Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej zamiatarki chodnikowej z osprzętem

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W WIELICZCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00271360
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00271360/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-02 07:52
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fad20e19-6263-4dd1-ab61-a90c93b0102a
Identyfikator
6832009500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy do zamiatania drógZamiatarki zasysające

Wykonawcy

1 przyznane

KARCHER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
461 865 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271360 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej zamiatarki chodnikowej z osprzętem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W WIELICZCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120618017

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Winnicka 12

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 12 291 48 54

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgk.wieliczka.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zgk.wieliczka.eu/pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zgkwieliczka.ezamawiajacy.pl/pn/zgkwieliczka/demand/287307/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Sektor wodny i komunalny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej zamiatarki chodnikowej z osprzętem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fad20e19-6263-4dd1-ab61-a90c93b0102a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271360

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229558

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZS/2380/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 400000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej zamiatarki chodnikowej z osprzętem
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej zamiatarki chodnikowej z osprzętem. Przedmiot zamówienia należy dostarczyć do siedziby Zamawiającego (ul. Jedynka 30, 32-020 Wieliczka).
Klasyfikacja Wspólnego Słownika Zamówień:
• pojazdy do zamiatania dróg, kod CPV: 34144430-1.
• zamiatarki zasysające, kod CPV 34144431-8
Podstawowe, minimalne wymagania techniczne zamiatarki powinny spełniać poniższe wymagania:
• Pojazd musi spełniać warunki techniczne wymagane dla pojazdu wolnobieżnego w ruchu drogowym na drogach publicznych RP, posiadać odpowiednie certyfikaty i deklaracje zgodności z normami i przepisami obowiązującymi dla tego rodzaju pojazdów.
• Zamiatarka wraz z osprzętem musi być fabrycznie nowa, produkowana seryjnie (a nie przygotowana jedynie dla potrzeb tego postępowania), rok produkcji 2026
• Funkcja zamiatarki odsysającej
• Podwozie przegubowe, czterokołowe, sterowanie hydrauliczne
• Napęd hydrostatyczny na wszystkie koła
• Kontrola trakcji
• Prędkość transportowa do 25 km/h
• Prędkość robocza co najmniej 10 km/h
• Hamulce hydrostatyczne
• Hamulec postojowy mechaniczny aktywowany automatycznie
• Światło i sygnał akustyczny cofania
• Oświetlenie drogowe plus sygnalizator świetlny na dachu kabiny
• Światła robocze dodatkowe
• Silnik wysokoprężny, chłodzony cieczą
• Moc silnika co najmniej 33 KM
• Emisja spalin zgodna z normą Stage V
• Ciężar zamiatarki pustej, gotowej do pracy nie więcej niż 2000 kg
• Dopuszczalna masa całkowita nie więcej niż 2500 kg
• Pojemność zbiornika paliwa co najmniej 35 l
• Szerokość pojazdu nie więcej niż 1200 mm
• Wysokość pojazdu nie więcej niż 2000 mm (bez sygnalizatora dachowego)
• Długość pojazdu nie więcej niż 4000 mm z zespołem szczotkowym
• Licznik godzin pracy silnika i hydrauliki roboczej
• Jednoosobowa kabina osadzona na elementach amortyzujących, przeszklona zamknięta, klimatyzowana, ogrzewana
• Fotel kierowcy zawieszony pneumatycznie
• Zamykany schowek, ładowarka USB, uchwyt na butelkę 1,5 I
• Dwoje otwieranych drzwi wyposażonych w przesuwane okna
• Widoczność 360°
• Regulowana kolumna kierownicy
• Poziom hałasu w kabinie zgodny z normami UE
• Wycieraczka szyby przedniej ze spryskiwaczami
• Regulowane z kabiny lusterka boczne, ogrzewane elektrycznie
• Radioodtwarzacz w kabinie, kamera cofania i ssawy z wyświetlaczem
• Pojemnik na śmieci o pojemności co najmniej 700 I wg normy DIN EN 15429
• Zbiornik wody czystej o pojemności co najmniej 180 l
• Układ recyrkulacji wody
• 3-szczotkowy zespół zamiatający, szerokość zamiatania co najmniej 2200 mm
• Regulowana wysokość i kąt nachylenia trzeciej szczotki
• Regulacja docisku szczotek i szerokości zamiatania z kabiny operatora
• Ruchome szczotki talerzowe o średnicy min 600 mm
• Ssawa konstrukcyjnie chroniona przed kolizją
• System zraszania na szczotkach talerzowych oraz w ssawie
• Certifikat EUnited PM 10/PM 2,5
• Kanał ssący o umożliwiający zbieranie większych przedmiotów, automatyczna klapa dużych śmieci
• Możliwość czyszczenia kanału ssawnego bez demontażu części mechanicznych Wysokość opróżniania co najmniej 1500 mm
• Wysokość pokonywania krawężników co najmniej 150 mm
• Wyposażona w ręczny wąż ssawny o długości min 3 m, średnica min. 110 mm (odkurzacz zewnętrzny)
• Wyposażona w myjkę wysokociśnieniową min. 120 bar, wąż min 10 m
• Wyposażona w trzecią szczotkę zamiatającą (szerokość robocza min. 2200 mm, możliwość zamiatania na dwóch poziomach równocześnie, regulacja kąta nachylenia szczotki)
• Dedykowane ramię do usuwania chwastów ze szczotką, funkcje docisku oraz zmiany kątów nachylenia szczotki sterowane z kabiny, możliwość usuwania i zbierania chwastów w jednym przejściu roboczym (bez demontażu zespołu szczotkowego).
• Przystosowanie do pracy z osprzętem do całorocznego utrzymania terenów: pług, posypywarka z ko

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144430-1 - Pojazdy do zamiatania dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34144430-1 - Pojazdy do zamiatania dróg

34144431-8 - Zamiatarki zasysające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461865,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461865,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 461865,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kärcher Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6770070293

7.3.3) Ulica: ul. Stawowa 138-140

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-346

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 461865,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy