Rozbudowa drogi powiatowej nr 2077K na odc. I – w km od 0+013,46 do km 0+830,73 w miejscowości Nowy Wiśnicz na odc. II - w km 4+932,00 do km 6+464,00 w miejscowości Lipnica Górna, Powiat Bocheński
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00270670
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00270670/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 13:51
- Lokalizacja
- Nowy Wiśnicz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-76b905a9-a996-4d75-a019-d9fac2d8dc07
- Identyfikator
- 8681603932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270670 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 2077K na odc. I – w km od 0+013,46 do km 0+830,73 w miejscowości Nowy Wiśnicz na odc. II - w km 4+932,00 do km 6+464,00 w miejscowości Lipnica Górna, Powiat Bocheński
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665255
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Limanowska 11
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Wiśnicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-720
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48146128206
1.5.8.) Numer faksu: +48146108481
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.bochnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd.bochnia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-76b905a9-a996-4d75-a019-d9fac2d8dc071.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
budowa dróg kołowych i mostów
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej nr 2077K na odc. I – w km od 0+013,46 do km 0+830,73 w miejscowości Nowy Wiśnicz na odc. II - w km 4+932,00 do km 6+464,00 w miejscowości Lipnica Górna, Powiat Bocheński2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-76b905a9-a996-4d75-a019-d9fac2d8dc07
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270670
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038659/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Rozbudowa drogi powiatowej nr 2077K na odc. I – w km od 0+013,46 do km 0+830,73 w miejscowości Nowy Wiśnicz, na odc. II - w km 4+932,00 do km 6+464,00 w miejscowości Lipnica Górna, Powiat Bocheński
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00152832
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 10838824,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej nr 2077K na odcinku I – w km od 0+013,46 do km 0+830,73 w miejscowości Nowy Wiśnicz, na odcinku II - w km 4+932,00 do km 6+464,00 w miejscowości Lipnica Górna, Powiat Bocheński.
2. Zadanie inwestycyjne składa się z dwóch odcinków:
1) Pierwszy odcinek zlokalizowany jest w miejscowości Nowy Wiśnicz. Znajduje się on w obszarze zwartej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz sąsiedztwie szkoły podstawowej. Z jezdni odbywa się obsługa przyległej zabudowy. Droga posiada jezdnię dwukierunkową dwupasową o zmiennej szerokości ok. 5,0 m - 6,0 m. W stanie istniejącym jezdnia przedmiotowego odcinka drogi powiatowej ograniczona jest jednostronnym chodnikiem i z drugiej strony poboczem, za którym lokalnie jest rów przydrożny. Wody opadowe z istniejącej jezdni odprowadzane są poprzez spadki poprzeczne i podłużne do występujących lokalnie rowów drogowych lub wpustów ulicznych, które w stanie istniejącymi są w złym stanie technicznym i nie zapewniają sprawnego przepływu wód.
Zadanie inwestycyjne w pierwszym odcinku będzie obejmowało rozbudowę drogi poprzez wymianę jej konstrukcji wraz z wykonaniem poszerzenia jezdni do szerokości 6,0 m, a także budowie chodnika, przebudowie poboczy, budowie zatok postojowych oraz przebudowie systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz rowów przydrożnych. W ramach inwestycji przewidziano również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą obcą tj. sieci: teletechniczna, wodociągowa, które podlegają przebudowie.
W ramach zadania przewidziano do wykonania: wycinkę drzew, nasadzenia, przebudowę nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem jej poszerzenia do szerokości 6,0 m, przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, budowę chodnika szer. 2.2 m z kostki brukowej, przebudowę systemu odwodnienia (kanalizacja deszczowa, rowy przydrożne), przebudowę istniejącego pobocza, przebudowę istniejących zjazdów w ciągu chodnika i pobocza, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych oraz wyniesionej tarczy skrzyżowania.
2) Drugi odcinek zlokalizowany jest w miejscowości Lipnica Górna. Przebiega on częściowo przez teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, a w części przez tereny rolne. Z jezdni odbywa się obsługa przyległej zabudowy. Droga posiada jezdnię dwukierunkową dwupasową o zmiennej szerokości ok. 5,0 m - 5,5 m. W stanie istniejącym jezdnia przedmiotowego odcinka drogi powiatowej ograniczona jest obustronnymi poboczami, za którymi są rowy przydrożne. Wody opadowe z istniejącej jezdni odprowadzane są poprzez spadki poprzeczne i podłużne do rowów, które w stanie istniejącym są w złym stanie technicznym i nie zapewniają sprawnego przepływu wód.
Inwestycja w tej części zadania polegać będzie na rozbudowie drogi poprzez wzmocnienie jej konstrukcji wraz z wykonaniem poszerzenia jezdni do szerokości 6,0 m, a także budowie chodnika wraz kanalizacją deszczową w km 4+932,00 do 5+474,00, przebudowie poboczy oraz rowów przydrożnych.
W ramach zadania przewidziano do wykonania: wycinkę drzew, wzmocnienie podbudowy poprzez jej stabilizację spoiwem hydraulicznym, przebudowę nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem jej poszerzenia do szerokości 6,0 m, przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, budowę chodnika szer. 2.2 m z kostki brukowej, przebudowę systemu odwodnienia (rowy przydrożne), przebudowę istniejącego pobocza, przebudowę istniejących zjazdów w ciągu chodnika i pobocza, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych oraz umocnienie rowów i skarp.
3. Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach:
1) Etap I – wykonanie robót budowlanych obejmujących realizację rozbudowy drogi w km 0+337,00 do 0+830,73 oraz w km 5+474,00 – 6+464,00 w zakresie wykonania robót nie mniejszym niż 40 % wartości całego zadania;
2) Etap II – wykonanie robót budowlanych obejmujących pozostałą część prac w km 0+337,00 do 0+830,73 oraz w km 5+474,00 – 6+464,00 oraz rozbudowę drogi w km 0+013,46 do 0+337,00 oraz w km 4+932,00 do 5+474,00.
4. Przedmiotowe zamówienie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zadania pn.: Rozbudowa drogi powiatowej nr 2077K na odcinku I – w km od 0+013,46 do km 0+830,73 w miejscowości Nowy Wiśnicz, na odcinku II - w km 4+932,00 do km 6+464,00 w miejscowości Lipnica Górna, Powiat Bocheński.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, projektowane postanowienia umowy oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do SWZ.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8782178,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9339593,02 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8782178,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 872 217 59 48
7.3.3) Ulica: Drogowców 1
7.3.4) Miejscowość: Dębica
7.3.5) Kod pocztowy: 39-200
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe, brukarskie, kanalizacja deszczowa, przepusty, oznakowanie i urządzenia brd, wodociąg, branża teletechnika
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8782178,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |