„Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00270647
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00270647/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 13:47
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b31c49c-10a3-4b8e-9f81-5875fc271f83
- Identyfikator
- 5840203274
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270647 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b31c49c-10a3-4b8e-9f81-5875fc271f83
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270647
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046229/34/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.45 „Strefa Sportu Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” etapy IV, V, VI i VII – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00217296
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 46/BZP-U.510.37/2026/EP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2340708,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.:
„Strefa Sportu i Rekreacji i Zabaw w Szkole Podstawowej nr 48 i Przedszkolu nr 5 w Gdańsku.” Etapy IV, V, VI i VII w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023/2024/2025/2026 – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja w trybie „zaprojektuj i wybuduj” modernizacji istniejącego placu zabaw oraz siłowni pod chmurką wraz ze stworzeniem zielonej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zakres 1 - realizacja na terenie Szkoły Podstawowej nr 48:
I przedmiot odbioru obejmuje:
• wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych pozwalających na prowadzenie robot budowlanych dla przedmiotowego zadania,
II przedmiot odbioru obejmuje:
• kompleksowe wykonanie robót budowlano – montażowych w oparciu o uzgodnioną dokumentację projektową wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
Zakres 2 - realizacja na terenie Przedszkola nr 5:
III przedmiot odbioru obejmuje:
• wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych pozwalających na prowadzenie robot budowlanych dla przedmiotowego zadania,
IV przedmiot odbioru obejmuje:
• kompleksowe wykonanie robót budowlano – montażowych w oparciu o uzgodnioną dokumentację projektową wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
Pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowych będących przedmiotem zamówienia oraz w okresie rękojmi i gwarancji udzielonej przez Wykonawcę na wykonane roboty budowlane.
3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ oraz Programie Funkcjonalno – Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do OPZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71325000-2 - Usługi projektowania fundamentów
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 6 684 081,99 zł brutto, co oznacza, że przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1 638 499,00 zł brutto, a zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej. W związku z tym postępowanie o udzielenie zamówienia podlega unieważnieniu na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6684081,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6684081,99 PLN
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |