Przebudowa odcinka ulicy Kościelnej w Siemiatyczach
Miasto Siemiatycze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00270614
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00270614/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 13:42
- Lokalizacja
- Siemiatycze, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-193b92f5-a4c3-4f05-916e-5c351194bf88
- Identyfikator
- 5441537192
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270614 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka ulicy Kościelnej w Siemiatyczach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Siemiatycze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658953
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pałacowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Siemiatycze
1.5.3.) Kod pocztowy: 17-300
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 856565815
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@siemiatycze.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.siemiatycze.wrotapodlasia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-193b92f5-a4c3-4f05-916e-5c351194bf881.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa odcinka ulicy Kościelnej w Siemiatyczach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-193b92f5-a4c3-4f05-916e-5c351194bf88
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270614
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021332/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa odcinka ul.Kościelnej w Siemiatyczach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150674
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IF.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1773249,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy odcinka drogi publicznej: ul. Kościelnej (droga gminna Nr 109408B) o długości 355 mb oraz łączącej ją z ul. Fiołkową drogi wewnętrznej o długości 68 mb, która po przebudowie zaliczona zostanie do kategorii drogi gminnej w trybie określonej przepisami ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych.
2. Łączna długość dróg objętych przebudową wynosi 423 mb.
3. Zakres prac:
3.1. Budowa kanału deszczowego na obu odcinkach drogi;
3.2. Wykonanie robót drogowych,
3.3. W ramach zadania wykonany zostanie również kanał deszczowy o łącznej dług. 365,5 mb na obu odcinkach drogi (średnice kanału od Ø315 do Ø500, 10 studni rewizyjnych, 20 szt. studzienek ściekowych Ø500).
4. Zakres oraz ilość robót budowlanych do wykonania:
4.1. Kanał deszczowy:
4.1.1. kanał deszczowy z rur PP DN/ID500 – długość 170,2 mb,
4.1.2. kanał deszczowy z rur PP DN/ID400 – długość 139,5 mb,
4.1.3. kanał deszczowy z rur PVC Ø315 – długość 55,8 mb,
4.1.4. betonowe studnie kanalizacyjne D1200 na kanałach Ø500 i Ø400 – 8 szt.,
4.1.5. betonowe studnie kanalizacyjne D1000 na kanałach Ø315 – 2 szt.,
4.1.6. studzienki ściekowe betonowe Ø500 z wpustami ulicznymi – 20 szt.,
4.1.7. przykanaliki studzienek ściekowych z rur PVC Ø160 – łączna długość ok. 66,5 mb,
4.2. Roboty drogowe - ulica Kościelna o długości 355 mb oraz boczne odgałęzienie o długości ok. 68 mb
4.2.1. roboty geodezyjne pomiarowe i inwentaryzacyjne – ok. 423 mb ,
4.2.2. roboty przygotowawcze:
4.2.2.1. Zdjęcie warstwy humusy – ok. 1692 m2,
4.2.2.2. Roboty rozbiórkowe – (kostka – 100 m2, obrzeże 250 mb, naw. bitum – 68 m2)
4.2.3. roboty ziemne – ok. 1 737 m3,
4.2.4. wykonanie konstrukcji jezdni i zjazdów drogi (warstwa mrozoochronna z kruszywa naturalnego gr. 20cm, podbudowa z kruszyw łamanych gr. 30 cm, nawierzchnia z kostki brukowej gr. 8cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5cm) – ok. 2 947 m2,
4.2.5. wykonanie konstrukcji chodników (podbudowa z mieszanki niezwiązanej kruszywa naturalnego 0/31,5 grub. 10 cm, nawierzchnia z kostki brukowej gr. 6cm na podsypce cem.-piaskowej 5cm ) – ok. 845 m2,
4.2.6. ustawienie krawężników betonowych 15x30cm na ławie betonowej z oporem – ok. 845 m2,
4.2.7. ustawienie obrzeży betonowych 20x6cm – ok. 490 mb,
4.2.8. ustawienie obrzeży betonowych 30x8cm – ok. 100 mb,
4.2.9. wykonanie trawników, w miejscach gdzie nie występują chodniki – ok. 660 m2,
4.2.10. wykonanie oznakowania pionowego – 8 szt. znaków drogowych,
4.2.11. wykonanie oznakowania poziomego (dwa przejścia dla pieszych) – 24 m2,
4.3. Wykonanie i ustawienie tablicy informacyjnej o wym. 180 x 120 cm o dofinasowaniu zadania z RFRD – 1 szt.
5. Inne informacje:
Zamawiający dopuszcza alternatywną zmianę technologii wykonania nawierzchni jezdni budowanej drogi z kostki brukowej betonowej grub. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej grub. 5 cm na dwuwarstwową nawierzchnie bitumiczną:
– warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W 50/70, KR1 grub. 5cm
+ warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 50/70, KR1 grub. 4cm.
W tym przypadku wykonawca w kosztach wykonania nawierzchni jezdni oprócz tych warstw nawierzchni bitumicznej powinien uwzględnić także dwukrotne skropienie nawierzchni emulsją asfaltową (przed ułożeniem warstwy wiążącej i przed ułożeniem warstwy ścieralnej). Niweleta budowanej drogi oraz grubości pozostałych warstw konstrukcyjnych nawierzchni (warstwa mrozoochronna, warstwy podbudowy) powinny pozostać bez zmian.
W przypadku przyjęcia przez Zamawiającego oferty Wykonawcy oferującego budowę drogi z jezdnią o nawierzchni bitumicznej po stronie Zamawiającego pozostanie wprowadzenie zmian w dokumentacji projektowej i uzgodnienie tych zmian pod kątem posiadanego pozwolenia na budowę drogi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1313486,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1592850,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1313486,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO USŁUGOWE ANNA MAREK TARASIUK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200264678
7.3.3) Ulica: 3
7.3.4) Miejscowość: Klekotowo
7.3.5) Kod pocztowy: 17-300
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1313486,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |