Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala –zakup zestawów komputerowych oraz laptopów

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00271637
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00271637/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-02 09:15
Lokalizacja
Brzesko, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4bda2807-e8f3-4bdb-9282-d435cb2da39d
Identyfikator
8691663456
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputerowe

Wykonawcy

1 przyznane

CPU ZETO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJelenia Góra, PL · lot 1
54 240,06 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271637 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala –zakup zestawów komputerowych oraz laptopów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304355

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 68

1.5.2.) Miejscowość: Brzesko

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-800

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 66 21 437

1.5.8.) Numer faksu: 14 66 21 155

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spzoz-brzesko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.spzoz-brzesko.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4bda2807-e8f3-4bdb-9282-d435cb2da39d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala –zakup zestawów komputerowych oraz laptopów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4bda2807-e8f3-4bdb-9282-d435cb2da39d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271637

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030300/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.16 Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji-szpitala- zakup zestawów komputerowych oraz laptopów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D.1.1.2 „Wdrożenie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku” Umowa: KPOD.07.03-IP.10-0035/25/KPO/216/2025/594

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246609

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-271-36/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych oraz laptopów”, w ramach projektu pn. „Wdrożenie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku”.
Zamawiający dokonał podziału zamówienia na 2 zadania:
1) Zadanie nr 1 - Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych;

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 168089,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych oraz laptopów”, w ramach projektu pn. „Wdrożenie e-usług w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku”.
Zamawiający dokonał podziału zamówienia na 2 zadania:
2) Zadanie nr 2 - Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup laptopów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 31664,35 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 15.05.2026 r., ogłosił postępowanie na dostawę: „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy –Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala –zakup zestawów komputerowych oraz laptopów”, z podziałem na zadania m.in.:
1) Zadanie nr 1 - Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy – Zakup sprzętu ICT służącego informatyzacji lub cyfryzacji szpitala – zakup zestawów komputerowych, prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji, na podstawie art. 275 pkt 1) ustawy Pzp (ogłoszenie nr 2026/BZP 00246609/01 z dnia 2026-05-15).
Termin składania ofert został wyznaczony na dzień 25.05.2026 r., na godz. 10:00. Zgodnie z dokumentami zamówienia, Zamawiający wyznaczył termin realizacji przedmiotu zamówienia do dnia 29.05.2026 r. Wyznaczenie terminu realizacji zamówienia sztywną datą było ściśle powiązane z faktem finansowania niniejszego zamówienia ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) i warunkami umowy o dofinansowanie, stanowiącej konieczność zakończenia rzeczowego projektu do końca maja br. Nadto, Zamawiający w sekcji VI, pkt 6.7 ogłoszenia
o zamówieniu nr 2026/BZP 00246609/01), zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, przewidział unieważnienie niniejszego postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane, co jednoznacznie potwierdza, iż rygor terminowy środków KPO był kluczowym elementem niniejszego postępowania.
Do upływu terminu na składanie ofert w niniejszym postępowaniu, w ramach Zadania nr 1, wpłynęły cztery oferty. Złożenie tak znacznej liczby ofert w ramach Zadania nr 1, wygenerowało po stronie Zamawiającego ustawowy obowiązek przeprowadzenia pełnej, wieloetapowej procedury ich badania i oceny (w tym szczegółowej weryfikacji pod kątem rażąco niskiej ceny, badania przedmiotowych środków dowodowych, ew wyjaśniania treści ofert). Biorąc pod uwagę minimalne, wynikające z ustawy Pzp, ramy czasowe na dokonanie ww czynności (w tym na składania wyjaśnień przez wykonawców, termin związania ofertą ) oraz obligatoryjny okres stand-still, o którym mowa w art. 308 ust. 2 ustawy Pzp, w niniejszym stanie faktycznym wystąpiła obiektywna i prawna niemożliwość zawarcia umowy w czasie umożliwiającym Wykonawcy realne zrealizowanie przedmiotu niniejszego zamówienia w terminie zakreślonym w dokumentach zamówienia – tj. do dnia 29.05.2026 r.
Jako, że przedmiotowe postępowanie finansowane jest ze środków unijnych w ramach KPO, niedotrzymanie sztywnego terminu realizacji zamówienia skutkować mogłoby całkowitym utraceniem dofinansowania zewnętrznego, nałożeniem przez instytucję pośredniczącą korekt finansowych lub koniecznością zwrotu całości przyznanych środków. Zgodnie z art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2025 r., poz. 1483 z późn. zm), wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów, optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów. W niniejszym stanie faktycznym, zawarcie umowy na realizację zamówienia publicznego prowadziłoby do niegospodarnego i nieracjonalnego wydatkowania środków publicznych i narażenia Zamawiającego na poniesienie w związku z tym szkody (por. wyrok KIO z dnia 08 października 2024 r., sygn. akt KIO 3104/24).
Skumulowanie tych zdarzeń nałożyło się na sztywne ramy czasowe projektu KPO, czego Zamawiający na etapie planowanie i wszczynania postępowania – przy zachowaniu obiektywnej miary staranności, nie mógł przewidzieć.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54240,06 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54240,06 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 54240,06 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CPU ZETO Sp. o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6110203374

7.3.3) Ulica: Powstańców Wielkopolskich 20

7.3.4) Miejscowość: Jelenia Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 58-500

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 54240,06 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-29
2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy