Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w gminie Konopiska
Gmina Konopiska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00271433
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00271433/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-02 08:21
- Lokalizacja
- Konopiska, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a4dd1a3-43db-410c-96f5-22285f0be7bc
- Identyfikator
- 5732792374
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271433 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w gminie Konopiska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Konopiska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398014
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipowa
1.5.2.) Miejscowość: Konopiska
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-274
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343282057
1.5.8.) Numer faksu: 343441935
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@konopiska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.konopiska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zamowienia.konopiska.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w gminie Konopiska2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a4dd1a3-43db-410c-96f5-22285f0be7bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271433
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021771/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w gminie Konopiska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowa inwestycja jest współfinansowana że środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.01-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00198611
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GR.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 699993,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1 Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w miejscowości Korzonek 87 w Gminie Konopiska.
4.2 W ramach termomodernizacji i hydroizolacji należy przewidzieć:
1. hydro i termoizolację fundamentów (poza fundamentami po stronie wschodniej),
2. ocieplenie ścian zewnętrznych (poza ścianami na elewacji wschodniej) wełną mineralną,
3. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
4. montaż krat okiennych w wybranym oknie,
5. montaż pochylni przy drzwiach zewnętrznych od południowej strony,
6. wymianę i ocieplenie dachu płytami warstwowymi,
7. wykonanie nowych czap kominowych,
8. tynkowanie kominów,
9. wykonanie nowych obróbek blacharskich,
10. wykonanie instalacji odgromowej,
11. wymianę rynien i rur spustowych,
12. wymianę daszków nad wejściami,
13. modernizację instalacji c.o. i c.w.u. wraz z pompą ciepła, zasobnikiem c.w.u. oraz buforem ciepła,
14. montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z instalacją elektryczną,
15. oraz inne prace i czynności niezbędne do kompletnego i prawidłowego wykonania termomodernizacji.
Wykonanie termomodernizacji ma na celu poprawienie stanu technicznego wszystkich przegród zewnętrznych, dostosowanie izolacyjności do wymagań obowiązującej normy, poprawienie mikroklimatu pomieszczeń oraz oszczędność energii cieplnej zużywanej do ogrzania pomieszczeń.
4.3 Zamawiające zwraca uwagę:
4.3.1.W zakresie będącym przedmiotem projektu inwestycja przewiduje wymianę okien i drzwi zewnętrznych na spełniające wymagania osób ze szczególnymi potrzebami. Planowane do zabudowy drzwi będą posiadały niezbędną szerokość
umożliwiającą bezproblemową komunikację osób wymagających szczególnych rozwiązań w tym zakresie. W drzwiach zostanie zamontowany próg o maksymalnej wysokości do 2 cm, ze ściętym klinem i wyróżnieniem kontrastu o minimalnym
LRV 30. Górna krawędź klamki (o kształcie litery „L” lub „C”) będzie się znajdować nie wyżej niż 120 cm nad poziomem podłogi. Zamontowane okna będą otwierane za pomocą jednej ręki dzięki klamce w postaci dźwigni, na wysokości 85-120 cm nad poziomem podłogi.
4.3.2.W ramach projektu planuje się także budowę pochylni zgodnie z wymogami prawa o szerokość płaszczyzny ruchu minimum 120 cm i maksymalnym nachyleniu 6%. Pochylnia będzie wyposażona w równoległe do nawierzchni poręcze na wysokości 75 i 90 cm, o średnicy 3,5-4,5 cm i części chwytnej oddalonej od ściany o co najmniej 5 cm.
4.3.3. Zamontowane panele fotowoltaiczne muszą posiadać możliwość zdalnego odczytu w celu monitoringu wskaźników.
4.4 Przedmiotowa inwestycja jest współfinansowana że środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój dla Działania: FESL.02.01-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej.
Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa wraz z audytem i przedmiar które stanowią załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 894210,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1190856,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 894210,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Z.P.H.U. Mar-Bud Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5732908718
7.3.3) Ulica: Bór 143
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-202
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 894210,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |