Przebudowa magazynu obrony cywilnej w Tychach wraz z modernizacją instalacji wentylacji mechanicznej
Śląski Urząd Wojewódzki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00270986
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00270986/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 14:57
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f74924e0-5338-44b1-bdf5-c1f95241d093
- Identyfikator
- 9541727830
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270986 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa magazynu obrony cywilnej w Tychach wraz z modernizacją instalacji wentylacji mechanicznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Urząd Wojewódzki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000514259
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 25
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-032
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniauw@katowice.uw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.katowice.uw.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f74924e0-5338-44b1-bdf5-c1f95241d0931.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa magazynu obrony cywilnej w Tychach wraz z modernizacją instalacji wentylacji mechanicznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f74924e0-5338-44b1-bdf5-c1f95241d093
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270986
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00129346/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Roboty budowlane: obiekt V: Budynek ŚUW w Tychach, ul. Przemysłowa 61, zamówienie udzielane w częściach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00155116
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BAI.272.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 634768,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa magazynu obrony cywilnej w Tychach wraz z modernizacją instalacji wentylacji mechanicznej.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania prac obejmujących:
a) prace wyburzeniowe i demontaże,
b) prace budowlane i instalacyjne (instalacje co, wentylacji, elektryczne),
c) prace wykończeniowe.
3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia – Dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ, na którą składają się:
a) Dokumentacja projektowa (roboty budowlane wymagające pozwolenia na budowę). Uwaga: Zgodnie z oświadczeniem projektanta wykonaniu nie podlega zakres określony w Dokumentacji projektowej – projekt wykonawczy architektury pkt 1.7 j) (strony 13-16 projektu wykonawczego branży architektonicznej);
oraz
b) Dokumentacja projektowa (roboty budowlane niewymagające pozwolenia na budowę).
4. Przedmiotowe zamówienie jest realizowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45421132-8 - Instalowanie okien
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45261420-4 - Uszczelnianie dachu
44112310-4 - Ścianki działowe
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45262300-4 - Betonowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 660093,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 793000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 660093,65 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TERMO KLIMA MK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA JAWNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242852164
7.3.3) Ulica: ul. Tartaczna 12
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-749
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 660093,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dotyczy pkt 8.3) niniejszego ogłoszenia - Okres realizacji zamówienia: Maksymalny termin wykonania zamówienia: 120 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy uregulowane są w Ogólnych warunkach umowy, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ.| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |