„Budowa dróg gminnych nr 115708L (ul. Jarzębinowa) od km 0+002,82 do km 0+511,75 i nr 115704L (ul. Świerkowa) od km 0+000,00 do km 0+070,53 w miejscowości Wierzbica-Osiedle”
Gmina Wierzbica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00271020
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00271020/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-01 15:08
- Lokalizacja
- Wierzbica, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8794a30f-6d3e-4014-a949-b16a3fc9ceb5
- Identyfikator
- 5632160522
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271020 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa dróg gminnych nr 115708L (ul. Jarzębinowa) od km 0+002,82 do km 0+511,75 i nr 115704L (ul. Świerkowa) od km 0+000,00 do km 0+070,53 w miejscowości Wierzbica-Osiedle”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wierzbica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197990
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Włodawska
1.5.2.) Miejscowość: Wierzbica
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-150
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 825693266
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ugwierzbica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugwierzbica.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8794a30f-6d3e-4014-a949-b16a3fc9ceb51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa dróg gminnych nr 115708L (ul. Jarzębinowa) od km 0+002,82 do km 0+511,75 i nr 115704L (ul. Świerkowa) od km 0+000,00 do km 0+070,53 w miejscowości Wierzbica-Osiedle”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8794a30f-6d3e-4014-a949-b16a3fc9ceb5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271020
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028536/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 „Budowa dróg gminnych nr 115708L (ul. Jarzębinowa) od km 0+002,82 do km 0+511,75 i nr 115704L (ul. Świerkowa) od km 0+000,00 do km 0+070,53 w miejscowości Wierzbica-Osiedle”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150890
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania robót budowlanych obejmujących budowę dróg gminnych w miejscowości Wierzbica -Osiedle - ul. Jarzębinowej od km 0+002,82 do km 0+511,75 i ul. Świerkowej od km 0+000,00 do km 0+070,53 w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa dróg gminnych nr 115708L (ul. Jarzębinowa) od km 0+002,82 do km 0+511,75 i nr 115704L (ul. Świerkowa) od km 0+000,00 do km 0+070,53 w miejscowości Wierzbica-Osiedle”.
4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje budowę dróg gminnych Nr 115708L (ul. Jarzębinowa) od km 0+002,82 do km 0+511,75 i Nr 115704L (ul. Świerkowa) od km 0+000 do 0+070,53 w miejscowości Wierzbica-Osiedle w szczególności:
1) roboty przygotowawcze,
2) roboty ziemne,
3) wykonanie odwodnienia powierzchniowego w tym wykonanie drenażu dróg gminnych oraz budowa przepustów,
4) budowa jezdni wraz podbudową o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5,5 m;
5) wykonanie zjazdów o nawierzchni z kruszywa łamanego,
6) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego dróg,
7) wykonanie poboczy gruntowych ulepszonych o szerokości 0,75 m;
8) przebudowa sieci wodociągowej,
9) montaż lamp oświetlenia ulicznego,
10) oznakowanie poziome i pionowe dróg,
11) usunięcie drzew i zakrzaczeń,
12) roboty wykończeniowe.[JS1.1]
4.3. Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
1) organizację i zagospodarowanie placu budowy;
2) oznakowanie i zabezpieczenie wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy;
3) opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia przez właściwe organy projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych – jeżeli zajdzie taka konieczność;
4) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia;
5) zapewnienie obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne, obejmującej wytyczenie w terenie;
6) wykonanie badań zgodnie z zakresem wskazanym w szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz uregulowanie należności z tytułu wykonanych przez Zamawiającego (w uzgodnieniu z Inspektorem Nadzoru) badań kontrolnych,
7) po zakończeniu robót uporządkowanie terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45112600-1 - Wycinanie i napełnianie
71354000-4 - Usługi sporządzania map
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1254817,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1951573,57 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1267366,17 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101
7.3.3) Ulica: Krańcowa
7.3.4) Miejscowość: Lubartów
7.3.5) Kod pocztowy: 21-100
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1267366,17 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |