Dostawa wody i odprowadzenie ścieków w nieruchomości PAN DZiK w Jabłonnie na terenie działki nr ew. 4/5 obręb 0005 przy ul. Modlińskiej 105

Polska Akademia Nauk Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00271260
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00271260/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-01 20:33
Lokalizacja
Jabłonna, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-36771b17-12c5-426e-874a-4c5956b89e6e
Identyfikator
5251575083
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Woda pitnaPrzesył wody pitnej

Wykonawcy

1 przyznane

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE EKO JABŁONNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJabłonna, PL · lot 0
323 991,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271260 z dnia 2026-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wody i odprowadzenie ścieków w nieruchomości PAN DZiK w Jabłonnie na terenie działki nr ew. 4/5 obręb 0005 przy ul. Modlińskiej 105

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Akademia Nauk Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325713

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Modlińska 105

1.5.2.) Miejscowość: Jabłonna

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-110

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.palacjablonna.pan.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


usługi gastronomiczne i hotelarskie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wody i odprowadzenie ścieków w nieruchomości PAN DZiK w Jabłonnie na terenie działki nr ew. 4/5 obręb 0005 przy ul. Modlińskiej 105

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36771b17-12c5-426e-874a-4c5956b89e6e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00150996/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa wody i odprowadzenie ścieków w nieruchomości PAN DZiK w Jabłonnie na terenie działki nr ew. 4/5 obręb 0005 przy ul. Modlińskiej 105

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179945

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Jabłonna Sp. z o.o. jest jedynym dostawcą wody i odbiorcą ścieków w gminie Jabłonna, ma monopol naturalny na świadczenie tego typu dostaw i usług. Nieruchomość PAN DZiK w Jabłonnie na terenie działki nr ew. 4/5 obręb 0005 przy ul. Modlińskiej 105 będzie przyłączona do istniejącej sieci Eko-Jabłonna Sp. z o.o., której jest właścicielem instalacji wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Jabłonna. a dostawy oraz usługi tego typu można nabyć tylko od jednego Wykonawcy. W tej sytuacji Eko-Jabłonna Sp. z o.o. jest jedynym wykonawcą mogącym świadczyć zaopatrzenie w wodę i odprowadzać ścieki.

Art.305 pkt 1, w związku z art. 214 ust.1 pkt 1 lit a) ustawy Pzp.
Nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZiK.ZP.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 299991,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa wody i odprowadzenie ścieków w nieruchomości PAN DZiK w Jabłonnie na terenie działki nr ew. 4/5 obręb 0005 przy ul. Modlińskiej 105” na warunkach określonych ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz. U. 2024, poz. 757), obowiązującym Regulami-nem dostarczania wody i odprowadzania ścieków, Ogólnymi Warunkami Umowy (OWU), dostępnym na stronie internetowej Wykonawcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 41110000-3 - Woda pitna

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65111000-4 - Przesył wody pitnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Jabłonna Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5361950731

7.3.3) Ulica: Zegrzyńska 1 lok.10

7.3.4) Miejscowość: Jabłonna

7.3.5) Kod pocztowy: 05-110

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 323991,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa zawarta na czas nieokreślony z mocą obowiązywania od dnia 01.06.2026 r. Wartość umowy, to kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia na okres 48 miesięcy. Dostawa wody i odbiór ścieków na cele bytowe - cena opłaty za 1 m3 wg aktualnych stawek regulowanych Decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie z dnia 21.03.2025 r. zatwierdzającą taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków na terenie Gminy Jabłonna na okres 3 lat.
2026-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy