Modernizacja, przebudowa i budowa dróg oraz chodników z prefabrykowanych elementów betonowych na terenie miasta i gminy Śrem w 2026 r.

gmina Śrem

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00270730
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00270730/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 14:05
Lokalizacja
Śrem, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d348b15-59c7-405f-b4ca-de866de3205d
Identyfikator
7851661461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy autostrad, drógFundamentowanie drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ TOMCZYKŚrem, PL · lot 0
864 061,29 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270730 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja, przebudowa i budowa dróg oraz chodników z prefabrykowanych elementów betonowych na terenie miasta i gminy Śrem w 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: gmina Śrem

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258135

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. 20 Października 1

1.5.2.) Miejscowość: Śrem

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-100

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 612835225

1.5.8.) Numer faksu: 2835337

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@srem.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srem.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=0574735b-bf23-4e67-a66a-a910e9fdba76

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja, przebudowa i budowa dróg oraz chodników z prefabrykowanych elementów betonowych na terenie miasta i gminy Śrem w 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d348b15-59c7-405f-b4ca-de866de3205d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270730

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038859/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja, przebudowa i budowa dróg oraz chodników z prefabrykowanych elementów betonowych na terenie miasta i gminy Śrem w 2026 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203197

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BP.271.11.2026.IJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zasadniczym celem niniejszego zamówienia jest wykonywanie modernizacji, przebudowy i budowy dróg oraz chodników z prefabrykowanych elementów betonowych w ramach zaistniałych potrzeb, a w szczególności:
a) przegląd stanu technicznego dróg (z prefabrykowanych elementów betonowych) na terenie miasta i gminy Śrem w 2026 r. ze szczególnym uwzględnieniem jezdni, chodników, parkingów i elementów odwodnienia,
b) zgłoszenia i przekazywanie informacji o stanie dróg objętych zleceniem po ich przeglądzie oraz sygnalizowanie o konieczności wykonania niezbędnych prac wraz z ich zakresem rzeczowym,
c) przygotowanie pisemnego planu prac wraz ze wstępną kalkulacją - na żądanie Zamawiającego,
d) sporządzenie obmiaru i dostarczenia pisemnego wykazu wykonanych robót celem przeprowadzenia odbioru technicznego i wystawienia faktury,
e) wykonanie modernizacji, przebudowy i budowy nawierzchni jezdni i chodników, miejsc parkingowych itp. zatwierdzonych przez Zamawiającego do wykonania,
f) wykonywanie wszelkich dodatkowych poleceń Zamawiającego po ustaleniu zakresu prac i sposobu ich wykonania,
g) sporządzenie obmiaru i dostarczenia pisemnego wykazu wykonanych robót celem przeprowadzenia odbioru technicznego i wystawienia faktury,
h) uzupełnianie oznakowania pionowego i poziomego w przypadku ich uszkodzeń po wykonanych pracach budowlanych,
i) wykonywanie wszelkich dodatkowych poleceń Zamawiającego po ustaleniu zakresu prac i sposobu ich wykonania,
2. Zastosowane nazwy producentów i produktów służą tylko i wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia, a zamówienie należy zrealizować z materiałów wskazanych w dokumentacji lub równoważnych. W przypadku złożenia oferty równoważnej wymaga się, aby produkt równoważny posiadał identyczne lub lepsze właściwości, parametry użytkowe, skład chemiczny jak produkty wskazane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia.
Wskazanie przez Zamawiającego marki lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustaleniu standardu, a nie wskazuje na konkretny produkt lub konkretnego producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. Model wzorcowy stanowi przykładowy produkt spełniający wymogi Zamawiającego.
W przypadku gdy w dokumentacji zamówienia wskazane zostały normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne rozwiązaniom opisywanym w dokumentacji zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 864061,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 864061,29 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 864061,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FPHU Inwest-bruk Paweł Tomczyk

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Inwest-bruk Jakub Tomczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 785 107 60 53

7.3.4) Miejscowość: Śrem

7.3.5) Kod pocztowy: 63-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 864061,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane