikującymi montowany element instalacji elektrycznej.
2) Roboty budowlane, w tym:
a) roboty rozbiórkowe,
b) wykonanie okładzin ceramicznych ścian,
c) wykonanie posadzki i okładzin podłóg,
d) wykonanie lekkiej zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych,
e) wykonanie robót malarskich,
f) dostawa i montaż wyposażenia.
3) Roboty w zakresie branży sanitarnej, w tym:
a) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej ogólnej nawiewno-wywiewnej,
b) wykonanie instalacji wodociągowych wody zimnej i wody ciepłej,
c) wykonanie instalacji kanalizacji sanitarnej wraz z montażem przyborów sanitarnych,
d) dostawa i montaż elementów wyposażenia.
3.4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ.
3.5. Miejsce realizacji zamówienia: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, 89-300 Wyrzysk, ul. Wiejska 1.
3.6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem robót. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kierownika robót: budowlanych, elektrycznych i sanitarnych, niezwłocznie przed zawarciem umowy.
3.7. Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane – minimum 24 miesiące (okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
3.8. Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać,
co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania
w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną.
3.9. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości wymogów techniczno – użytkowych założonych w dokumentacji technicznej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania. Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych). Dopuszcza się równoważne materiały pod warunkiem, że:
1) zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji projektowej i SWZ,
2) zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji projektowej i SWZ.
Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że materiały przeznaczone do wbudowania są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Jeżeli materiały nie potwierdzą równoważności, Wykonawca nie będzie uprawniony do ich zastosowania i na własny koszt wymieni na materiały spełniające warunki równoważności.
3.10. Ze względu na to, że wykonywanie zamówienia będzie w funkcjonującym budynku, Zamawiający ma następujące wymagania dotyczące realizacji prac:
1) stały nadzór prowadzonych prac,
2) szczegółowy harmonogram prowadzenia prac będzie uzgadniany na bieżąco w trakcie realizacji zamówienia z dyrektorem Szkoły lub osobą upoważnioną,
3) należy prawidłowo zabezpieczyć teren,
4) należy zabezpieczyć wszystkie materiały, urządzenia i sprzęt przed dostępem osób niepowołanych,
5) każdego dnia po zakończeniu prac należy uporządkować teren.
3.11. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia.
3.12. Użycie materiałów bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania materiału, który nie będzie spełniać ww. wymagań wykonawca będzie zobowiązany do ich demontażu, a odmowa wykonania takich działań będzie skutkować bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.
3.13. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty lub sprawozdania z badań, deklaracje zgodności
CE lub równoważne lub deklaracje właściwości użytkowych.
3.14. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały
i urządzenia – do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
3.15. Wykonawca jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk
lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
3.16. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych.
3.17. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. W celu odbycia wizji lokalnej należy kontaktować się z Moniką Mrotek lub Anną Pijanowską tel. (67) 286 77 09.
3.18. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
 roboty instalacyjne (elektryczne, sanitarne);
 roboty ogólnobudowlane (m.in. wykonanie nowej podłogi, wykonanie tynków i gładzi gipsowych, układanie posadzki i licowanie ścian, roboty malarskie).
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
3.20. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
3.21. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3.22. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45442100-8 - Roboty malarskie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 495376,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 587000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 495376,21 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Skór-bud usługi remontowo-budowlane

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7642213534

7.3.3) Ulica: Marcinkowskiego 31

7.3.4) Miejscowość: Szamocin

7.3.5) Kod pocztowy: 64-820

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 495376,21 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-28
2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane