Budowa dróg rowerowych na terenie gminy Ślesin: budowa drogi rowerowej na odcinku Półwiosek Lubstowski - Ignacewo

GMINA ŚLESIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00271642
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00271642/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-02 09:16
Lokalizacja
Ślesin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-085479f5-39a6-4e11-a4ff-029f597b1bc2
Identyfikator
6652716489
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuPróbne wiercenia i wykopyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271642 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg rowerowych na terenie gminy Ślesin: budowa drogi rowerowej na odcinku Półwiosek Lubstowski - Ignacewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚLESIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019310

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kleczewska, 15

1.5.2.) Miejscowość: Ślesin

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-561

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@slesin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umig.slesin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1303909

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dróg rowerowych na terenie gminy Ślesin: budowa drogi rowerowej na odcinku Półwiosek Lubstowski - Ignacewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-085479f5-39a6-4e11-a4ff-029f597b1bc2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271642

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059653/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa dróg rowerowych na terenie gminy Ślesin: budowa drogi rowerowej na odcinku Półwiosek Lubstowski - Ignacewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Priorytet 03 „Fundusze europejskie dla zrównoważonej mobilności miejskiej w Wielkopolsce” Działania 03.02 „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224581

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.2.1.TP.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi realizacja zadania pn.: „Budowa dróg rowerowych na terenie gminy Ślesin: budowa drogi rowerowej na odcinku Półwiosek Lubstowski - Ignacewo”. Zadanie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.
Realizacja przedmiotu zamówienia została podzielona na następujące etapy:
1) etap 1 – obejmujący wykonanie dokumentacji projektowej;
2) etap 2 – obejmujący wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentacją powykonawczą.

Zadanie obejmuje budowę drogi rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na odcinku Półwiosek Lubstowski - Ignacewo. Podstawowe parametry budowanej drogi rowerowej:
- długość drogi rowerowej - 6 864,00 m,
- szerokość drogi - 2,0 i 3,0m,
- miejsca odpoczynku wraz z montażem ławek z oparciem, koszy na śmieci oraz stojaków na rowery (5 kpl.),
- zabudowa stacji naprawy rowerów,
- konstrukcja nawierzchni drogi rowerowej: mieszanka mineralno-asfaltowa oraz z kostki betonowej bezfazowej,
- konstrukcja nawierzchni chodnika i miejsc odpoczynku: kostka betonowa bezfazowa,
- elementy pasa drogowego tj.: oznakowanie pionowe, oznakowanie poziome, bariery ochronne U – 12a,
- oświetlenie, tj.: przestawienie 3 słupów oświetlenia ulicznego oraz dostawa i montaż 5 lamp hybrydowych przy miejscach odpoczynku,
- mała architektura w postaci: wiat przystankowych wykonanych na profilu aluminiowym (3 szt.).

W ramach zadania wykonane zostanie w szczególności:
- opracowanie dokumentacji projektowej oraz dokumentacji powykonawczej,
- wykonanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,
- uzyskania wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień oraz pozwoleń, zgłoszeń,
- wykonania robót montażowych i budowlanych w sposób właściwy i zgodny ze sztuką budowlaną,
- przekazanie Zamawiającemu wszelkich dokumentów i spełnienie wszelkich wymogów w trybie przekazania obiektu do eksploatacji i użytkowania po zakończeniu czynności odbiorowych, w tym przedstawienia zamawiającemu rozpisanych kosztów prac na poszczególne środki trwałe, wraz z określeniem oznaczeń Klasyfikacji Środków Trwałych,
- obiektu do eksploatacji i użytkowania po zakończeniu czynności odbiorowych,
- osiągnięcie efektów oraz parametrów techniczno-technologicznych nie gorszych od wskazanych w PFU,
- pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.
oraz innych prac i wymogów określonych w PFU.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru robót określone zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ, a także w przedmiarach szacunkowych.
Przedmiary szacunkowe mają wyłącznie charakter pomocniczy i informacyjny.
Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w cenie oferty wszystkie roboty, dostawy i usługi niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, wynikające z PFU, niezależnie od tego, czy zostały one ujęte w przedmiarach szacunkowych.
Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że po opracowaniu dokumentacji projektowej sporządzony zostanie kosztorys ostateczny, obejmujący pełen zakres robót budowlanych. Kosztorys ten może różnić się od przedmiaru szacunkowego pod względem ilościowym i rzeczowym, jednak nie może powodować zmiany ostatecznej wartości robót budowlanych określonych przez Wykonawcę w formularzu oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

1) W niniejszym postępowaniu do terminu składania ofert tj. 22.05.2026 r godz. 09:00 wpłynęło 6 ofert złożonych przez Wykonawców:
- Z. P. H. U. ZBYCH – TRANS Zbigniew Bilski, Lubstów, cena oferty: 4.198.000,00 zł,
- Przedsiębiorstwo Budowalne Anbud sp. z o.o., Konin, cena oferty: 4.182.000,00 zł,
- KOST-BUD PIOTR DRUCHLIŃSKI, Ląd, cena oferty: 6.841.766,15 zł,
- MK STELLA Konrad Marek, Koło, cena oferty: 4.879.935,21 zł,
- Polbud Polak sp. z o.o., Mogilno, cena oferty: 9.256.254,30 zł,
- Firma Budowlano – Usługowa ,,EKO-BUD” s.c. Elżbieta, Jacek Majdeccy, Pyzdry, cena oferty: 4.640.141,57 zł
2) Zamawiający zgodnie z art. 222 ust 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynoszącą 4.094.648,19 zł brutto.
3) Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na fakt, iż kwota oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę.
2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane