Powierzenie Spółce „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o.o. realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego w zakresie realizacji usług Inwestora Zastępczego - dot. etapu II Inwestycji.

Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00271049
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00271049/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-01 15:17
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c7efaae-1484-4f17-91a1-a67a5255f907
Identyfikator
7781346888
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zarządzania projektem budowlanymUsługi zarządzania budowąUsługi kontroli i nadzoru technicznegoDoradcze usługi budowlaneUsługi nadzoru budowlanegoNadzór nad projektem i dokumentacjąNadzór nad robotami budowlanymiKalkulacja kosztów, monitoring kosztów

Wykonawcy

1 przyznane

'SZPITALE WIELKOPOLSKI' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
4 863 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271049 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Powierzenie Spółce „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o.o. realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego w zakresie realizacji usług Inwestora Zastępczego - dot. etapu II Inwestycji.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257816

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 34

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-714

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dg.sekretariat@umww.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.umww.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Powierzenie Spółce „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o.o. realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego w zakresie realizacji usług Inwestora Zastępczego - dot. etapu II Inwestycji.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c7efaae-1484-4f17-91a1-a67a5255f907

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271049

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00041421/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.9 Usługa Inwestora Zastępczego Budowy Kompleksu mieszkalno-biurowego dla pracowników i personelu medycznego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00036293

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Spółka "Szpitale Wielkopolski" Sp. z o.o. została powołana przez Województwo Wielkopolskie, celem realizacji zadań samorządu województwa. Województwo Wielkopolskie sprawuje kontrolę nad Spółką, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Spółki. Województwo Wielkopolskie posiada i zawsze posiadało 100% udziałów w Spółce. Ponad 90% działalności Spółki dotyczy wykonywania zdań powierzonych jej przez Zamawiającego tj. Województwo Wielkopolskie. Udziałowcami Spółki nie były i nie są podmioty reprezentujące kapitał prywatny.
Mając na uwadze powyższe, spełnione zostały przesłanki z art. 214 ust. 1 pkt 11) ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DG-VI-1.772.87.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3920000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest powierzenie Spółce „Szpitale Wielkopolski” Sp. z o. o (Wykonawca) realizacji zadania publicznego na rzecz Województwa Wielkopolskiego (Zamawiający) w zakresie realizacji usług Inwestora Zastępczego Inwestycji Zamawiającego pn. „Budowa Kompleksu Mieszkalno – Biurowego dla pracowników i personelu medycznego” – etap II.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego

71530000-2 - Doradcze usługi budowlane

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Szpitale Wielkopolski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7831671893

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4863000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-12-31
2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi