Modernizacja 2 kompleksów sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012" przy ul. Gen. Maczka i przy ul. Żwirki i Wigury w Ślesinie

GMINA ŚLESIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00270823
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00270823/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-01 14:20
Lokalizacja
Ślesin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9428c39-ead1-4750-b083-eb44e29b85dd
Identyfikator
6652716489
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychOświetlenie zewnętrzneOgrodzeniaSprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzuSprzęt do sportów uprawianych na boiskachSprzęt do sportów uprawianych na bieżniSportowe tablice informacyjneRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychObiekty rekreacyjneRoboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymiUsługi napraw i konserwacji obiektów sportowychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógWyrównywanie terenu obiektów sportowychWyrównywanie nawierzchni obiektów sportowychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoInstalowanie wyrobów metalowychUsługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznychUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRóżne usługi inżynieryjneUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuUsługi utrzymania terenów sportowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270823 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja 2 kompleksów sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012"
przy ul. Gen. Maczka i przy ul. Żwirki i Wigury w Ślesinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚLESIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019310

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kleczewska, 15

1.5.2.) Miejscowość: Ślesin

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-561

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@slesin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.slesin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1310816

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja 2 kompleksów sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012"
przy ul. Gen. Maczka i przy ul. Żwirki i Wigury w Ślesinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9428c39-ead1-4750-b083-eb44e29b85dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270823

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059653/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja 2 kompleksów sportowych "Moje Boisko - Orlik 2012" przy ul. Gen. Maczka i przy ul. Żwirki i Wigury w Ślesinie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245002

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.2.2.TP.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi realizacja zadania pn.: „Modernizacja 2 kompleksów sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012" przy ul. Gen. Maczka i przy ul. Żwirki i Wigury w Ślesinie” w formule zaprojektuj i wybuduj.
1.1. Realizacja projektu odbędzie się w Ślesinie, obręb ewidencyjny Ślesin, na działkach o numerach ewidencyjnych: 186/4 i 1021/2.
1.2. Realizacja zadania obejmuje w szczególności prace związane z zaprojektowaniem, uzyskaniem niezbędnych decyzji i wykonaniem następujących części inwestycji:
1) Modernizacja boiska Orlik przy ul. Gen. Maczka obejmujący:
a) wymianę:
- siatki ogrodzeniowej na długości 6 m (siatka wysokości 2 m),
- siatki piłko chwytów na boisku Orlika z obu stron bramki dł. 40 mb o wys. 2m,
b) wykonanie kompleksowej konserwacji boisk o nawierzchni z trawy syntetycznej polegające na:
- oczyszczeniu mechanicznym nawierzchni z zanieczyszczeń stałych,
- spulchnianiu (bronowaniu) warstwy wypełnienia,
- dogłębnym czyszczeniu wypełnienia z zanieczyszczeń stałych oraz kurzu,
- ewentualnym uzupełnieniu granulatu lub piasku,
- szczotkowaniu boiska w celu podniesienia włókien trawy,
- podklejeniu drobnych uszkodzeń połączeń sztucznej trawy,
c) wykonanie remontu boiska z nawierzchni syntetycznej, w tym:
- wykonanie nowego natrysku z EPDM gr. 2-3 mm na całym boisku,
- wykonanie naprawy spękania poprzecznego poprzez wycięcie całej konstrukcji nawierzchni na szerokości 1 m w poprzek boiska oraz odtworzenie konstrukcji nawierzchni boiska o parametrach: piasek gr. 15 cm, kruszywo 0 - 0,31 mm gr. 20 cm, warstwa wyrównawcza 0 -4 mm gr. 1 cm, podbudowa typu „ET” gr. 3,5 cm, nawierzchnia SBR gr. 1 cm,
- wykonanie naprawy pod koszami poprzez wycięcie całej konstrukcji nawierzchni 2 x 2 m boiska oraz odtworzenie konstrukcji nawierzchni boiska o parametrach: piasek gr. 15 cm, kruszywo 0 - 0,31 mm gr. 20 cm, warstwa wyrównawcza 0 -4 mm gr. 1 cm, podbudowa typu „ET” gr. 3,5 cm, nawierzchnia SBR gr. 1 cm,
d) remont oświetlenia orlika i przylegającego boiska o nawierzchni syntetycznej:
- malowanie słupów stalowych ocynkowanych po wcześniejszym ich oczyszczeniu (wysokość słupów 10 m), ilość słupów 8 szt.,
- demontaż starych opraw oświetleniowych w ilości 30 szt.,
- montaż nowych opraw oświetleniowych w ilości 20 szt.,
e) remont budynku szatni polegający na:
- malowaniu ścian farbą emulsyjną lateksową zmywalną powierzchnia 130 m2,
- malowaniu sufitów farbą emulsyjną lateksową zmywalną powierzchnia 65 m2,
- wymianie stolarki drzwiowej – drzwi stalowe ocynkowane, malowane proszkowo 100/205 cm, zewnętrzne wyposażone w klamkę, zamek patentowy, siłownik i odbojniki – szt. 2,
- wymianie drzwi wewnętrznych 80/205 cm do WC z zamkiem, klamką i tulejami - szt. 1,
- wymianie deski sedesowej wraz z deską, wężykiem i zaworem szt. 1,
- montażu odbojnic drzwi wewnętrznych szt. 4,
- montażu kratek wentylacyjnych z tworzywa sztucznego szt. 20,
- wymiana plafonów sufitowych na nowe typu LED szt. 10,
- wymianie kabiny prysznicowej szt. 1,
- montażu wentylatorów wyciągowych elektrycznych o wydajności min. 100 m3/h szt. 6
f) Remont pokrycia dachowego polegający na:
- naprawie istniejącego porycia poprzez nacinanie powstałych pęcherzy,
- ułożeniu nowej warstwy papy termozgrzewalnej o powierzchni 87 m2.
2) Modernizacja boiska Orlik przy ulicy Żwirki i Wigury w Ślesinie, obejmujący:
a) wymianę siatki piłko chwytów na boisku Orlika z jednej strony bramki dł. 20 mb o wys. 2m,
b) wykonanie kompleksowej konserwacji boisk o nawierzchni z trawy syntetycznej polegające na:
- oczyszczeniu mechanicznym nawierzchni z zanieczyszczeń stałych,
- pulchnianiu (bronowaniu) warstwy wypełnienia,
- dogłębnym czyszczeniu wypełnienia z zanieczyszczeń stałych oraz kurzu,
- ewentualnym uzupełnieniu granulatu lub piasku,
- szczotkowaniu boiska w celu podniesienia włókien trawy,
- podklejeniu drobnych uszkodzeń połączeń sztucznej trawy,
c) wykonanie remontu boiska z nawierzchni z trawy syntetycznej polegające na:
- rozbiórce istniejącej części nawierzchni o powierzchni 3 x 3 m,
- wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni,
d) remont oświetlenia orlika i przylegającego boiska o nawierzchni syntetycznej, w tym:
- malowanie słupów stalowych ocynkowanych po wcześniejszym ich oczyszczeniu (wysokość słupów 10 m), ilość słupów 8 szt.,
- demontaż starych opraw oświetleniowych w ilości 30 szt.,
- montaż nowych opraw oświetleniowych w ilości 20 szt.,
e) remont budynku szatni polegający na:
- malowaniu ścian farbą emulsyjną lateksową zmywalną powierzchnia 130 m2,
- malowaniu sufitów farbą emulsyjną lateksową zmywalną powierzchnia 65 m2,
- wymianie drzwi wewnętrznych 80/205 cm do WC z zamkiem, klamką i tulejami – szt. 1,
- wymianie deski sedesowej wraz z deską, wężykiem i zaworem szt. 1,
- montażu odbojnic drzwi wewnętrznych szt. 4,
- montażu kratki wentylacyjnej z tworzywa sztucznego szt. 20,
- wymianie plafonów sufitowych na nowe typu LED szt. 10,
- wymianie kabiny prysznicowej szt. 1,
- montażu wentylatorów wyciągowych elektrycznych o wydajności min. 100 m3/h - szt. 6
f) remont pokrycia dachowego polegający na:
- naprawie istniejącego porycia poprzez nacinanie powstałych pęcherzy,
- ułożeniu nowej warstwy papy termozgrzewalnej o powierzchni 87 m2.
1.3. Celem zadania inwestycyjnego jest wykonanie prac remontowych związanych z boiskami Orlik w Ślesinie.
1.4. Zamówienie obejmuje, z uwzględnieniem wymagań określonych w SWZ oraz jej załącznikach (w tym PFU):
1. Opracowanie dokumentacji:
- opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej,
- opracowanie dokumentacji powykonawczej,
- opracowanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (SSTWiORB).
2. Uzyskanie decyzji i uzgodnień:
- uzyskanie warunków technicznych,
- uzyskanie wymaganych przepisami prawa decyzji, uzgodnień, opinii, pozwoleń, zgłoszeń, zaświadczeń o braku sprzeciwu oraz innych dokumentów niezbędnych do realizacji robót.
3. Wymagania dotyczące projektowania:
- wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej,
- zapewnienie zgodności dokumentacji z wymaganiami określonymi w PFU.
4. Realizacja robót:
- wykonanie robót budowlanych i montażowych zgodnie z dokumentacją projektową, przepisami prawa oraz zasadami sztuki budowlanej,
- osiągnięcie efektów oraz parametrów techniczno-technologicznych nie gorszych niż określone w PFU.
5. Nadzór:
- pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.
6. Zakończenie inwestycji i przekazanie do użytkowania:
- przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji niezbędnej do odbioru robót,
- spełnienie wszystkich wymogów umożliwiających przekazanie obiektu do eksploatacji i użytkowania,
- sporządzenie zestawienia kosztów z podziałem na środki trwałe wraz z przypisaniem odpowiednich oznaczeń Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT).
7. Pozostałe obowiązki:
- realizacja wszelkich innych prac i obowiązków wynikających z PFU.
1.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru robót określone zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ, a także w przedmiarach szacunkowych. Przedmiary szacunkowe mają charakter wyłącznie pomocniczy i informacyjny. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w cenie oferty wszystkich robót, dostaw i usług niezbędnych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia, wynikających z PFU, nawet jeśli nie zostały one ujęte w przedmiarach szacunkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

34928200-0 - Ogrodzenia

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

37451000-4 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach

37453000-8 - Sprzęt do sportów uprawianych na bieżni

37482000-0 - Sportowe tablice informacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45212290-5 - Usługi napraw i konserwacji obiektów sportowych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45236100-1 - Wyrównywanie terenu obiektów sportowych

45236200-2 - Wyrównywanie nawierzchni obiektów sportowych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

51100000-3 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

77320000-9 - Usługi utrzymania terenów sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

1) W niniejszym postępowaniu do terminu składania ofert tj. 29.05.2026 r godz. 09:00 wpłynęła 1 oferta złożona przez Wykonawcę: MAGIC-GARDEN. OBIEKTY SPORTOWE SP. Z O.O., Strzelno, cena oferty: 621.186,90 zł.
2) Zamawiający zgodnie z art. 222 ust 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 463.710,00 zł brutto.
3) Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na fakt, iż kwota oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 621186,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 621186,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane